Jump to content
XIONOULIS

ΧΡΟΝΟΙ ΠΑΡΑΔΩΣΗς

Recommended Posts

25 λεπτά πριν , Koronas said:

Γεια σας και απο μένα!

Tiguan R-line (1.5 act 130ps)

Εχω παραγγείλει απο 13/09/18 με υποτιθέμενη εβδομάδα παραγωγής 47/2018 και παράδοση Φλεβάρη του 2019 και αναμενουμε!

Υπαρχει καποια σχετική ενημέρωση οταν ξεκινάει η παραγωγή η μονο κατα τη παράδοση;

 

Για τα vw δεν ξέρω???

 

Αλλά ρώτα μήπως ισχύει και για την vw.?

 

Στα Ford όταν το αμάξι κατασκευάζονταν και έπαιρνε αριθμό πλαισίου, μπορούσες να δεις την πορεία του από μια σελίδα που έχει η ford.

 

Έβαζες τον αριθμό πλαισίου και έβλεπες τα πάντα! Μέχρι και τον εξοπλισμό που έχει.

 

Για μιλα με την αντιπροσωπία σου , η με την Kosmocar??

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα!
Tiguan R-line (1.5 act 130ps)
Εχω παραγγείλει απο 13/09/18 με υποτιθέμενη εβδομάδα παραγωγής 47/2018 και παράδοση Φλεβάρη του 2019 και αναμενουμε!
Υπαρχει καποια σχετική ενημέρωση οταν ξεκινάει η παραγωγή η μονο κατα τη παράδοση;

Καλησπέρα με το καλό να το δεχτείς!!
Εγώ έχω παραγγείλει 20/10 το 1.5 με 150 μουλάρια και η μονη ενημέρωση από την αντιπροσωπεία ήταν ότι θα έρθει Ιανουάριο!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Γιαννης Βιστακης said:


Καλησπέρα με το καλό να το δεχτείς!!
Εγώ έχω παραγγείλει 20/10 το 1.5 με 150 μουλάρια και η μονη ενημέρωση από την αντιπροσωπεία ήταν ότι θα έρθει Ιανουάριο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να σαι καλα..επισης φιλε μου!

Το ίδιο μου είπαν και εμενα οταν εκανα τη παραγγελια να το περιμενω μεσα Γενάρη με αρχές Φλεβάρη επισης μου είπαν οτι θα φορεθεί στα καινουρια μοντέλα ο 1,5 act για αυτο και υπήρχε αυτή η παύση στη παραγωγή!εγω παρήγγειλα το 1,4 με τα 125 αλλα μου είπε οτι θα έρθει με το 1,5 με τα 130 Δηλαδή το μοτέρ που φοράει και το golf

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα..επισης φιλε μου!
Το ίδιο μου είπαν και εμενα οταν εκανα τη παραγγελια να το περιμενω μεσα Γενάρη με αρχές Φλεβάρη επισης μου είπαν οτι θα φορεθεί στα καινουρια μοντέλα ο 1,5 act για αυτο και υπήρχε αυτή η παύση στη παραγωγή!εγω παρήγγειλα το 1,4 με τα 125 αλλα μου είπε οτι θα έρθει με το 1,5 με τα 130 Δηλαδή το μοτέρ που φοράει και το golf

Θα βγάλουν 2 μοτέρ 1.5 με 150 και άλλο ένα με 130;εμένα δεν μου είχαν πει τίποτα για το μοτέρ το δικό σου με ενημέρωσαν μόνο ότι θα είναι 1.5 Act evo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , Γιαννης Βιστακης said:


Θα βγάλουν 2 μοτέρ 1.5 με 150 και άλλο ένα με 130;εμένα δεν μου είχαν πει τίποτα για το μοτέρ το δικό σου με ενημέρωσαν μόνο ότι θα είναι 1.5 Act evo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να σου πω τη αλήθεια δε το διευκρινησα τι μοτέρ θα βγάλει!απλα επειδη έβαλα παραγγελια πολυ πριν τη εβδομάδα παραγωγής μου ανέφερε να το περιμενω με το 1,5.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τη αλήθεια δε το διευκρινησα τι μοτέρ θα βγάλει!απλα επειδη έβαλα παραγγελια πολυ πριν τη εβδομάδα παραγωγής μου ανέφερε να το περιμενω με το 1,5.

Με το καλό να μας έρθουν!!τι έξτρα έβαλες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν , Γιαννης Βιστακης said:


Με το καλό να μας έρθουν!!τι έξτρα έβαλες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Led mid

Πανοραμική οροφή

Αναδιπλουμενοι καθρέπτες

Πακετο R-line εσωτερικά

Ambiente φωτισμό(νομιζω παει μαζι με το πακέτο r-line και τα καθίσματα San Remo)

Για πες και για το δικό σου εργαλείο..πως το περιμένεις;

 

Edited by Koronas
Link to comment
Share on other sites

Led mid
Πανοραμική οροφή
Αναδιπλουμενοι καθρέπτες
Πακετο R-line εσωτερικά
Ambiente φωτισμό(νομιζω παει μαζι με το πακέτο r-line και τα καθίσματα San Remo)
Για πες και για το δικό σου εργαλείο..πως το περιμένεις;
 

Active info display
Αναδιπλούμενους καθρέπτες
Κάμερα οπισθοπορείας
Χρωμα tungsten silver metallic.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν , Γιαννης Βιστακης said:


Active info display
Αναδιπλούμενους καθρέπτες
Κάμερα οπισθοπορείας
Χρωμα tungsten silver metallic.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλη υπομονη να χουμε φιλε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , Γιαννης Βιστακης said:


Καλησπέρα με το καλό να το δεχτείς!!
Εγώ έχω παραγγείλει 20/10 το 1.5 με 150 μουλάρια και η μονη ενημέρωση από την αντιπροσωπεία ήταν ότι θα έρθει Ιανουάριο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

1 hour ago , Koronas said:

Να σαι καλα..επισης φιλε μου!

Το ίδιο μου είπαν και εμενα οταν εκανα τη παραγγελια να το περιμενω μεσα Γενάρη με αρχές Φλεβάρη επισης μου είπαν οτι θα φορεθεί στα καινουρια μοντέλα ο 1,5 act για αυτο και υπήρχε αυτή η παύση στη παραγωγή!εγω παρήγγειλα το 1,4 με τα 125 αλλα μου είπε οτι θα έρθει με το 1,5 με τα 130 Δηλαδή το μοτέρ που φοράει και το golf

 

Καλοτάξιδα και στους δυο σας και καλά ασφαλή χιλιόμετρα να εχετε.:good:  

 

 

να σας κάνω μια αδιάκριτη ερώτηση? . τα οχήματα σας με τη τέλη κυκλοφοριας θα ειναι από εδώ και πέρα??? σας έχουν πει τίποτα για της νέες μετρήσεις WLTP???    

Link to comment
Share on other sites

 
Καλοτάξιδα και στους δυο σας και καλά ασφαλή χιλιόμετρα να εχετε.:good:  
 
 
να σας κάνω μια αδιάκριτη ερώτηση? . τα οχήματα σας με τη τέλη κυκλοφοριας θα ειναι από εδώ και πέρα??? σας έχουν πει τίποτα για της νέες μετρήσεις WLTP???    

Ευχαριστώ πολύ!!165€ τα τέλη κυκλοφορίας


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , Γιαννης Βιστακης said:


Ευχαριστώ πολύ!!165€ τα τέλη κυκλοφορίας


Sent from my iPhone using Tapatalk

165€?? το 1500αρι TSI έχεις ετσι δεν ειναι? μου κάνει εντύπωση? γιατι και το δικό μου 165€ πληρωνει που ειναι 1400tsi 2013:thumbsu:

μωρέ μπράβο!!! είσαι σίγουρος για αυτο? 

 

πόσους ρύπους βγάζει το αμάξι ?  

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

165€?? το 1500αρι TSI έχεις ετσι δεν ειναι? μου κάνει εντύπωση? γιατι και το δικό μου 165€ πληρωνει:thumbsu:
μωρέ μπράβο!!! είσαι σίγουρος για αυτο? 
 
πόσους ρύπους βγάζει το αμάξι ?  

Ναι 1.5 είναι και έχει 130 ρύπους!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Γιαννης Βιστακης said:


Ναι 1.5 είναι και έχει 130 ρύπους!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φιλαράκι είσαι μια χαρά:good::yahoo: τοτε!!!!  το R LINE έχεις παραγγείλει ?? 

 

 

το ρωτάω αυτο γιατι στο άλλο club που είμαι μελος (της ford) .

 

Ford Kuga ST-Line 1500 ecoboost πληρωνει 268€ τέλη κυκλοφοριας για 145co2.

 

Και βάσει τον νέων μετρήσεων WLTP η ρύποι για το ιδιο αμάξι πήγαν στα 175co2 Και τα τέλη κυκλοφοριας έχουν φτάσει κοντά στα 500€!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 
Φιλαράκι είσαι μια χαρά:good::yahoo: τοτε!!!!  το R LINE έχεις παραγγείλει ?? 
 
 
το ρωτάω αυτο γιατι στο άλλο club που είμαι μελος (της ford) .
 
Ford Kuga ST-Line 1500 ecoboost πληρωνει 268€ τέλη κυκλοφοριας για 145co2.
 
Και βάσει τον νέων μετρήσεων WLTP η ρύποι για το ιδιο αμάξι πήγαν στα 175co2 Και τα τέλη κυκλοφοριας έχουν φτάσει κοντά στα 500€!!!!!!!!!

Όχι δεν πήρα έκδοση R ως τώρα με τους πίνακες για τα τέλη δεν έχει αλλάξει κάτι!!οποτε 165€ θα πληρώνει!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , Γιαννης Βιστακης said:


Όχι δεν πήρα έκδοση R ως τώρα με τους πίνακες για τα τέλη δεν έχει αλλάξει κάτι!!οποτε 165€ θα πληρώνει!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

μην μιλάς καθόλου! μια χαρά είσαι   8P 

 

καλοτάξιδο και πάλι!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, OMINUS said:

 

μην μιλάς καθόλου! μια χαρά είσαι   8P 

 

καλοτάξιδο και πάλι!!

καλημερα σημερα που το ειδα καλυτερα δεν ειναι 165 ευρω τα τελη αλλα 156
https://www.volkswagen.gr/content/dam/vw-ngw/vw_pkw/importers/gr/pricelists/september2018/ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ & ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟΣ_ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ_(Tiguan_AD1).pdf/_jcr_content/renditions/original./ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ & ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟΣ_ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ_(Tiguan_AD1).pdf

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , Γιαννης Βιστακης said:


Όχι δεν πήρα έκδοση R ως τώρα με τους πίνακες για τα τέλη δεν έχει αλλάξει κάτι!!οποτε 165€ θα πληρώνει!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημερα!

Πολυ φοβάμαι οτι δε ισχύουν οι τιμες που έχουν στο site και απο αρχές του 2019 θα αλλάξουν αν δεις Γιάννη το λεει και κατω κάτω στο site.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!
Πολυ φοβάμαι οτι δε ισχύουν οι τιμες που έχουν στο site και απο αρχές του 2019 θα αλλάξουν αν δεις Γιάννη το λεει και κατω κάτω στο site.

Πάντως με τους πίνακες από τα τέλη κυκλοφορίας από το ταχις το ίδιο λένε!!!αν αλλάξει θα το είχαν πει και δεν θα έβγαζαν τους πίνακες!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Koronas said:

Καλημερα!

Πολυ φοβάμαι οτι δε ισχύουν οι τιμες που έχουν στο site και απο αρχές του 2019 θα αλλάξουν αν δεις Γιάννη το λεει και κατω κάτω στο site.

εκτος και αν το νεο μοτερ εχει περισσοτερους ρυπους.Αλλα και να εχει περισσοετρους τι 156 τι 165 ευρω δεν νομιζω να αλλαξει κλιμακα στουε ρυπους!

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν , Γιαννης Βιστακης said:

εκτος και αν το νεο μοτερ εχει περισσοτερους ρυπους.Αλλα και να εχει περισσοετρους τι 156 τι 165 ευρω δεν νομιζω να αλλαξει κλιμακα στουε ρυπους!

Είδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Είδωμεν!

Ναι σωστά!παντως από το ταχις ο πίνακας έχει ανακοινωθεί κάτι που δεν αλλάζει γιατί ήδη έχει ανοίξει το σύστημα για τα τέλη κυκλοφορίας!το μόνο που μπορεί να αλλάξει είναι οι ρύποι του οχήματος!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ο 1.4 -125 ps θα σταματήσει εντελώς ;και για ποιο λόγο έβγαλαν τον 1.5 για θέμα ρυπων;ενώ με τον 1.4 τους έβγαιναν παραπάνω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ο 1.4 -125 ps θα σταματήσει εντελώς ;και για ποιο λόγο έβγαλαν τον 1.5 για θέμα ρυπων;ενώ με τον 1.4 τους έβγαιναν παραπάνω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Από ότι μου είπαν δεν θα ξαναβγεί ο 1.4 τον λόγο δεν μου τον είπαν!!παντως οι ρύποι του 1.5 ως τώρα είναι 130.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν , ils said:

Καλησπερα ο 1.4 -125 ps θα σταματήσει εντελώς ;και για ποιο λόγο έβγαλαν τον 1.5 για θέμα ρυπων;ενώ με τον 1.4 τους έβγαιναν παραπάνω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν γνωρίζω αν σταματήσει εντελώς δε το ανέλυσα...απλα μου είπε οτι τα καινουρια tiguan μάλλον θα φοράνε το 1,5 βέβαια δε ξερω κατα ποσό σίγουρος ηταν και ο πωλητής!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.