Jump to content
nik gt

Golf V Gt Owners

Recommended Posts

ναι, το κανει, γιατι αλλαζει θεση στα μακτρα, ωστε να μην ακουμπανε μονομπαντα και χαλανε...Καλο ε...? :D

Τι αλλο θα ακουσουμε ρε Doc!!! :D

Για το ψυγειο δεν μου ειπες ομως!!!

Τι λεει η διαγνωση???

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περιμενω φιλε μου...Και αν δεν περιμενω, περιμενει το turbo timer... tongue.gif

Οχι!! και εγω περιμενω στο ρελαντι!! Πολλες φορες μεχρι και ενα λεπτο (οταν δεν βιαζομαι)!!

Αλλα κατα την διαρκεια που περιμενω, αρχιζει (μαλλον) να δουλευει το ψυγειο και δεν το ακουω!!

Ε... σβηνω το αμαξι και το καταλαβαινω απο το σφυριγμα που κανει,οτι εκανα την μλκια!!!

Το θεμα ειναι, την εκανα??? :D

Τι λες............?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω θα ηταν καλυτερα να μαζευοσασταν διαφορετικες μερες αναλογα με το χρωμα την εκδοση και τα extra που εχει ο καθενας!ε?τι λετε?καλη ιδεα δεν ειναι?

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Επίσης με βάση το τί λάδια και βενζίνη βάζει ο καθένας.

Πιστεύω θα είναι μια καλή ευκαρία για ανταλλαγή εμπειριών και απόψεων...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με βάση το τί λάδια και βενζίνη βάζει ο καθένας.

Πιστεύω θα είναι μια καλή ευκαρία για ανταλλαγή εμπειριών και απόψεων...

καλα ρε παιδια μην βαρατε μια κουβεντα ειπαμε.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
καλα ρε παιδια μην βαρατε μια κουβεντα ειπαμε.. :thumbsup:

δεν ειναι προσωπικο απλα ειναι για το ολο κλιμα που γινεται εδω μεσα που ο καθενας κανει συναντησεις αναλογα με το μοντελο κ την εκδοση πλεον κ δε μαζευομαστε στα κανονικα μιτινγκ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι προσωπικο απλα ειναι για το ολο κλιμα που γινεται εδω μεσα που ο καθενας κανει συναντησεις αναλογα με το μοντελο κ την εκδοση πλεον κ δε μαζευομαστε στα κανονικα μιτινγκ

ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ. ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΜΠΤΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΛΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ GT ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΟΤΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΜΑΛΛΟΝ

(ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΓΡΑΦΩ ΠΑΛΙ) ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ SHADDOW20..

Link to comment
Share on other sites

το αιτημα σας γινετε δεκτο

Συναντηση GT-TSI την τριτη 6-2-2007 στο beach volley στις 21:00 να δουμε κανενα burn-out για ξεκινημα και μετα βολτα στα γνωστα μερη

Γουσταρετε;

ΥΓ. Τα λαδια που βαζω ειναι ARAL!! Μονο γερμανοι μπαινουν στο τουτου μου

Edited by nik gt
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ. ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΜΠΤΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΛΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ GT ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΟΤΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΜΑΛΛΟΝ

(ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΓΡΑΦΩ ΠΑΛΙ) ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ SHADDOW20..

Εγω ψηνομαι ρε μιχο να μαζευομαστε ολοι,αλλα πιστευω δεν υπαρχει καποια ενημερωση τοσο οργανωμενη κ σαφης..ασ πει καποιος απο τα παιδια του club kati gia πεμπτη που δεν ξερω τπτ..ουτε εμενα μ αρεσει να μαστε 3 κι ο κουκος.μην παρεξηγηθουμε κι ολας φιλικα το λεω παντα.

Link to comment
Share on other sites

Καθε Πεμπτη δεν μαζευομαστε στο ΣΕΦ φιλε Shadow ή κανω λαθος?

δεν το ξερα..σημερα δηλαδη εννοεις.οκ θα μαι κει..εγω παντως δεν το πα για να μαλωσουμε..

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξερα..σημερα δηλαδη εννοεις.οκ θα μαι κει..εγω παντως δεν το πα για να μαλωσουμε..

Οχι ρε συ.

Μην ανησυχεις.Δεν μαλωνει κανεις :D

Αν θελεις ριξε και μια ματια εδω

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα ή όχι με συμπλέκτη Golf Gt στον κόφτη;

Συγχωρέστε με που δεν γνωρίζω επειδή ποτέ δεν είχα αυτοκίνητο του Group και είναι το πρώτο Golf που πήρα αλλά σε όλα τα άλλα αυτοκίνητα που είχα τέτοιο πράγμα δεν ξανασυνάντησα!

Σήμερα άνοιξα το Gt μου στον κόφτη για πρώτη φορά μετά από 3.000 km! Διαπίστωσα ότι όταν άλλαξα 2α πάνω από 7.000 στροφές και τρίτη γύρω στις 6.800 (πριν τις 7.000 που κοκκινίζει το στροφόμετρο) ο συμπλέκτης μου έμεινε κολλημένος στο τέρμα για κάποιο-α δευτερόλεπτα κι εκεί που πήγαινα να κάνω την αλλαγή τον έψαχνα...

Βέβαια μετά επανερχόταν απότομα πίσω και δημιουργόταν ένα τράνταγμα στο αυτοκίνητο μέχρι να βάλω την ταχύτητα.

Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι αν φυσιολογικά συμβαίνει αυτό σε όλους, λόγω ότι το αμάξι προσπαθεί να κρατήσει εκεί τον συμπλέκτη για να σταθεροποιηθούν οι στροφές κοντά στις 7.000 ή συμβαίνει κάτι άλλο με το δικό μου -κάποιο πρόβλημα- και πρέπει να πάω να το ελέγξουν;

Σε άλλα αυτοκίνητα που είχα, ο κοφτης δεν άφηνε τις στροφές ν\'ανέβουν πάνω από κάποιο ορισμένο σημείο αλλά δεν συνέβαινε ποτέ κάτι τέτοιο με τον συμπλέκτη.

Παρακαλώ όποιος ξέρει ας απαντήσει γιατί ψιλοτρελλάθηκα...wacko.gif

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Edited by konv
Link to comment
Share on other sites

ο κοφτης στο gt ειναι στις 7200 αν θυμαμαι καλα.

αυτο που αναφερεις με την αποσυμπλεξη στο κανει μονο πριν το κοφτη η γενικα οταν αποσυμπλεκεις?γιατι δε το βρισκω κ τοσο φυσιολογικο :huh:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ακουγεται για κατι φυσιολογικο...

Ο κοφτης ειναι αναλογα την ταχυτητα...Φτανει μεχρι και 7500 σε μερικες, αλλα δεν θυμαμαι ποιες...Παντως τσεκαρε το.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ακουγεται για κατι φυσιολογικο...

+1.. Σε μένα μιά φορά μόνο μετά από πολλές εκκινήσεις μαλάκωσε πολύ το πενταλ. Βέβαια αφού κρύωσε ο συμπλέκτης έσιαξε.

Ο κοφτης ειναι αναλογα την ταχυτητα...Φτανει μεχρι και 7500 σε μερικες, αλλα δεν θυμαμαι ποιες...Παντως τσεκαρε το.

-1.. 7000 και κάτι σχεδόν όποτε μπήκα με έκοψε!

Αποτέλεσμα = 0 :(

Edited by josa
Link to comment
Share on other sites

Νεα επυτυχια για το GT, βγηκε το καλυτερο απο τα μοντελα που κυκλοφορησαν το 2006

ΟΙ μετρησεις εγιναν στην πιστα των μεγαρων απο το περιοδικο 4τροχοι

Link to comment
Share on other sites

Eχει γινει εδω και παρα πολυ καιρο βρε συ...Μην σκας, μαρκετινγκ ειναι ολα....

@ josa : Εμενα γιωργο, εχει βαρεσει και 7500...Μαμα ειναι κιολας, οποτε, δεν ξερω...Αλλωστε δεν εχει νοημα να το τραβας τοσο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω gt 3-πορτο ανθρακί

1.Τι λάστιχα φοράτε? Εγώ τα Dunlop για τα οποια δεν ακουσα καλά λόγια

2. Διαβάζοντας σε ένα φόρουμ και παίζοντας με το κλιμά, διαπίστωσα ότι πατώντας ECO+κουμπί προς τα πάνω ροή αέρα, γυρίζοντας το κουμπί θερμοκρασίας οδηγού στο μενού 19, στο υπο-μενου 19.0 φαίνεται η πραγματική ταχύτητα, 19.1 σε μίλια, 19.2 θερμοκρασία νερου (83 νορμάλ), 19.3 ηλεκτρ.στροφές κτλ. Γνωρίζει κανείς τι ενδείξεις δείχνουν τα άλλα 30 περίπου μενού ή αν υπάρχει κάποιο λινκ? Όταν θέλεις να ξανα-επανέλθεις στη λειτουργία κλιμά πατάς απλώς το ECO (τα υπομενού τα ρυθμίζεις από το κεντρικό μπουτόν έντασης του φαν)

3. Στα πόσα (θα) αλλάζετε λάδια? Καστρόλ ή κάτι άλλο?

Καλές βόλτες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω gt 3-πορτο ανθρακί

1.Τι λάστιχα φοράτε? Εγώ τα Dunlop για τα οποια δεν ακουσα καλά λόγια

2. Διαβάζοντας σε ένα φόρουμ και παίζοντας με το κλιμά, διαπίστωσα ότι πατώντας ECO+κουμπί προς τα πάνω ροή αέρα, γυρίζοντας το κουμπί θερμοκρασίας οδηγού στο μενού 19, στο υπο-μενου 19.0 φαίνεται η πραγματική ταχύτητα, 19.1 σε μίλια, 19.2 θερμοκρασία νερου (83 νορμάλ), 19.3 ηλεκτρ.στροφές κτλ. Γνωρίζει κανείς τι ενδείξεις δείχνουν τα άλλα 30 περίπου μενού ή αν υπάρχει κάποιο λινκ? Όταν θέλεις να ξανα-επανέλθεις στη λειτουργία κλιμά πατάς απλώς το ECO (τα υπομενού τα ρυθμίζεις από το κεντρικό μπουτόν έντασης του φαν)

3. Στα πόσα (θα) αλλάζετε λάδια? Καστρόλ ή κάτι άλλο?

Καλές βόλτες

λαστιχα dunlop sport

δες εδω. http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...=1435&st=20

εγω στο δικο μου βαζω τα castrol (πρωτη αλλαγη εκανα στα 5000.απο δω και περα θα κανω ανα 10000)αλλα πολυ καλα ειναι και τα mobil 1

μεχρι τωρα κανενα προβλημα 9000 χιλιομετρα

καλες βολτες 2u

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.