Jump to content
Arthour

Αλλαγή μπροστινών φαναριών Passat '97 (b5)

Recommended Posts

Είναι εύκολο να αλλαχθούν σπίτι? ή πρέπει όπωσδήποτε να πληρώσω και εγκατασταση? Από εργαλεία έχω και οτι λειπει είμαι διατεθιμένος να το αγοράσω. Εάν ξέρει κάποιος το know how ας το ανεβάσει!

Ευχαριστώ

Edited by Arthour
Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβώς θέλεις να κάνεις; Να βάλεις πάλι μαμα φώτα, ή κάτι σε στυλ angel eyes;

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβώς θέλεις να κάνεις; Να βάλεις πάλι μαμα φώτα, ή κάτι σε στυλ angel eyes;

Εγώ για μαμά έλεγα. Έχω βάλει Xenon και αν και φαίνονται πολύ ωραία στη φωτό δεν παίζουν λεφτά για τέτοιες αλλαγές. Πληροφοριακά όμως πόσο πάει αυτή η "αλλαγή";

Archon rc ευχαριστώ πολύ. Οι διαφορές στο 1.6 φαντάζομαι δεν θα είναι ιδιαίτερες.

Στο link το Torx (T-25) τι είναι ακριβώς;

Edited by Arthour
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για μαμά έλεγα. Έχω βάλει Xenon και αν και φαίνονται πολύ ωραία στη φωτό δεν παίζουν λεφτά για τέτοιες αλλαγές. Πληροφοριακά όμως πόσο πάει αυτή η "αλλαγή";

Archon rc ευχαριστώ πολύ. Οι διαφορές στο 1.6 φαντάζομαι δεν θα είναι ιδιαίτερες.

Στο link το Torx (T-25) τι είναι ακριβώς;

Αν δε κάνω λάθος είναι το μέγεθος της κλασικής βίδας της vw που είναι σαν αστέρι, το 25 είναι το μέγεθος της μύτης που θα χρησιμοποιήσεις (εν έχεις κατσαβίδι με μύτες όλες γράφουν πάνω μέγεθος). Δεν πιστεύω κ γω να έχει τρομερές διαφορές. Η αλλαγή σε angel eyes ή κ γενικά απλά φανάρια με πιο όμορφο look κοστίζει από 150 εώς 300 για διάφορες μάρκες κ 400 500 για hella (εαν η Hella έχει βγάλει κάποιο αξιόλογο φανάρι για το b5). Το κέρδος μιας τέτοιας αλλαγής εκτός των angel ή devil eyes -που για κάποιους είναι όμορφα για άλλους καγκούρικα- είναι ότι έχουν συνήθως προτζέκτορα για τη μεσαία σκάλα που έχεις τα xenon κ όχι "καθρέφτη" που έχουν τα τωρινά σου, οπότε κ θα έχεις καλύτερο φωτισμό με τα xenon σου κ δε θα τυφλώνεις τους απένταντι. Αν θες να πάρεις μια ιδέα μπες στο προφίλ μου κ δες τις μπροστινές φωτογραφίες μου με τα μαύρα φώτα. Τα συγκεκριμμένα κοστίζουν γύρω στα 250 ευρώ. Επίσης έχω την εντύπωση ότι για το b5 μπορείς να βρεις μονοκόμματα φώτα κ όζι με ξεχωριστά το φλας όπως είσαι τώρα, πράγμα το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι πολύ πιο όμορφο κ θα είναι μια καλή αναβάθμιση για το look του b5 σου.

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.