Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

καλημερα.... δηλαδη ετσι οπως μου τα λες συντομα πρεπει να ερθει?... σε ευχαριστω παντως που μου απαντας και γενικοτερα βοηθας...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.... δηλαδη ετσι οπως μου τα λες συντομα πρεπει να ερθει?... σε ευχαριστω παντως που μου απαντας και γενικοτερα βοηθας...

Πρεπει να τους ρωτησεις γιατι αυτοι το βλεπουν το αμαξι σε ποιο σταδιο ειναι. Εμενα μου ειχαν πει θελει 60 εργασιμες οτι και αν επιλεξω ειτε σαν βασικο εξοπλισμ8 ειτε εξτρα

Link to comment
Share on other sites

να παρω τον αντυπροσωπο που το παραγγειλα???

Μα τι ερωτηση ειναι αυτη. Βεβαια τον αντιπροσωπο θα ρωτησεις. Αυτος το βλεπει κατευθειαν. Αν ηταν αλλιως η φορολογια που δε ξερεις τι σου ξημερωνει θα επαιρνα το 190. Δε το εχω παρει ακομα για να ξερω.

Απο αλλα vw 1.6tdi που οδηγησα πιστευω θα ειναι καλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλώς σας βρήκα.

"Έκλεισα" το νέο Tiguan 1.6 diesel στις 30/08. Χθες βράδυ με κάλεσε ο αντιπρόσωπος και μου είπε πως το αυτοκίνητο έφτασε και εκτελωνίζεται Αθήνα. Σε μια βδομάδα - 10 μέρες θα το έχω στα χέρια μου! (:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. εχω παραγγειλει το tiguan 2.0 tdi 4motion dsg exclusive απο αρχες ιουλιου. πριν μια εβδομαδα εμαθα οτι μεσα στον αλλο μηνα μαλλον θα το εχω.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν παραγγειλει το tiguan 1.6d advance σας εχουν πει τη καινουρια τιμη η οποια ειναι μειωμενη? Για ρωτηστε.

Εμενα απο 28300 με ασπρο χρωμα και δωρεαν τα τελη-μεταβιβαση τωρα μου παει στα 28200 τελικη τιμη με τα τελη-μεταβιβαση πληρωμενα απο μενα πλεον

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago , takpanos said:

 

Οσοι εχουν παραγγειλει το tiguan 1.6d advance σας εχουν πει τη καινουρια τιμη η οποια ειναι μειωμενη? Για ρωτηστε.

 

Εμενα απο 28300 με ασπρο χρωμα και δωρεαν τα τελη-μεταβιβαση τωρα μου παει στα 28200 τελικη τιμη με τα τελη-μεταβιβαση πληρωμενα απο μενα πλεον

Πάνο, το "έκλεισα" - πήρα με καλύτερη τιμή από αυτή που αναγράφεις.

Οπότε δεν νομίζω να μπορούν να μου κάνουν ακόμη καλύτερη τιμή!

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, το "έκλεισα" - πήρα με καλύτερη τιμή από αυτή που αναγράφεις.

Οπότε δεν νομίζω να μπορούν να μου κάνουν ακόμη καλύτερη τιμή!

Απλα εμενα με πειραξε που ενω πρωτα μου εκανε δωρο τα τελη-μεταβιβαση τωρα που μειωθηκε η τιμη μου τα εβαλε μεσα και ετσι επεσε μονο 100 ευρω.

Ποσο το πηρες? Δεν ειναι κακο να πεις.

Ειχες κι αλλη μειωση τωρα που επεσαν οι τιμες?

Δωρα?

Link to comment
Share on other sites

 

18 hours ago , takpanos said:

 

 

Απλα εμενα με πειραξε που ενω πρωτα μου εκανε δωρο τα τελη-μεταβιβαση τωρα που μειωθηκε η τιμη μου τα εβαλε μεσα και ετσι επεσε μονο 100 ευρω.

Ποσο το πηρες? Δεν ειναι κακο να πεις.

Ειχες κι αλλη μειωση τωρα που επεσαν οι τιμες?

Δωρα?

Κάτω από 28.000€

Δώρα σε τι? Αφού δεν έχουν βγει αξεσουάρ γι'αυτό το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Γνωρίζει κανείς εάν μπορείς να παραγγείλεις tiguan 1.6 tdi με αυτόματο κιβώτιο dsg ή εάν πρόκειται να υπάρξει τέτοιο μοντέλο έτοιμο, προσεχώς?

Το 2.0 dsg είναι απαγορευτικό και δεν ξέρω αν πρέπει να θυσιάσω το αυτόματο κιβώτιο. Με τον 1.6 θα ήταν ιδανικό...

Ευχαριστώ!

Edited by MARMA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Γνωρίζει κανείς εάν μπορείς να παραγγείλεις tiguan 1.6 tdi με αυτόματο κιβώτιο dsg ή εάν πρόκειται να υπάρξει τέτοιο μοντέλο έτοιμο, προσεχώς?

Το 2.0 dsg είναι απαγορευτικό και δεν ξέρω αν πρέπει να θυσιάσω το αυτόματο κιβώτιο. Με τον 1.6 θα ήταν ιδανικό...

Ευχαριστώ!

Δε βγαινει με αυτοματο. Αν εβγαινε επειδη αλλαζει η κλιμακα φορολογιας θα σου βγει εκτος απο το 1500 χιλιαρικο αλλα 2000 επιπλεον

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους... οι τιμεσ εχουν πεσει??? εγω εχω παραγγειλει αλλα με τιμη ανοιχτη. σε περιπτωση που ανεβει η πεσει.... το 1,6 δεν βγαινει dsg. το ρωτησα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους... οι τιμεσ εχουν πεσει??? εγω εχω παραγγειλει αλλα με τιμη ανοιχτη. σε περιπτωση που ανεβει η πεσει.... το 1,6 δεν βγαινει dsg. το ρωτησα....

Στα 2λιτρα εχουν ανεβει λιγο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.