Jump to content
activious

Golf V Gt Και Κατα Ποσο Καιει Λαδια...

Recommended Posts

γεια σας παιδια...

 

Golf 5 GT μοντελο 2006 ..75.000 χιλιομετρα...προγραμμα για 95αρα εδω και χρονια(δεν θυμαμαι) OVERLOAD

εχουμε και λεμε...

 

μεχρι πριν 2 εβδομαδες,ολα καλα...ουτε γραμμαριο λαδι..ποτε δεν συμπληρωσα...

 

πριν 2 εβδομαδες πηγα Χαλκιδικη...πηγαινε-ελα 770 χλμ...κοιταω την επομενη μερα απο την επιστροφη μου τα λαδια και ελειπαν 300 περιπου γραμμαρια...ΣΟΚ...πρωτη φορα...

δεν πειραζει λεω...ετυχε ..( :crazy: )...

 

συμπληρωνω και συνεχιζω..

 

το Σκ ειχα παει μια διαδρομη Πηλιο,140 χλμ...

 

ξανακοιταω και βλεπω οτι παλι εκαψε καμια 50αρια γραμμαρια...

 

και ρωταω τωρα...τι το επιασε????του φερωμε καιλα...γιατι μου κανει νευρακια???

 

τι μπορει να φταει???τι κοιταω???γιατι ξεκινησε ετσι αποτωμα????

 

 

ΥΓ: προς τους διαχειριστες...

αν χρειαζεται μετακινηστε το...δεν ειχα χρονο να κοιταξω αν υπαρχει ηδη θεμα..με μια πρωτη ματια δεν ειδα κατι...

μπορει να μεινει αν δεν υπαρχει κατι αλλο ετσι ωστε μετα να γραφουμε κατα ποσο μας καει λαδια......(γα αυτο εβαλα και αυτον τον τιτλο)..

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι μου καίει λάδι ανάλογα με τον τρόπο οδήγησης. Δηλαδή αν κάνω 1000 χλμ στην πόλη και το πάω μέχρι 3000-3500 στροφές δε θα κάψει καθόλου. Αν κάνω 1000 χλμ εγνατία με 4000 στροφές και πάνω μπορεί να κάψει και 500 ml. Κάπως έτσι συμπεριφέρεται στα 8+ χρόνια που το έχω

Link to comment
Share on other sites

Να το δώσεις

 

εσυ δεν ησουν κακος....ΑΛΛΑ τωρα εγινες...ααχαχχαχαα :crazy:

 

μου εβγαλε αλλο θεμα...απο καπου χανει παραφλου..και μπαινει αυριο μεσα για να βγαλουν ακρη.καπου κοντα συο ψυγειο λαδιου μου ειπαν...5 μερες χωρις αμαξι....πφφφφφφφφ..πρεπει να βγει δυναμο aircondition ακι αλλα μου ειπαν.......ωχ

με την ευκαιρια θα δει ακι αν εχει τζογο η τουρμπινα....\

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι μου καίει λάδι ανάλογα με τον τρόπο οδήγησης. Δηλαδή αν κάνω 1000 χλμ στην πόλη και το πάω μέχρι 3000-3500 στροφές δε θα κάψει καθόλου. Αν κάνω 1000 χλμ εγνατία με 4000 στροφές και πάνω μπορεί να κάψει και 500 ml. Κάπως έτσι συμπεριφέρεται στα 8+ χρόνια που το έχω

 

 

εμενα δεν εκαιγε καθολου ποτε...τωρτα ξεκινησε....ελεγα να κανω εναν ελεγχο την κυριακη που θα πηγαινα καλαμπακα...αλλα παπαλα...δεν θα εχω αμαξι...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.