Jump to content
bill1986

Τρέλα Μόνο Σε Μένα Γίνονται Το Πουλάκι Τσιου

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα εχθές έπαθα πλάκα.είχα πάει για καφεδάκι με τα δυο τα μωρα μου (η μια είναι η κοπέλα μου η άλλη το αμάξι μου) πάω όλα καλά στο γύρνα και πριν φτάσω σπίτι μου ανάβει στο καντράν το λαμπάκι καυσαερίων που έμοιαζε σαν κινητήρας το epc όχι το πάω σιγά μέχρι το σπίτι το βάζω γκαράζ λέω θα σβήσει το λαμπάκι όμως μου σβήνει το αμάξι το ξαναβάζω μπροστά κάνει σαν τρακτέρ το σβήνω το ξανά ανάβω τρακτέρ το άφησα λέω βενζίνη όμως είχα κάνει κανα 70 χιλιόμετρα με αυτήν σε 2 εβδομάδες σήμερα βλέπω λάδια λάδια ήταν λίγο κάτω βάζω δεν έσβηνε ούτος η άλλος δεν άνοιξε λαμπκι λαδιού το βαλα μπροστά κανωνικα ήχος του κινητήρα το λαμπάκι αναμένω βλέπω πίσω στην εξάτμιση δεν έβγαζε μπλε καπνό ούτε μύριζε λαδίλα ανοιγο το καπό μου λέει ο πατέρας μου τα σωληνάκια δες μου χε κάνει και σε μένα και είχε φυγή ένα στο δικό μου το βαλα πάλι και έσβησε τα κοιτάω όλα καλά όμως μια φύσα πίσω από το τούρμπο ήταν κάπως την κοιτάω τα καλώδια γδαρμένα και ενωμένα τα είχε φάει ζώο γιατί ο κινητήρας ήταν γεμάτος τρίχα πάλι τα ξεμπλεκο βάζω μπροστά το λαμπάκι παραμένει λέτε να είναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Κανε επεξεργασια τον τιτλο να ανταποκρινεται σαυτο που ρωτας.

Υπαρχει υποενοτητα προβληματα, θα μπορουσες εκει να ανοιξεις το θεμα σου.

(Μετακινηθηκε)

Οσο πιο αναλυτικος εισαι θα παρεις καλυτερη απαντηση.

Επισης οι φωτογραφιες βοηθουν.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει ανοίξει το λαμπάκι από αυτό επειδή ακουμπουσαν και ήταν γυμνά τα καλώδια;sorry απλά το έστειλα από το taptalk και δεν το πρόσεξα φοτο θα ανεβάσω από το σπίτι γιατί δεν μου ανεβάζει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που έφαγε η γάτα η τι στο καλό ήταν και ακουμπούσαν τα καλώδια μεταξι τους!με αυτό μπορεί να άναψε το λαμπάκι καυσαεριον που μιαζει με κηνητηρας;

post-21254-14215877922206_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το βρήκα ότι λέγετε δότης πίεσης υπερπλήρωσης g31 με δότη θερμοκρασίας αναρρόφησης αέρα g299 βάζω και το site που βρήκα αναλυτικά από το παιδί το 122 tsi κινητήρα ! τι λέτε περιμένω γνώμες σας το αμάξι δεν το έχω κουνήσει  λέω να το πάω  με γερανό  στο συνεργείο 

Edited by activious
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα με γερανό στο φιλοσσιδη και ήταν τα καλώδια αυτά τα έκοψαν το κομμάτι που είχε καταστραφεί και το αντικατέστησαν με καινούριο κομμάτι και ξανά τοποθέτησαν την φύσα το αμάξι είναι μια χαρά τώρα το μόνο που μένει η αντλία νερού που έχω ανοίξει άλλο θέμα γιατί ήταν άσχετο με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.