Jump to content
golfakias1983

οργανάκι

Recommended Posts

ρε παιδια ξερει καποιος σε ποιον απο τους δύο αισθητήρες λ συνδεεται αυτο το μαραφέτι?...εγω πίστευα στο πρώτο...αλλα στον δικό μου πρωτο δεν συνδέεται...εχει πεντε καλώδια...στον δευτερο αν συνδεθεί θα δειχνει σωστα?...γιατι είναι πανω στο καταλύτη νομίζω! :wacko:;)

Link to comment
Share on other sites

Στο Λεον που εχω,επειδη εχει 2 αισθητηρες,συνδεεται στον 2ο αλλα δεν δειχνει απολυτα σωστα.

Κατι παιζει με το ρευμα που βγαζουν.

Link to comment
Share on other sites

Στο Λεον που εχω,επειδη εχει 2 αισθητηρες,συνδεεται στον 2ο αλλα δεν δειχνει απολυτα σωστα.

Κατι παιζει με το ρευμα που βγαζουν.

μα η απορία μου δημιουργηθηκε απο χθες που βγηκα με εναν φιλο που εχει ibiza 1.4 101ps και το ειχε συνδεδεμενο στον 2ο λ....ο μηχανικος μου παλι μου λεει οτι αν δεν συνδεθει στον 1ο θα δειχνει οτι να ναι,γιατι ο πρωτος είναι που μετράει το μείγμα!!!!τι να κανω τώρα?...

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι λιγο τραβηγμενο αυτο που θα πω, αλλα κοιταξε να δεις τι τασεις βγαζουν οι 2 αισθητηρες, και τι ταση δεχεται το οργανακι. Τωρα πως θα τα βρεις ολα αυτα...Με λιγο ψαξιμο ολα γινονται!

Μην ξεχνας οτι και το οργανακι σου τασεις δεχεται και αναλογα με τις τασεις σου δειχνει αποτελεσματα! :)

Edited by koukouroukou
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι λιγο τραβηγμενο αυτο που θα πω, αλλα κοιταξε να δεις τι τασεις βγαζουν οι 2 αισθητηρες, και τι ταση δεχεται το οργανακι. Τωρα πως θα τα βρεις ολα αυτα...Με λιγο ψαξιμο ολα γινονται!

Μην ξεχνας οτι και το οργανακι σου τασεις δεχεται και αναλογα με τις τασεις σου δειχνει αποτελεσματα! :)

οπως τα λεει ο Πανος ειναι.

Αν θα δειξει σωστα,εξαρταται απο την ταση που μπορει να παιξει το οργανακι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,στον πρωτο αισθητηρα ΔΕ συνδεεται!!!!!!!!!....εχει πεντε καλωδια και λειτουργει διαφορετικα απο τους κοινους λ!!!!!!...το manual απο το οργανακι λεει για αισθητηρες απο ενα εως τεσσερα καλωδια!!!!! new_lol.gif ο δευτερος λ εχει τεσσερα καλωδια αν θυμαμαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

στο καφέ του δευτερου λ ή στου πρώτου που εχει πέντε καλωδια?...βασικα νομίζω οτι αν είναι 14αρια ή 16αρια τον δευτερο λ τον εχουν ακριβως μετα τον καταλυτη, ενω εμενα τον εχει ακριβως στη μεση του καταλύτη απο πανω!...αλλα τωρα που το σκεφτομαι,το πενταρι το γκολφακι τον πρωτο λ δεν τον εχει μεσα στη μηχανη,λιγο μετα την εξαγωγη?...

Link to comment
Share on other sites

αλλα τωρα που το σκεφτομαι,το πενταρι το γκολφακι τον πρωτο λ δεν τον εχει μεσα στη μηχανη,λιγο μετα την εξαγωγη?...

Σωστος φιλε μου, απο εκει, αμεσως μετα το χταποδι, απο τον 1ο Λ πηραμε σημα για το οργανο οταν το ειχα πανω :)

Πολυ σωστος και διαβασμενος worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να δειξει 100% το οργανο πρεπει να συνδεθεί σε αισθητηρα λ που θα ειναι πριν την τουρμπινα ή στο downpipe?...(εγω τωρα το εχω συνδεδεμενο στον δευτερο λ ο οποιος ειναι ακριβως πανω στον καταλυτη,αλλα δε δειχνει σωστα το οργανακι)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.