Jump to content
Guest VW FOR EVER

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΧΟΧΗΣ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΑΠΟ ΠΕΣΙΜΟ ΣΕ ΛΑΚΟΥΒΑ

Recommended Posts

Guest VW FOR EVER

Ακουστε παιδια τι συνεβη στον αδερφο μου και σε εμενα εχθες το βραδυ!Ο αδερφος μου ειναι κατοχος ενος Fiesta S.Γυρίζοντας εχθες απο διασκεδαση κ πηγαινοντας κομματια ομολογουμένως σκάμε σε λακουβα,τερματίζουν τα αμορτισέρ και το αμαξι με την φορα που είχε σβήνει εν κινήση και αφου διανυουμε γυρω στα 30 μετρα,το κανουμε δεξια.Η μηχανη είχε σβήσει!!Βγαίνουμε απο το αυτοκίνητο πέφτουμε απο κάτω να δούμε τι γίνεται μήπως κ στάζει τίποτα αλλα όλα ήταν οκ.Για να μην πολυλογώ οι πάνω απο 10 προσπάθειες που κάναμε να πάρει το αμάξι μπροστά, απέβησαν άκαρπες.Κλειδώνουμε το αμάξι κ επιστρέφουμε σπίτι με τα πόδια,μέσα στην πίκρα κ την τσαντίλα.Η ώρα ήταν 03.00 το πρωί.Μπαίνοντας σπίτι ο αδερφός μου με ότι κουράγιο του έχει μείνει μπαίνει στο αντίστοιχο <<fiestaclub>> κ σαν απομηχανής θεός, υπάρχει εκείνη την ώρα κάποιος συνδεδεμένος ο οποίος αφου του γράφει ο αδερφός μου τον πόνο του,το παλικάρι του δίνει κ την λύση αφού έτυχε να έχει πάθει το ίδιο ακριβως!!Η λύση ήταν η εξής:Μας είπε ότι ανοίγωντας το ντουλαπάκι το αυτοκιννήτου υπάρχει δικόπτης παροχής καυσίμου κ σε περίπτωση ατυχήματος απασσφαλίζει κ διακόπτει την παροχή!Εμάς με το τράνταγμα έγινε αυτο το πράγμα κ αυτή ήταν κ η αιτία που συνέβη το σβήσιμο!!Αφού τον ευχαριστήσαμε παίρνουμε το golfaki μου κ έναν φακό μαζί μας κ όντως ήταν αυτη η αιτία!!!!!Τα χαμόγελα επιστρέψαν κ πάλι στα πρόσωπά μας..!!!Θα ήθελα να πώ επίσης ότι τότε καταλάβαμε την βοήθεια που μπορούν να σου προσφέρουν τα υπόλοιπα μέλη σε ένα forum και την αλληλεγγύη που υπάρχει!!!!!I LOVE YOU VW CLUB!!!

Υ.Γ Μήπως γνωρίζει κανείς που βρίσκεται στα golfakia(IV) μας ο συγκεκριμενος διακόπτης??

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Μπράβο στο παλικάρι! Έτσι υπάρχουμε και εμείς εδώ για να γλιτώνουμε πολλά όλοι μας...!

(Έχουμε τέτοιο διακόπτη?)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακριβως τα ιδια θα πω κι εγω με τον αντωνη (αδελφη ψυχη μου φαινεται!!)κι εμενα το ραλλακι μου ειχε ενα διακοπτη στην μηχανη,κατι σαν μπιλια μεσα σε λαστιχενια ζελατινα η οποια σε περιπτωση ατυχηματος εβγαινε απο την θεση της και διεκοπτε την παροχη καυσιμου...καπου πρεπει να υπαρχει αντιστοιχη και στην γκολφω

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.