Jump to content
ΤΑΚΗΣ

Golf 4 - Εισροη Νερου (Πρόβλημα Παρμπρίζ) [Λυθηκε]

Recommended Posts

Καλησπερα αγαπητοι μου φιλοι,το προβλημα μου ειναι το εξης. εχω ενα mk4 gti  και προ ημερων παρατηρησα τυχαια το εμπρος δεξι πατακι βρεχμενο,κοιτωντας καλυτερα ειδα  και την μοκετα αλλα και τον καιτσε επισης μουσκεμα.κανοντας ενα γρηγορα ψαξιμο δεν βρηκα κατι μεχρι που οταν το επλυνα και πηγα να καθαρισω το παρμπριζ ειδα την ταπετσαρια εμπρος δεξιας κολωνας απο πανω μεχρι το ταμπλο βρεγμενη μηπως εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον απο εσας για να μην αρχισω και ξηλωνω ολο το αμαξι?

 

 

ευχαριστω

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Ψυγειο καλοριφερ.

Ειναι πισω απο το ντουλαπακι συνοδηγου.

Διαφορετικα αν εχεις ηλ.οροφη δες τα λουκια που φευγει το νερο.

Διαφορετικα τις ταπες κατω απο το αμαξι στο πατωμα.

Edited by GOLFAKI 4
Link to comment
Share on other sites

Το ειπες και μονος σου την κολωνα του συνοδηγου βρεγμενη απο πανω μεχρι το ταμπλο το νερο αποκλειεται να ανεβηκε απο κατω πανω οποτε ξεκινας το ψαξιμο στο παρμπριζ και στον ουρανο στις ραφες και επισης αν εχεις ηλιοροφη οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω δες την και αυτη.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ηλιοροφή, έχω καθαρισει τα σωληνάκια, φύλλα και γω δεν ξερω τι άλλο, αλλα πάλι προχθες με την βροχή μπήκε νερο και έσταζε από πάνω, στην πλαφονιέρα, μεσα από τα φώτα :shok: ... ενταξει, δεν υπάρχει αυτό...δείτε εικονα...άσε που και σε μενα η κολώνα του οδηγού μουσκεύει...τι να πω...

post-26693-0-40497200-1422896426_thumb.j

Edited by deadpaul
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει φυγει σε καποιο σημειο η παρμπριζοκολλα απο το μπροστα τζαμι και τραβαει απο εκει????

Link to comment
Share on other sites

 

Μην το ψάχνεις αλλού, είναι από την ηλιοροφή.

Εφόσον έχεις νερά τόσο ψηλά το πιθανότερο είναι έχει βουλώσει ένα ( η και τα δύο) σωληνάκια (όχι απαραίτητα εντελώς) με αποτέλεσμα να υπερχειλίζει και να τρέχουν τα νερά στην οροφή και από τις κολόνες στην μοκέτα.

 

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει φυγει σε καποιο σημειο η παρμπριζοκολλα απο το μπροστα τζαμι και τραβαει απο εκει????

 

 

 

 

παλι μεσα επεσα? :drinks:

 

οποτε ΛΥΘΗΚΕ

Edited by activious
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.