Jump to content
Mike

Βελτίωση 2.0 Fsi

Recommended Posts

Οχι ακόμα φίλε μου . Βασικά το σκέφτομαι αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω να τα σκάσω για 20 το πολύ άλογα όταν με λιγότερα σε τουρμπο κινητήρα κάνει καποιος θαυματα. Ισως άν έβγαινε κατι σε εργοστασιακό τούρμπο κιτ ή και πρόγραμμα να το αποφάσιζα ποιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακόμα φίλε μου . Βασικά το σκέφτομαι αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω να τα σκάσω για 20 το πολύ άλογα όταν με λιγότερα σε τουρμπο κινητήρα κάνει καποιος θαυματα. Ισως άν έβγαινε κατι σε εργοστασιακό τούρμπο κιτ ή και πρόγραμμα να το αποφάσιζα ποιο εύκολα.

Eισαι εντος εγγυησης?Αν ναι ...........αλλαζες εξατμηση και ενα προγραμα

χανεις την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

με εξατμιση δε χανεις εγγυηση..και το προγραμμα νομιζεις θα το καταλαβουν αν βαλεις?

για αρχη παντως θα προτεινα ενα βαρελακι η μια σκουπα..δε θα δειτε τρελη διαφορα αλλα σιγουρα θα ειναι καλυτερα απο πριν..

μετα εχει κι αλλες λυσεις προγραμμα(αλλα ποιον εμπιστευεσαι) εξατμιση απο χταποδι μεχρι τερμα κλπ..

Link to comment
Share on other sites

με εξατμιση δε χανεις εγγυηση..και το προγραμμα νομιζεις θα το καταλαβουν αν βαλεις?

για αρχη παντως θα προτεινα ενα βαρελακι η μια σκουπα..δε θα δειτε τρελη διαφορα αλλα σιγουρα θα ειναι καλυτερα απο πριν..

μετα εχει κι αλλες λυσεις προγραμμα(αλλα ποιον εμπιστευεσαι) εξατμιση απο χταποδι μεχρι τερμα κλπ..

Δε με ενδιαφερει να <<παρω>> ιπποδυναμη με ενδιαφερει

να αναπνεει καλα ο κινητηρας μου και να μην κανει

πολυ θορυβο η εξατμιση εχεις να προτεινεις καποια

συγκεκριμενη εξατμιση ,πειραζει να αλλαξω μονο

την εξατμιση η πρεπει οπωσδηποτε να κανω και καποιες

αλλαγες στο προγραμμα ?

Edited by G.P.
Link to comment
Share on other sites

το ενα φερνει το αλλο αν οπως λες αναπνεει καλυτερα παιρνεις και κατι απο ιπποδυναμη :mellow:

εξατμιση εφοσον επιλεξεις να μη κανει θορυβο πηγαινεις σε εναν εξατμισα του το λες και σου προτεινει αυτος λυσεις..ειτε επωνυμες(ρεμους-σεμπρινγκ) ειτε χειροποιητες.

εγω επειδη αλλαξα μονο τελικο δεν ημουν διατεθειμενος να δωσω τοσα λεφτα για επωνυμη και εβαλα μια χειροποιητη με σχεδον καθολου θορυβο.

αν βαλεις πρωτα προγραμμα και μετα εξατμιση θα θελει ξανα ρυθμιση,οποτε οτι ειναι να βαλεις βαλε το πριν το προγραμμα :cry:

Link to comment
Share on other sites

το ενα φερνει το αλλο αν οπως λες αναπνεει καλυτερα παιρνεις και κατι απο ιπποδυναμη :mellow:

εξατμιση εφοσον επιλεξεις να μη κανει θορυβο πηγαινεις σε εναν εξατμισα του το λες και σου προτεινει αυτος λυσεις..ειτε επωνυμες(ρεμους-σεμπρινγκ) ειτε χειροποιητες.

εγω επειδη αλλαξα μονο τελικο δεν ημουν διατεθειμενος να δωσω τοσα λεφτα για επωνυμη και εβαλα μια χειροποιητη με σχεδον καθολου θορυβο.

αν βαλεις πρωτα προγραμμα και μετα εξατμιση θα θελει ξανα ρυθμιση,οποτε οτι ειναι να βαλεις βαλε το πριν το προγραμμα :cry:

Κοστος για το τελικο μονο μαζι με τοποθετηση ποσο?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα επωνυμες το ποσο ειναι 350 μεχρι και 500 εχω δει.

εγω την εβαλα 250 αλλα πηγα σα γνωστος εκει που την εβαλα,χειροποιητη σε στυλ ΤΤ μια αριστερα και μια δεξια μπουκα :cry:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα επωνυμες το ποσο ειναι 350 μεχρι και 500 εχω δει.

εγω την εβαλα 250 αλλα πηγα σα γνωστος εκει που την εβαλα,χειροποιητη σε στυλ ΤΤ μια αριστερα και μια δεξια μπουκα :cry:

Εχεις αλλαξει την πισω ποδια ?Γιατι οι εξατμιση βγαινει απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

στον μαμα προφυλακτηρα απλα εκανα δυο κοψιματα τπτ περισσοτερο.

Αν δεν σου κανει κοπο μπορεις να μου βγαλεις

μια κοντινη να δω το κοψιμο και αν θυμασαι

να μου και το Φ της μπουκας?

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν εχω φηφιακη και αυτο δε γινεται.το κοψιμο παντως δεν ειναι τπτ φαντασου δυο μισοφεγγαρα ενα αριστερα και ενα δεξια.ειναι πολυ ευκαμπτος ο προφυλακτηρας οσο πιο χαμηλα πας αν το προσεξεις,με κοφτακι εγινε η δουλεια να φανταστεις :blink:

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν εχω φηφιακη και αυτο δε γινεται.το κοψιμο παντως δεν ειναι τπτ φαντασου δυο μισοφεγγαρα ενα αριστερα και ενα δεξια.ειναι πολυ ευκαμπτος ο προφυλακτηρας οσο πιο χαμηλα πας αν το προσεξεις,με κοφτακι εγινε η δουλεια να φανταστεις -_-

Το εχω προσεξει οτι ειναι πολυ ευκαμπτος ομως μηπως θερμενεται

ευκολα απο την μπουκα και παραμορφωθει απο τη ζεστη?

Link to comment
Share on other sites

το κοψιμο ειναι τετοιο ωστε να μην ακουμπαει η μπουκα στον προφυλακτηρα καθολου,6 μηνες που εχω το τελικο δεν εχω κανενα προβλημα παντως.και ουτε εχει δημιουργηθει καποια μαυριλα πανω απο τις μπουκες αν και ειναι βαμμενος ο προφυλακτηρας :)

με λιγα λογια αν γινει σωστη δουλεια δεν εχεις προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα παω σε ενα γνωστο μου εξατμισα να το δοκιμασω ....

θα ενημερωσω σχετικα...

Link to comment
Share on other sites

Πουλαω την εξατμιση μου αν ενδιαφερεται καποιος ας μου πει.

Και χταποδι, και τελικο, και καταλυτη συρματινο αγωνιστικο. Ολα.

Το τελικο ειναι πολυ διακριτικο εμφανιση GTI εργοστασιακη :D

Για φωτο πειτε μου, εχω πολλες και καλες :(

Αντε γιατι θελω να φευγουν.

Link to comment
Share on other sites

Πουλαω την εξατμιση μου αν ενδιαφερεται καποιος ας μου πει.

Και χταποδι, και τελικο, και καταλυτη συρματινο αγωνιστικο. Ολα.

Το τελικο ειναι πολυ διακριτικο εμφανιση GTI εργοστασιακη :baby:

Για φωτο πειτε μου, εχω πολλες και καλες :cry:

Αντε γιατι θελω να φευγουν.

[/quote

Στειλε............................

Link to comment
Share on other sites

καντο πρωτα μια δυναμομετρηση να δεις ποσο βγαζει απο μαμα, και μετα βλεπεις και ποσα αλογα δινει η αναβαθμιση...γιατι οταν εψαχνα για το μοτερ αυτο, ειχα βρει να βγαζει στροφαλο 162 αλογα....οποτε 5 αλογα καταλαβαινεις για τι σχεση τιμης αποδοσης μιλαμε....

Link to comment
Share on other sites

Εμαθα οτι παιζει απο αντιπρόσωπο αναβαθμιση σε 167 αλογα. Τιμή αντιστοιχη με παρομοια αναβαθμιση του 1.6Fsi

Ποιά αντιπροσωπία το κάνει αυτό και σε τι τιμή και τι βάζει πάνω(και ποιας εταιρίας προιόντα χρησιμοποιεί,πχ φίλτρο k&n κλπ κλπ)...δώσε καμιά λεπτομέρεια αν μπορείς γιατι με ενδιαφέρει.. B):baby: εγώ ενδιαφέρομαι για το 1.6fsi...

Ευχαριστώ Προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.