Jump to content
GSF

Τράκαραααααααααααα

Recommended Posts

ρε παιδιά για φτιάχτε μου την μέρα επειδή πριν λίγο τράκαρα (έκλέισα τα 1300km δεν μπορώ να τρακάρω κ εγώ επιτέλους?? tongue.giftongue.gif ) και έχω φάει μπροστά τον προφυλακτήρα και έχει ραγίσει γύρω απτο σηματάκι του VW, αν πούμε θεωρητικά οτι θα τα αλλάξω και τα δύο πόσο πάει η δουλειά?? αν θέλετε πείτε μου όποιος ξέρει, απο την καρέντα π.χ.. επίσης έχω την εντύπωση οτι κάτι ακούγεται όταν ανάβω η σβήνω το αμάξι σαν να κάνει σαν ταξί, (γρου γρου) τι μπορεί να είναι αν έχει πειραχτεί κάτι?? thanks

υ.γ 3 χρόνια με το swift ούτε μια γρατζουνιά... (καταραμένα ABS)

Edited by GSF
Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε οτι αλλάζεις θα αλλάξεις προφυλακτήρα και μάσκα θα σου πάει

1) Προφυλακτήρας ¤ 250 + 150 βάψιμο

2) μάσκα ¤80

Για τον θόρυβο δεν μπορώ να σου πω τι μπορεί να εχει συμβεί.

Ελπίζω να είναι η 1η και η τελευταία φορά που τρακαρεις φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

καλα αν είναι μόνο τόσα καλά είναι.. γενικώς το μπαμ πάντως ήταν μεγάλο και περίμενα να έχει γερή ζημιά αλλα έμεινα έκπληκτος.. αν δεν το κοιτάξεις απο πολύ κοντά δεν φαίνεται τίποτα.. άν έχει μόνο τόσα κερνάω καφέ γιατι με ηρέμησες τώρα.. μέχρι κ 2.000 ευρω μου έιπαν κάποιοι.. tongue.gif βλακεία μου που δεν το έβγαλα φοτο θα πάω τώρα κ θα την ανεβάσω σε λίγο...

Edited by GSF
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το φτιάξεις και πιο φτηνα. Οι τιμές είναι από εξουσιοδοτημένο συνεργείο VW. Υπολόγισε και την μηχανική ζημιά πουτυχόν θα έχεις πάθει

Link to comment
Share on other sites

οκ.. έβγαλα μερικές φότος, αν και δεν φένεται πολύ καθαρά.. κάπως έτσι έχουν τα πράγματα..

τελικα ίσως ήταν απλα ιδέα μου οτι κάνει καποιον ήχο, και ειναι καποιος ήχος που δεν έχω παρατηρήσει.. τώρα που ήταν κρύα η μηχανή όταν το ξεκίνησα η το σταμάτησα δεν άκουσα τίποτα.. θα δείξει πάντως την δευτέρα..

http://gsf.mirc.gr/car/traka1.jpg

http://gsf.mirc.gr/car/traka2.jpg

http://gsf.mirc.gr/car/traka3.jpg

αυτά είναι τα μοναδικά σημεία που φαίνεται κάτι έξω απο το αυτοκίνητο.. τα γύρω γύρω είναι απλώς σκόνες.. σχόλια.. ευπρόσδεκτα..!!

Edited by GSF
Link to comment
Share on other sites

με αυτα που δειχνεις στις φωτο παντως και εφοσον μηχανικα εισαι οκ με τη καμια δε θα χεις 2000 ευρω ζημια!το μασκακι με το σημα δεν ειναι τπτ 2 βιδες ειναι κ δεν εχει μεγαλο κοστος.και η σιτα κατω στον προφυλακτηρα επισης δεν ειναι τπτ.

Link to comment
Share on other sites

ναι πραγματικά μόνο αυτά είναι.. τώρα είναι και βρώμικο το πρωί θα βγάλω καλύτερες φότος αφου το πλύνω πρώτα.. αν είναι μόνο αυτά και δεν έχει στραβώσει κάτι μέσα, θα αλλάξω το μασκάκι αρχικά και το άλλο βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη αλλά αυτό δε το λέμε τρακάρισμα, αλλά τζατζάρισμα

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

Guest VIDEOMIX

Aαα, δεν είναι τίποτα, πτέσμα. 2 φορές το έχω πάθει. Την μια με το golfάκι μου και την άλλη με ενα ΖΧ.

Το μόνο κακό είναι οτι θα πρέπει να πληρώσεις και τον μπροστινό βάση νόμου. Θυμάμαι οτι και στις 2 περιπτώσεις απο μ@λ@κία των μπροστινών τους τράκαρα. Την πρώτη φορά στην Ν.Ιωνία άναψε πράσινο φανάρι και φύγαμε. Ενώ άναβε το πορτοκαλί, ο μπροστινός μου κοκκάλωσε ενώ αυτόν τον βρήκε στο ενα μέτρο πρωτού περάσει!!! Ξαφνιασμένος πάτησα φρένο και επειδή έβρεχε, γλίστρισε το γκολφάκι και έπαισε πάνω του.

Στην δεύτερη περίπτωση, σε ενα στενό στην Βάρη, θέλωντας να βγώ στον κεντρικό στα Βλάχικα, ξεκίνησε ο μπροστινός μου να περάσει και έτσι κύτταξα και εγώ αριστερά για να δω εαν ειναι ελεύθερος ο δρόμος. Και ενώ είδα οτι δεν υπάρχει αυτοκίνητο να έρχεται βγήκα. *δεν εβλεπα μπροστά, έβγαινα, όλα αυτά σε κλάσματα δευτερολέπτου. ΜΠΑΑΑΑΜΜΜΜΜ. Τι είχε γίνει; Ο βλάκας ο μπροστινός μου δεν είχε ξεκινήσει, το είχε μετανοιώσει!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγα το τρακαρισμα!!ψαρωσαμε!αλλοι κυκλοφορουν με τετοια τρακαρισματα αφτιαχτα για χρονια!!

Link to comment
Share on other sites

Οντως ετσι ειναι.Εγω ειχα μπαταρισμενη την δεξια μου πορτα κανα χρονο και δεν το ειχα κανει εγω.Πηγα για καφε και το βρηκα χαλια μετα.Αν δεν παιζει το ψυχολογικο δεν εχεις κατι αλλο μετα.

Link to comment
Share on other sites

kpol άλλοι δεν το έχουν το αυτοκίνητο 2 βδομάδες στα χέρια τους ούτε νοιάζονται τόσο να το έχουν στην τρίχα..

kchristus απο μέσα πώς να κοιτάξω.. δεν φαίνεται έυκολα.. όσο κοίταξα δεν είδα κάτι όμως, αν κ είμαι σχεδόν σίγουρος οτι κάτι διαφορετικό ακούγεται που κ που.. πάντως θα το πάω άυριο να το δούνε, ήταν να πάω σήμερα αλλα δεν μπόρεσα λόγω δουλειάς.. ευτυχώς μένω 5 λεπτα απτην καρεντα.. άντε να δούμε πόσα λεφτά θα ζητήσουν έχω απορίαtongue.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ έχουμε τα πρώτα νούμερα απο καρέντα.. (στο περίπου γιατι δεν θυμάμαι ακριβώς του προφυλακτήρα)

70 ευρώ μάσκα

αν θυμάμαι καλά 295 ο προφυλακτήρας - μου είπε οτι έχει σπάσιμο και μου το έδειξε κιόλας (αν κ φαίνεται απειροελάχιστα) -

35 ευρώ οι γρίλιες

(σχετικά νορμάλ ακούγονται μέχρι εδώ)

250 ευρο εργασία..

ευτυχώς τουλάχιστον όπως μου είπε το παλικάρι αποκλείεται να έχει χτυπήσει κάπου μέσα, να μην ανυσηχώ καθόλου.. το οδήγησε και λίγο μπρός πίσω και δεν άκουσε κάτι.. οπότε τον εμπιστεύομαι.. μα καλά 250 εργασία..?? δεν είναι πολλά η εμένα μου φαίνονται..??

Edited by GSF
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Αγορίνα μου γιατί δεν το πας στον κύριο Δήμο που έχουν πάει τα άπειρα παιδιά από εδώ, να κάνεις καλύτερη δουλειά από Καρέντα και πολύυυυυ φθηνότερα????

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς τουλάχιστον όπως μου είπε το παλικάρι αποκλείεται να έχει χτυπήσει κάπου μέσα, να μην ανυσηχώ καθόλου.. το οδήγησε και λίγο μπρός πίσω και δεν άκουσε κάτι.. οπότε τον εμπιστεύομαι.. μα καλά 250 εργασία..?? δεν είναι πολλά η εμένα μου φαίνονται..??

Είναι πολλά. Πηγαιν το κάπου εξω αν δεν θέλεις να τα διαθέσεις π.χ. autopainter

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το ίδιο έιχα πάθει κι εγώ ακριβώς...ένας παππους με ένα ντατσουν χωρίς φώτα σταματαει , τον βλέπω τελευταια στιγμη και...!ειχε σιδερενιο προφυρακτηρα με δυο πλαστικα εξογκωματα..το μασκακι δεν το εφτιαξα αλλα το καλύψα με carbon(17ευρω το φύλλο) και ο προφυλακτηρας μου πήγε 70 αλλα δεν έιχε σπασει..το παιδι στο φανοποιειο ηθελε να κανει μοριακη συγκολληση στο μασκακι αλλα ήθελα το καρμπον..

Link to comment
Share on other sites

μα καλά 250 εργασία..?? δεν είναι πολλά η εμένα μου φαίνονται..??

Μονο πολλα?????

Αυτο ειναι ΚΛΟΠΗ ρε σεις!!! Τι λεμε τωρα, 250 για εργασια σε τετοια ζημια??? Τι θα κανουν, μετατροπη????

Φιλε μου ειναι κλεφτες οι ανθρωποι, κριμα να δωσεις τετοια λεφτα για αυτη τη ζημια! Ρωτα και αλλου, ακομα και σε αλλο εξουσιοδοτημενο να δεις τι θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη φιλε μου αυτα συμβαινουν και στους

καλυτερους οδηγους δες ειδικα αυτους της

F1 ....................στο ειπα για να χαμογελασεις

λιγο............

Ψηφιζω και εγω autopainter ever ο καλυτερος..

Edited by G.P.
Link to comment
Share on other sites

Που σε ρε gsf ? Χρόοονια έχουμε να τα πούμε.

Slimmy...... εδώ ... Κρίμα ρε παλίκαρε. Είναι και το gt !

Πέρνα μία βόλτα απο εδώ να το κοιτάξουμε και εχω να σε στείλω εγώ σε πολύ δικό μου άτομο που είναι και εξειδικευμένος...

Στείλε μου pm να μιλήσουμε και στο τηλ. Δεν εχω πλέον το δικό σου.

Αλεξ

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε συ τώρα είδα το post.. όντως χρόνια.. δεν είναι το gt, το 1400 fsi είναι αλλα έτσι και αλλιώς δεν έχει πάθει και τίποτα.. θα τα δινα και τώρα για να το φτιάξω, αλλα θέλω πρώτα να κάνω επέκταση της εγγύησης τώρα που μπορώ και μετα όταν ξαναβρώ λεφτά το φτιάχνω.. μπορεί να τα πούμε την κυριακή στην συνάντηση αν μπορέσω τελικά να έρθω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.