Jump to content
ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Ταπετσαρίες Golf Iv

Recommended Posts

Δυστιχως εμείς με τις ΓΚΡΙ ταπετσαρίες κάτι πρέπει να κάνουμε...

Υλικά

Γυαλοχαρτο 800αρι

Μάυρο σπρέι ΜΑΤ

Κόστος: 4.00€

dsc003716md.jpg

dsc003720es.jpg

dsc003734nj.jpg

dsc003789le.jpg

TIP: πολύ καλά τρίψτε ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΑΨΕΤΕ!

Ευχαριστώ τον Luke_Execute και τον αδερφό του για την Βοήθεια! :D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο καλή δουλειά , από αντοχή τη λέει , υπάρχει περίπτωση αν γρατζουνηθεί να φάνε το παλιό χρώμα ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

:D:D Ρε Μητσο εγώ για πλάκα σου το πα, εσύ αλήθεια το έκανες? ;):blink:

Πάντως ένα καλό ΤΙΠ όταν βάφετε πλαστική επιφάνεια, είναι καλό ζέσταμα πριν την μπογιά, με μπιστολάκι μαλιών. Ανοίγει τους πόρους του πλαστικού και μετά εισχωρεί μέσα η μπογιά και τέλος.... Γίνεται αθάνατο!!! Έτσι έχω κάνει την πρόσωψη του RCD μου και είναι 2 και χρόνια τώρα άψογο...!

Link to comment
Share on other sites

παντως το δικο μου κανονικα δεν εχει πλαστικη ταπετσαρια, αλλα οσο παραξενο και αν σας φαινεται ειναι δερμα κολλημενο πανω στο πλαστικο.αρα δημητρη μαλλον εξυνες το δερμα εσυ και το εβαψες, παντως μοιαζει πολυ για πλαστικο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Επειδή έχω μια εμπειρία με αυτ'α επιτρέψτε μου να έχω τις αμφιβολίες μου για το πόσο θα κρατήσει το χρώμα στις πόρτες. Το πιθανότερο είναι να μην είναι πολύς ο χρόνος. Αν δεν μπει φούρνο η βαφή δυστυχώς δεν κάνεις και πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε 50sec εβγαλα την δευτερη πόρτα αφου είχα δει τον Λουκα (Luke_execute) να βγάζει την πόρτα την πρώτη. Το να την βάλω έκανα 2min γιατι με γ@μησε λίγο η ασφάλια. Εκανα και κάτω απο το τιμόνι τα πλαστηκά κ ντουλαπάκι συνοδηγού και τεμπέλη και Χειρόφρενο..

Μια ανησυχία την έχω και εγω, προς το παρόν το αμάξι δείχνει σουπερ καταμαυρο (ΟΣΟΙ εχουν γκρί ταπετσαρίες ΝΙΩΘΟΥΝ) αμα ξεβάψει ή σκάσει θα σας το πώ κ θα σηκώσω φώτος ακόμα ολα καλα :)

[To λύσιμο με τα manual τα εκανα σε ντουλαπάκια και αυτα απο ενα site που τα είχα κατεβάζει και το είχε γράψει ενα παιδί στο forum μας!]

Edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα και στο GTC,το βλεπω χλωμο πολυ να κρατησει, ειδικα απο την στιγμη που δεν ασταρωσες και δεν εκανες πλαστικοποιηση...

Ο χρονος θα δειξει και ελπιζω να με διαψευσει...

Link to comment
Share on other sites

δεν τα αναλαμβανουν τα φανοποιια αυτα απ'οτι ξερω. το ειχα ψαξει. μονο να βρεις κανενα τρακαρισμενο να του παρεις ολα τα μαυρα πλαστικα, μονο που η κλειδαρια στο ντουλαπακι μπορει να μην κανει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Δημήτρη,

Καταρχήν μπράβο για την πολύ καλή προσπάθεια να το κάνεις μόνος σου...(συνάδερφοι βλέπεις :D )

Επειδή διάβασα κάποιες γνώμες που αμφισβητούν την αντοχή της βαφής,ένα πράγμα θα σου πω για να ηρεμήσεις...

Έχω βάψει ΟΛΟ το εσωτερικό του δικού μου Golf,κομμάτια στις πόρτες και στο ταμπλό,ΧΩΡΙΣ αστάρια,πλαστικοποιητές και άλλα τέτοια,απλά τρίψιμο της επιφάνειας και καπάκι χρώμα.Δεν έχει σκάσει το χρώμα ΠΟΥΘΕΝΑ μέχρι σήμαρα.Και ξέρεις πότε έκανα αυτή τη δουλειά???

.........................

.........................

.........................

.........................

Το 1996 !!!

Edited by kapoulos
Link to comment
Share on other sites

Guest AMMWN

Συμφωνω με τον kapoulos.Παρομοια δουλεια στο τριαρη που εχω το 2002.Μονο σε μερικα πλαστικα που λυγιζουν μου εσκασε,αλλα αμελητεα απωλεια σε σχεση με το αποτελεσμα. :wub:

Link to comment
Share on other sites

:cry: - βγαζει η FOLIATEC τετοια σπρευ για το εσωτερικο,εχουμε δει πολλα παραδειγματα αλλαγης πχ ταπλω σε αρθρα σε περιοδικα χωρις φυσικα να εχουν μπει σε φουρνο <που κατα παραδοση μοιαζει να ειναι η τυπικη εφαρμογη>
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.