Jump to content
Polo

Vw code activation

Recommended Posts

Καλημέρα

Κατά τύχη μπήκα σε ένα μενού στο αμάξι μου engineer menu και εκεί είδα ότι έχει ένα tab με install codes και άλλο ένα με supported code. Ξέρει κανείς πως μπορώ να περάσω αυτά τα code που είναι Διαθέσιμο ;  
έχω ένα polo r line 1.000c 21μοντελο 

Αυτά μου εμφανίζει 

00000700

00040100

00060100

00060300

00060400

00070400

00070500

00070600

00070900

00070a00

00070b00

00070c00

00071c00

Edited by Polo
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται φίλε μ και γώ προσπάθησα. Πρέπει να κάνει κάποιος hacker patch την οθόνη ή από την αντιπροσωπεία να γίνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντός ρώτησα στην αντιπροσωπεία   Και έχουν άγνοια……

τώρα αυτό hack που γράφεις δεν είναι λίγο ρίσκο ; Είναι αξιόπιστο;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να στείλω στη  vw mail αλλά όχι στην Ελλάδα να δω τι θα μου πουν γιατί Ελλάδα δεν έχουν ιδέα 

Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2021 at 10:53 AM, Polo said:

Ξέρει κανείς πως μπορώ να στείλω στη  vw mail αλλά όχι στην Ελλάδα να δω τι θα μου πουν γιατί Ελλάδα δεν έχουν ιδέα 

Το συγκεκριμένο κομμάτι δύσκολα να το ξέρουν όντως. Αν τους το αναφέρεις ας SWAP (software as a product), ίσως να το καταλάβουν. Είναι κάτι που γενικά οι περισσότεροι dealers δεν το έχουν γιατί πρέπει να πληρώσουν άδεια στη VW και να υπογράψουν και για συνδρομή μαζί τους. Έτσι τουλάχιστον μου είπαν εδώ Ολλανδία που είχα ρωτήσει. Γενικά για να μου ξεκλειδώσουν το MIB 2 unit για να έχω το performance monitor (τα ψηφιακά οργανάκια για την πίεση του τούρμπ, θερμοκρασία λαδιού κλπ, μου είχαν πει ενδεικτικά κανά 2 χίλιαρο. 

Κατέληξα τελικά να το κάνω με κάτι τυπάδες remotely με 150 ευρώ κόστος δικό τους συν άλλα περίπου 200 για να αγοράσω VAS καλώδιο και ότι άλλο χρειαζόταν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε με διαφέρει κι εμένα (performance monitor) αυτό το έκανες Ελλάδα ?

έχεις κάποια ο μαγαζί να πάρω και εγώ τηλέφωνο να μου δώσει μια προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζω σε κάτι αλλά forum ότι άμα ξεκλειδώσεις τους χάρτες. θα ξεκλειδώσει μαζί και το performance monitor. Αλλά για την αναβάθμιση  Θέλει  γύρω στα 750 € από το infotainment του αυτοκινήτου 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.