Jump to content
nikkosnet

Πρόβλημα με το Subwoofer μου!

Recommended Posts

Εχω στο αμαξι ενα....προχειρο sub 12'' 300W. Eπειδη ειμαι ατακτο παιδι :cry: του ειχα καψει το πηνιο. Επισκευαστηκε και ως τωρα αντεχει πολλα περισσοτερα. Το προβλημα ειναι οτι σε υψηλη ενταση και σε tracks που εχουν πολυ χαμηλες, το sub βρωμαει. Η μυρωδια θυμιζει καμμενο πυκνωτη ή κατι τετοιο. Τι να συμβαινει??? :thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

η cadence ειχε βγαλει μια ολοκληρη παρτιδα ηχειων τα οποια οταν επαιζαν δυνατα μυριζαν. αυτο διοτι ηταν επικαλυμενα με καποιο υλικο το οποιο εξατμιζωταν σε οχι και τοσο υψηλες θερμοκρασιες. δεν ξερω αν εχεις την ιδια μαρκα αλλα πιθανον να ειναι αυτο το προβλημα. σε λιγο καιρο θα φυγει η μυρωδια αλλα μην το ζοριζεις και παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω ακουσει αυτο που λες για την cadence και πιστεψε με την ξερω αρκετα καλα ειδικα στα subακια της.anyway νικο δεν ειναι τιποτα αυτο ωστε να σε ανησυχει.αρκετες φορες τυχαινει σε επισκευασμενα ηχεια.

Link to comment
Share on other sites

anyway νικο δεν ειναι τιποτα αυτο ωστε να σε ανησυχει.αρκετες φορες τυχαινει σε επισκευασμενα ηχεια.

Eίναι κατα πάσα πυθανότιτα κάποια κόλιση που ζεστένεται και μυρίζει

Σιγουρα ειναι καποια κολληση και οφειλεται στην επισκευη που εγινε. Αυτο που με νοιαζει ειναι αν καποια στιγμη θα σταματησει? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf
Σιγουρα ειναι καποια κολληση και οφειλεται στην επισκευη που εγινε. Αυτο που με νοιαζει ειναι αν καποια στιγμη θα σταματησει? :blink:

Σύγουρα θα σταματίσει μώλις λιώσει η κόληση

Link to comment
Share on other sites

γιατι το μυριζεις στην καμπινα τον επιβατων μεσα? αν ναι τοτε παρε και ενα πυροσβεστηρα! tongue.gif

Nαι ρε......και βρωμαει λες και την αμολησε κανενας........ knife.gif:blink:

Link to comment
Share on other sites

ok!

ακου λυση!πανε αγορασε ενα κουτι με τζαμι μπροστα να το βαλεις μεσα μπας και μειωθει η μποχα tongue.gif η πουλα το να παρεις καποιο αλλο, η πηγαινε με το πορτ μπαγκαζ ανοιχτο.δεν μπορω να βρω αλλη λυση!

Link to comment
Share on other sites

Ψέκαζε συνέχεια με κανένα δυνατό αρωματικό!!!

ΣΩΣΤΟΣ !!!!!!!!!!!

ΒΑΛΕ 2 ΚΑΛΑ "ΚΡΕΜΑΣΤΑ" ΑΡΩΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΟΡΤΠΑΓΚΑΖ ΣΟΥ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟ ΑΡΩΜΑ !!!!

Λετε??????? :D:D:rolleyes::thumbsup:

Θα το κανω αυριο....... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Το σιγουρο ειναι οτι θα σταματησει να μυριζει οταν καει παλι. Κατι τετοιο μου μυριζει εμενα. Ελπιζω να μην αποδειχτω γκαντεμης αλλα.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση χρησιμοποιω τα ηχεια του αυτοκινητου δυνατα και πολλες φορες στο μεγιστο και ενω ακουγεται ακομα καθαρα ο ηχος ξαφνικα υπαρχει ελαχιστο μπασο υπαρχει καποιο προβλημα με το subwoofer η τα ηχεια?

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο EQ της πηγής, αλλά αν μιλάμε για εργοστασιακά, αν ανεβάσεις πολύ την ένταση θα έχεις μεγάλη παραμόρφωση.

Προφανώς αν έχεις απαιτήσεις πρέπει να πας σε aftermarket

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.