Jump to content
queen

Αισθήτηρας φώτων

Recommended Posts

ΟΚ, νομίζω πως ανακάλυψα πως το αμάξι μου έχει αισθητήρα φώτων. Παρόλ'αυτά φαίνεται πως δεν είναι συνδεδεμένος μιας κ δεν δουλεύουν αυτόματα όπως επίσης δεν έχω επιλογή auto στον διακόπτη των φώτων. Είναι πάνω στον μεσαίο καθρέπτη. Έχω αισθητήρες βροχής κ λειτουργούν κανονικά.

Ξέρει κανείς που να κοιτάξω για να βρω την σύνδεση ή τι να κάνω;

99a543ee-66f2-44dc-80e9-b21daec7563b_zps

ή αυτό

e4583df1-109f-45b2-9acb-cfc0e43b945a_zps

Edited by queen
Link to comment
Share on other sites

Bάλε ενα διακόπτη φώτων με auto και μπες με το vagcom στο central electronics και δες αν είναι ενεργοποιημένος  

ο αισθητηρας των φώτων και της βροχής.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή rain/light sensor ήταν ήδη ενεργοποιημένη. Ενεργοποίησα ό,τι άλλο είδα σχετικά με auto lights.

Η βλακεία στο δικό μου είναι πως δεν αλλάζει μόνο ο διακόπτης αλλά ολόκληρο το πλαισιάκι που έχει κ την ρύθμιση φωτεινότητας του καντράν (κ του ύψους των φώτων για όσους δεν έχουν bi-xenon), τιμή αντιπροσωπείας γύρω στα 200, από ebay 25-40 αλλά δυστυχώς τώρα δεν υπάρχει κάποιο.

4380XQ0A01AR11-0.jpg

Υπάρχει περίπτωση να δουλέψει χωρίς τον νέο διακόπτη, π.χ. να τα έχω συνέχεια στη κανονική σκάλα κ να τα σβήνει τη μέρα;

Στο 0 εμένα ανάβουν τα drl.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν πιστεύω ότι θα  δουλέψει χωρίς τη σκάλα auto.Αλλά τι να πω δοκίμασέ το.....

Καλό είναι να βγάλεις από κάποιον φίλο αν έχει διακόπτη με auto και να κάνεις δοκιμή να δεις αν δουλεύει.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ.

Δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν που να έχει αυτόν τον διακόπτη. Σκέψου ότι εμένα είναι από τα πιο εξοπλισμένα όταν το πήρα. Μόνο θερμαινόμενα καθίσματα δεν έβαλα γιατί ήταν με όλο δέρμα κ δεν ήθελα δέρμα, αν ήταν αλκαντάρα θα τα έβαζα. Ένα μόνο παιδί ξέρω που το πήρε κ με δερμάτινα αλλά ούτε εκείνος έχει διακόπτη για αυτόματα φώτα. Όπως έψαχνα για διακόπτες είδα πως αυτός με τα αυτόματα είναι από ibiza st. Θα ψάξω για κατόχους st μήπως τυχόν τον έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.