Jump to content
Geopan

Λαδια και παλι λαδια

Recommended Posts

Και κάτι ακόμα. Οι αντιπροσωπίες είναι πολύ κομπλεξικές στο θέμα της εγγύησης. Σκέφτηκα να τα αλλάξω μόνος μου αλλά μετά αντίο εγγύηση. Σίγουρο αυτό. Το λάδι που έχει ο κινητήρας μέσα είναι εγκεκριμένο από τη μαμά και οτιδήποτε παρουσιάσει, δεν το καλύπτει η εγγύηση αφού δεν θα χρησιμοποιώ «εγκεκριμένο» λάδι.

«εγκεκριμένα» λάδια, μπορείς να βρεις και στο εμπόριο σε πολύ καλύτερες τιμές από την αντιπροσωπεία . με την εγγυηση κανένα πρόβλημα, απλά οι αντιπροσωπείες βρίσκουν και τα κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

«εγκεκριμένα» λάδια, μπορείς να βρεις και στο εμπόριο σε πολύ καλύτερες τιμές από την αντιπροσωπεία . με την εγγυηση κανένα πρόβλημα, απλά οι αντιπροσωπείες βρίσκουν και τα κάνουν.

Έχουμε και προσφορά για λάδια. Δες Εδώ :D

Link to comment
Share on other sites

«εγκεκριμένα» λάδια, μπορείς να βρεις και στο εμπόριο σε πολύ καλύτερες τιμές από την αντιπροσωπεία . με την εγγυηση κανένα πρόβλημα, απλά οι αντιπροσωπείες βρίσκουν και τα κάνουν.

Ένα θα σου πω... Ου μπλέξεις

Έχουμε και προσφορά για λάδια. Δες Εδώ :D

Ευχαριστώ. Στην ώρα την κρίσιμη που θα τα αλλάξω θα ρίηω ένα βλέφαρο και σε αυτά. Και πάλι Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Golf 4, 1.4 16v, έκαιγε πάνω κάτω μισό λίτρο λάδι (αντιπροσωπείας) κάθε 1500-2000 χιλιόμετρα.

Τώρα με λάδι helix 10-40 μάλλον δεν καίει τίποτα μια και έχω κάνει 1000+ χιλ. και η στάθμη είναι ίδια.

Ασε που από 17 ευρώ το λίτρο της αντιπροσωπείας, πλήρωσα 38 ευρώ για 4 λίτρα.

Κώστας

*** Βιάστηκα να απαντήσω. Δυστυχώς καίει ακόμα, αλλά λιγότερο από τα 0-30 synth.

Edited by largo
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, είχα ενα προβλημα στη μίζα (ακουγόταν ενας ήχος στην εκκίνηση του αυτοκινήτου), πηγα στην αντιπροσωπεία του Γιαννακοπουλου κ μου λενε θα σου αλλάξουμε αντλία λαδιού (μέσα στην εγγύηση) κ επειδη απο τα 15000χλμ που ειχα αλλάξει λάδια τελευταία φορά είμαι στα 26000, καλό ειναι μου λεει να κάνεις κ 2η αλλαγή λάδιών. Το μαλλι νομίζω παει στα 60-80 Ευρώ κ τα λάδια ειναι τα προβλεπόμενα της αντιπροσωπείας. Δλδ 5-30 Castrol(think so),. Δεν εχει κάψει λάδια απλά μου είπε το παλικάρι εκει που ξερω οτι επι την ευκαιρία καλο ειναι να τα αλλάξω. Ας μου πει καποιος αν αξιζει να το κανω αυτο κ αν αυτά τα Castrol ειναι οκ. Ευχαριστω προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

γιατι να το κανεις στα 26 οταν το προβλεπομενο ειναι στα 30?

ετσι το επομενο θα πρεπει να ναι στα 40 κοντα..

καταλαβαινεις οτι κοβε κοβε μονο η αντιπροσωπεια εχει να κερδισει αφου ετσι θα κανεις περισσοτερα χιλιομετρα.

κοιτα τα λαδια σου και αν δε χρειαζεται πηγαινε στα 30!

Link to comment
Share on other sites

θα γινει αλλαγη στην αντλια λαδιου...ειδες παραπανω τι γράφω??? σιγουρα θα το κοιτάξουμε πριν το κανω αλλα καλό ειναι να αλλαζουνε καθε 15000 χλμ.

ευχαριστω παντως για την απαντηση..

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest AMMWN

Προσωπικα αν αλλαζα αντλια λαδιου θα αλλαζα και τα λαδια.Γιατι ετσι κι αλλιως καποια θα χαθουν οποτε θα σου συμπληρωσουν.Και μετα απο κανα μηνα θα πας ξανα για αλλαγη?Ακυρο.Τα αλλαζεις τωρα και μεχρι τα 40.000 εχεις ακομη.Οσο για το θεμα εγγυησης,εως οτου καποιος ειναι καλυμενος,παει κατα γραμμα.Οταν ληξει η εγγυηση τα αλλαζει οποτε θελει.Αν αντεχει η τσεπη του και καθε 6 μηνες,η καθε 5000χλμ.Αν οχι,αναλογα με τη χρηση,τις θερμοκρασιες περιβαλλοντος,ειδος λαδιου,βλεπεις και πραττεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.