Jump to content
RpMz

Golf Mk2 Mpek

Recommended Posts

Γεια χαρά και απο μένα παιδια. Πριν απο κανα δύο μήνες, τα μπεκ μου άρχισαν να κάνουν σαν ραπτομηχανή. Όταν βάζω 100αρα ο θόρυβος μειώνεται, αλλά με 95 επανέρχετε ο θόρυβος...Το μοτερ είναι 1300 full injection.. Περιμένω απόψεις..¶μα πήγαινα να του κάνω κανα καθαρισμό μπεμ θα βελτιωνόταν η κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και απο μένα παιδια. Πριν απο κανα δύο μήνες, τα μπεκ μου άρχισαν να κάνουν σαν ραπτομηχανή. Όταν βάζω 100αρα ο θόρυβος μειώνεται, αλλά με 95 επανέρχετε ο θόρυβος...Το μοτερ είναι 1300 full injection.. Περιμένω απόψεις..¶μα πήγαινα να του κάνω κανα καθαρισμό μπεμ θα βελτιωνόταν η κατάσταση?

Το προηγουμενο GOLF μου ηταν 1.3 ΝΖ, μαλλον ιδιο με το δικο σου. Εχει 230.000 χλμ και τα μπεκ δεν εχουν βγει για καθαρισμα ποτε.

Μηπως να εριχνες καποιο καλο καθαριστικο μπεκ και μετα να σκεφτεις να τα βγαλεις?

Ειχα ρωτησει για καθαρισμα και δεν μου εγγυηθηκε κανεις οτι θα εχει το αμαξι στρωτο ρελαντι μετα.

Και κατι αλλο. Μηπως ο θορυβος -σαν ραπτομηχανη- ειναι απο τα ωστηρια?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σύγουρος είσαι οτι είναι τα μπεκ?έχεις καταρχάς μεγάλη κατανάλωση?Το να τα καθαρίσεις δεν κάνει κακό πουθενά αν δεν το έχεις κάνει και ποτέ μπορεί κάπια στιγμή να έβαλες κακής ποιότητας βενζίνη και να μάζεψαν κάπια σκουπιδάκια...

Για το ρελαντί σου τώρα,αν πέζει,δεν είναι θέμα μπεκ τόσο όσο ακόμα και μπουζί,ρίχτους μια ματιά!

Φιλική συμβουλή,αν επιχηρίσεις να βγάλεις μόνος σου τα μπεκ πρόσεξε μην κόψεις τα λαστιχάκια τους!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει για καθαρισμα και δεν μου εγγυηθηκε κανεις οτι θα εχει το αμαξι στρωτο ρελαντι μετα.

Δεν έχει πρόβλημα. Απλά πρόσεξε τι O-rings θα χρησιμοποιήσει ο τύπος. Καλύτερα να τα έχεις αγοράσει εσύ απο πρίν, δεν είναι ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.