Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Θεωρώ πως αν κάποιος θέλει να μάθει κάτι περισσότερο από κάτι που έκανε κάποιος, μπορεί να του μιλήσει σε προσωπικό μήνυμα και να του το αναλύσει όποτε έχει χρόνο


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το να ανεβάσεις μια φωτογραφία παίρνει περισσότερο χρόνο από το να βάλεις ενα link στο ebay...  Δεν έχει νόημα να στέλνουμε pm , είναι κάτι που ενδιαφέρει όλους (γι'αυτο άλλωστε ανεβαίνουν και οι σχετικές φωτογραφίες..) . Αν ήταν κάτι off-topic εννοείται θα έπρεπε να στέλνουμε pm . 

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είμαι αργόσχολος :(  Οπότε επειδή ο χρόνος μου είναι περιορισμένος και σέβομαι και τον χρόνο των άλλων όταν έχω κάτι να πω δε λέω μισόλογα σαν παιδάκι γυμνασίου αλλά αναλύω 5 πράγματα ! ( μπορείς να τσεκάρεις τα post μου τα τελευταία 10 χρόνια ) . 

Link to comment
Share on other sites

Αγόρια ηρεμία!
Χωρίς προσβολές ο καθένας ας περιοριστεί να γράφει ότι γουστάρει σε όμορφα πλαίσια!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται με καλή διάθεση και λίγο ψάξιμο... δεν εκανα κάτι απλά άλλαξα τη β μονάδα που είναι στο ντουλαπάκι . Τπτ παραπάνω . Το ότι η οθόνη δεν γράφει Navi είναι λογικό Γτ δεν άλλαξα οθόνη δεν υπάρχει λόγος είναι 8’ ήδη .ο κλιματισμός αλλάζει μέσα σε ένα δευτερόλεπτο και με βολεύει έτσι Γτ ξέρω με τι δύναμη φυσάει ! Έχω ψάξει λίγο παραπάνω !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα μπορούσες να μου πεις part number για το pro για να ψάξω;

Όσο για τον κλιματισμό μου αρέσει να ξέρω την ταχύτητα του ανεμιστήρα. Θα παραγγείλω vcds να ξεψαχνίζω λίγο τις κρυφές δυνατότητες του αυτοκινήτου.
Link to comment
Share on other sites

1539041f3f4c7f6b37f459c5d9d73db7.jpg

 

Μιλά με αυτή την εταιρία από Γερμανία

info@need4street.de

 

Κάνουν και κωδικοποίηση πάνω στο αμάξι και απλά το αλλάζεις μόνο σου και όλα κομπλέ !

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμα από το δικό μου tiguan. Εμενα με το κινητό οκ συνδέθηκε από την εφαρμογή αλλά το gps (sygic) δεν έχει ήχο και είναι με πληρωμή δεν δουλεύουν οι χάρτες Google maps (samsung s8+)

20170801_214024.jpg

20170731_231655.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Αύριο έκλεισα ραντεβού για την τοποθέτηση μεμβρανών (Llumar)

Κάποιος που έχει τοποθετήσει, τι έβαλε από πλευράς σκοτεινότητας?

Την ίδια μεμβράνη μπρος - πίσω ή διαφορετική λόγω ήδη σκοτεινότητας στα πίσω τζάμια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...
 
Αύριο έκλεισα ραντεβού για την τοποθέτηση μεμβρανών (Llumar)
Κάποιος που έχει τοποθετήσει, τι έβαλε από πλευράς σκοτεινότητας?
Την ίδια μεμβράνη μπρος - πίσω ή διαφορετική λόγω ήδη σκοτεινότητας στα πίσω τζάμια?

Εχω βαλει εγω. Στη μεσαια εχει με 48 και 49%. Δε θυμαμαι αλλα εβαλα την πιο σκουρα απο τις δυο σε ολα τα παραθυρα
Link to comment
Share on other sites

Πάνο δεν σκουρένει πολύ το πίσω; Σαν αποτέλεσμα πως είναι; Αν έχεις και μπορείς postαρε μια φώτο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/182698196867
Η πρώτη επιλογή για μας με αλογόνου φανάρια ... θα εμφανιστούν σιγά σιγά και άλλες επιλογές . Περιμένω πληροφορίες για τις φισες αν κάνουν σε αμάξι με αλογόνου !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάνο δεν σκουρένει πολύ το πίσω; Σαν αποτέλεσμα πως είναι; Αν έχεις και μπορείς postαρε μια φώτο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Επειδη ειχε περισσοτερη προστασια προτιμησα το σκοτεινοτερο απο τις δυο μεσαιες μιας και θα καθονταν παιδια πισω. Ιδιο φαινεται με το μπροστα αλλα μπορει να ειναι λαθος μου σαν εντυπωση.
Σιγουρα αν βαλεις το λιγο ανοιχτοτερο πισω θα ειναι πιο κοντα με το μπροστινο. Θα εβαζα φωτο αλλα εξαρταται η γωνια ληψης και η ωρα που βγαζεις φωτογραφια και δε θα καταλαβεις αν δε το δεις live
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν , Dimitroulis said:

184dc40f581d73ce83673c663732aa68.jpg


Έτοιμες και οι δικές μου μεμβράνες!
Πρόχειρη η φώτο...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ωραίο !!! Περίπου σε έναν μήνα θα παραλάβω και εγώ......

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2017 at 3:35 ΜΜ, terris said:

https://www.ebay.com/itm/182698196867
Η πρώτη επιλογή για μας με αλογόνου φανάρια ... θα εμφανιστούν σιγά σιγά και άλλες επιλογές . Περιμένω πληροφορίες για τις φισες αν κάνουν σε αμάξι με αλογόνου !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γεια σου terri! Συμβατά λέει με touareg μόνο..πάνε καλά; Εκεί είναι το θέμα στις φίσες και στους εγκεφάλους. Στο αγγλικό φόρουμ ένας που είναι και εδώ συμφορίτης δε μπορεί να κάνει αλλαγή από τα led τα απλά στο L - led. Άρα θα είναι αρκετά πιο δύσκολο από αλογόνου, Όταν έχεις νέα ρίχτα! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου terri! Συμβατά λέει με touareg μόνο..πάνε καλά; Εκεί είναι το θέμα στις φίσες και στους εγκεφάλους. Στο αγγλικό φόρουμ ένας που είναι και εδώ συμφορίτης δε μπορεί να κάνει αλλαγή από τα led τα απλά στο L - led. Άρα θα είναι αρκετά πιο δύσκολο από αλογόνου, Όταν έχεις νέα ρίχτα! 

ce1a5ae04ecd862baf3d32da7a49aa4a.jpg
Μίλησα με τους κινέζους αλλά κάνουν τους κινέζους !
Η φισα είναι αυτή και είναι η 10pin που φοράμε εμείς του αλογόνου . Εκεί που λέει για Touareg λάθος έχουν κάνει απλά. Μου είπαν ότι κάνουν για το αμάξι μας αλλά δεν τους πιστεύω . f04d2d18a5b02036a6931d17bf042980.jpg

Η φισα η δικιά μας και παραπάνω αυτή του Κινέζου
Κουμπώνει αλλά δεν είναι σωστά τα πιν μέσα !
Θα εμφανιστούν και άλλοι από την άπω Ανατολή με φανάρια ... λίγη υπομονή !
Αυτά μου είπε είναι xenon και led τα drl!



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , terris said:


ce1a5ae04ecd862baf3d32da7a49aa4a.jpg
Μίλησα με τους κινέζους αλλά κάνουν τους κινέζους !
Η φισα είναι αυτή και είναι η 10pin που φοράμε εμείς του αλογόνου . Εκεί που λέει για Touareg λάθος έχουν κάνει απλά. Μου είπαν ότι κάνουν για το αμάξι μας αλλά δεν τους πιστεύω . f04d2d18a5b02036a6931d17bf042980.jpg

Η φισα η δικιά μας και παραπάνω αυτή του Κινέζου
Κουμπώνει αλλά δεν είναι σωστά τα πιν μέσα !
Θα εμφανιστούν και άλλοι από την άπω Ανατολή με φανάρια ... λίγη υπομονή !
Αυτά μου είπε είναι xenon και led τα drl!



Sent from my iPhone using Tapatalk

χαχαχα τσιν τσιν

Ναι φαίνεται ίδια φίσα άλλα pin. Το χεις.. Μακάρι να βγάλουν αλλά δε νομίζω ότι θα είναι μία αλλαγή μόνο..ίδωμεν 

Link to comment
Share on other sites


Τι εβαλες τελικα?


Llumar την μεσαία μεμβράνη όσον αφορά την σκοτεινότητα. τα πίσω γίνανε ακόμη πιο σκούρα και τα μπροστά όπως ήταν αρχικά τα πίσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2017 at 10:44 ΜΜ, terris said:

1539041f3f4c7f6b37f459c5d9d73db7.jpg

 

Μιλά με αυτή την εταιρία από Γερμανία

info@need4street.de

 

Κάνουν και κωδικοποίηση πάνω στο αμάξι και απλά το αλλάζεις μόνο σου και όλα κομπλέ !

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Terri γίνεται αναβάθμιση από το composition media; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.