Jump to content
ΤΑΖ

Μπορώ να τους κάνω ηλεκτρικούς;

Recommended Posts

Όταν πήρα το πολακι μου(6Ν2),δεν είχα βάλει ηλ. καθρέφτες ούτε προβολάκια.

Προβολάκια έβαλα στην πορεία και τώρα θα ήθελα να φτιάξω και τους καθρέφτες.

Ξέρει κανείς αν γίνεται; Τι πρέπει να αλλάξω και πόσο περίπου θα στοιχίσει;

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το πολακι μου(6Ν2),δεν είχα βάλει ηλ. καθρέφτες ούτε προβολάκια.

Προβολάκια έβαλα στην πορεία και τώρα θα ήθελα να φτιάξω και τους καθρέφτες.

Ξέρει κανείς αν γίνεται; Τι πρέπει να αλλάξω και πόσο περίπου θα στοιχίσει;

Πρέπει να βάλεις μηχανισμό να περασρεί καλωδίωση. Πιστεύω οτι το κόστος θα είναι μεγάλο και ίσως απαγορευτικό

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι λεει και ο Σπυρος.

Δεν λεει και τιποτε αν εχεις ηλεκτρικους καθρεφτες επανω. Το κοστος ειναι δυσαναλογο με αυτο που σου προσφερει. Αλλο να το εχει μαμα και αλλο να το βαλεις.

Σκεψου απο την αλλη να σου τον σπασει κανενας, μετα θα χρειαστεις πιο πολλα $ να το φτιαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας,από αυτά που μου είπατε μάλλον θα μείνει όπως είναι χωρίς ηλ. καθρέφτες!

Link to comment
Share on other sites

πας σε μια μάντρα, δίνεις 150-200ε και παίρνεις ένα ζευγάρι ηλεκτρικούς καθρέφτες μαζί με την πλεξούδα τους. Αν έχεις όρεξη τους βάζεις μόνος αλλιώς δίνεις να στους βάλουν. Ουσιαστικά δλδ απλά να στους κουμπώσουν. Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

Αν και όλα τα αυτοκίνητά μας τα τελευταία 5 χρόνια έχουν ηλ. καθρέπτες τους θεωρώ το πιο άχρηστο εξτρα.τους καθρέπτες τους φτιάχνεις 1 φορά και ποτέ ξανά εκτός και αν το αμάξι το οδηγούν πολλοί με διαφορετικές ρυθμίσεις....

Link to comment
Share on other sites

Αν και όλα τα αυτοκίνητά μας τα τελευταία 5 χρόνια έχουν ηλ. καθρέπτες τους θεωρώ το πιο άχρηστο εξτρα.τους καθρέπτες τους φτιάχνεις 1 φορά και ποτέ ξανά εκτός και αν το αμάξι το οδηγούν πολλοί με διαφορετικές ρυθμίσεις....

Δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο αχρηστοι.

Ειδικα αν θελεις να παρκαρεις σε σπασμενα πεζοδρομια και να μην γδαρεις καμια ζαντα,τοτε μαλλον χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox

Ε όχι και άχρηστοι οι ηλεκτρικοί καθρέφτες! Εκτός από το να αποφεύγεις να γδάρεις τις ζάντες εγώ τουλάχιστον που παρκάρω στο Αριστοτέλειο τους χρησιμοποιώ συνέχεια για τους απίστευτους ελιγμούς που πρέπει να κάνω για να παρκάρω και να κινηθώ μέσα στο πανεπιστήμιο, χωρίς να φάω καμιά πόρτα, φτερό κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

Σιγά μην κάθομαι να ρυθμίζω καθρέπτες σε κάθε παρκάρισμα..όσο για τη ζάντα που λέτε αν μάθεις τις διαστάσεις του αυτοκινήτου σου το υπολογίζεις...Τεσπα πιστέυω οτι η χρησιμότητά τους είναι πολύ μικρή σε σχέση με το κόστος της μετατροπής

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Εχω βάλει μια αγγελία, αν ακόμα ενδιαφέρεσαι, όπου δίνω ηλ. καθρέφτες νίκελ για POLO 6N2 80 ευρώ............. απο 120 εδω!!!!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
Σιγά μην κάθομαι να ρυθμίζω καθρέπτες σε κάθε παρκάρισμα..όσο για τη ζάντα που λέτε αν μάθεις τις διαστάσεις του αυτοκινήτου σου το υπολογίζεις...Τεσπα πιστέυω οτι η χρησιμότητά τους είναι πολύ μικρή σε σχέση με το κόστος της μετατροπής

Σιγά την ώρα που σου παίρνει να ρυθμίσεις τους καθρέφτες.. τον εσωτερικό τον κατεβάζεις λίγο κάτω και καθαρισές. Εγώ πλέον το κάνω και την ώρα της μανούβρας.

Better safe than sorry!

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Σιγά την ώρα που σου παίρνει να ρυθμίσεις τους καθρέφτες.. τον εσωτερικό τον κατεβάζεις λίγο κάτω και καθαρισές. Εγώ πλέον το κάνω και την ώρα της μανούβρας.

Better safe than sorry!

ΣΩΣΤΗ!!!!!!!! :angry2: ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΜΕ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΦΑΓΩΜΑΤΟΣ ΖΑΝΤΑΣ............ :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Κι ομως, του συνοδηγου δεν ειναι και τοσο αχρηστο στο να τον ρυθμιζεις για να μην φας την ζαντα για 100% σιγουρια... :blink:
Δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο αχρηστοι.

Ειδικα αν θελεις να παρκαρεις σε σπασμενα πεζοδρομια και να μην γδαρεις καμια ζαντα,τοτε μαλλον χρειαζονται.

Εννοείτε ότι παρκάρισμα χωρίς καθρέφτη συνοδηγού πλέον δεν λέει...!

Εχω βάλει μια αγγελία, αν ακόμα ενδιαφέρεσαι, όπου δίνω ηλ. καθρέφτες νίκελ για POLO 6N2 80 ευρώ............. απο 120 εδω!!!!!! :angry2:

Fk νίκελ καθρέφτες για Polo 6n2 & Golf 4! tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.