Jump to content
FRITZ

Golf V και ελεύθερο φίλτρο!

Recommended Posts

loipon... exthes parhghla en filtro kn.

phga shmera na to parw alla opws anoixa to kapaki apo katw eixe 2 bides pou pernousan mesa apo to filtro..

to kainourio omws de eixe tis analoges tripes!!!

ti ginetai me auto to exei psaxei kanenas?????

uparxei allh marrka kalh pou na exei bgalei gia to fsi??

Link to comment
Share on other sites

Αχ φιλε μου,δεν με ρωταγες να στο πω να μην κανεις τον κοπο...?

Ειχα ρωτησει κι εγω και μου το ειχανε πει κατι τυποι...

Δυστυχως δεν μπαινει ρε γμτ...

Στο τελος μου φαινεται θα το παω στην Seat Force μπας και εχουν εκει τιποτα αφου τα ιδια μοτερ εχουν...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

θελω μια βοήθεια.

Εχω παραγγείλει το golf V και θα το έχω αρχές Φεβρουαρίου. Ψάχνω όμως καμιά βελτίωση.

Κανένα φίλτρο, τελικό και μεσαίο κλπ κλπ.

Να μην μείνω άφραγκος όμως και καταλήξω έτσι knife.gif

Έχετε καμία πρόταση?

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

παρε το πρωτα στρωσε το και μετα ρωτα μας.

ενα θα σου πω.ενα παιδι απο το club εχει παρει 10ps με τελικο (δεν νομιζω χταποδι) και σκουπα απο rallye.και βγηκε και προγραμμα απο την superchips αλλα 10ps.μαμαει.οπου να ναι θα το πανε 150ps ατμοσφαιρα με πρωτο σταδιο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
pou  sto  strofalo!!!!

re  paidia  mhn  akoute  tpt!!!

oso  gia  ta  35  aloga!!!

gtapodi  eleuthero  ews  pisw    max  8  aloga

programma  10%  oso  leei  kai  filtro  amesothta  sto  gazi  tpt  parapanw!!!!

Καλά τα λες ρε Fritz αλλά ποιός σε ακούει...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχχαχ μπουχααχαχχα

μαρεσει που εμπιστευεστε τα δυναμομετρα...χαχααχ προχτες ειμουν εγω σε ενα... λολ και βγαλαμε το s2000 640 αλογα ετσι για να χω να λεω! χααχαχαχαχχ το καλυτερο δυναμομετρο ειναι ο δρομος:::

Link to comment
Share on other sites

Η απάντησή μου...

Το ένα τάλογο να είναι άσπρο.... κλπ κλπ κλπ

H δικη μου απαντηση...Μικροτερες δοσεις ειρωνειας στα γραφομενα,ποτε δεν εβλαψαν κανενα...Εκτος κι αν επιθυμεις να αρχισουμε ολοι το ιδια,και να γινει κατι εδω μεσα το οποιο δεν θα ηταν καλο :)

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω :)

Ας συνεχισουμε λοιπον,δινοντας απαντησεις ευθεις,ειλικρινεις,και ας αφησουμε ειρωνικα σχολια για τον εαυτο μας ;):)

Εντελως φιλικα :)

Καλη χρονια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

Δε νομίζω να παρεξηγήθηκες....άλλωστε δε μιλάμε για αστροφυσική εδω μέσα νομίζω ούτε έβρισα κάποιον. πιο μεγάλη ειρωνία είναι τα άλογα που γράφονται λες και είναι φυστίκια...το νόημα είναι οτι τα άλογα που γράφετε κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι υπερβολικά πολλά και ο τρόπος που το έγραψα απλά γλαφυρός να χαμογελάσουμε κ λίγο.. στο τέλος τέλος στο club υπάρχει και διαχείριση η οποία μπορεί να επέμβει να διορθώσει, να σβήσει τo post, να με προειδοποιήσει ή και να με διαγράψει. Τώρα πως την έχουν δεί ορισμένοι θεματοφύλακες απο μόνοι τους τι να πω...Δλδ τα 115 ονομαστικά σύμφωνα με τα λεγόμενά σας με τελικό σκούπα και πρόγραμμα τα πάτε 150.... οκ ότι πεις φίλε μου...Δεν παρεξηγούμαι πάντως αν γράψω πατάτα πες το μου όπως θες !

Link to comment
Share on other sites

Θεματοφυλακας δεν εγινε κανενας...Ξερω οτι σε αυτο το forum δεν ειμαι μερος της ομαδας διαχειρισης..Μη ανησυχεις,εχω τα εχεγγυα για να το θυμαμαι..Αυτο τουλαχιστον μπορω να το κανω...

Τωρα...

Ο λογος που σου ειπα οτι το αυτοκινητο βγαζει στο στροφαλο 123-125 αλογα ειναι αρθρα που διαβασα στο AUto Motor Und Sport... :)

Οκ..? Δε τα βγαζω απο το μυαλο μου,ουτε ορεξη εχω να πουλησω φυστικια, αλλη δουλεια επελεξα στη ζωη μου :)

Δεν παρεξηγηθηκα,απλα καλο ειναι να μην ανεβαζουμε τους τονους καθοτι μια ανταλλαγη αποψεων κανουμε...

Τωρα αν θες, να σε φερω σε επαφη με το παιδι το οποιο αλλαξε χταποδι,τελικο,φιλτρο και να σου πει τι ακριβως μετρησε...Δεν το εκανα εγω,απλα μεταφερω κατι το οποιο ακουσα...

Φιλικα παντα,και χωρις καμια ασχημη διαθεση

Edited by Mike
Link to comment
Share on other sites

Guest sotoss

ΡΕ ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ ΜΕ 1ο ΣΤΑΔΙΟ ΜΑΞΙΜΟΥΜ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ 15-20 ΑΛΟΓΑ!!!ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ακριβως λεω κι εγω...

ΑΝ λοιπον ισχυουν οσα λεει το Auto Motor Und Sport, τοτε 123 + 20 πες το πολυ,τοτε δεν φτανουμε τα 143...?

Θεωρητικα ναι μεν..Αλλα για δες πού φτανουμε :)

:) :)

Edited by Mike
Link to comment
Share on other sites

Guest sotoss

ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ!!ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΘΕΩΡΕΙΑ ΑΠΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΠΟΛΥ ΧΛΩΜΟ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΠΑΣ ΤΟΣΑ ΑΛΟΓΑ.ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ 130-135 ΑΛΟΓΑ.ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΥΣΚΟΛΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Θα πω μια φράση που χρησιμοποιεί ένας φίλος για να γελάσουμε και λίγο, γιατί πολύ το σοβαρέψαμε το θέμα. Μου λέει λοιπόν: "Κωστάκη αυτά που ακούς για ιπποδυνάμεις στο στρόφαλο και παπαριές, μην τα ακούς. Τα βγάζουνε οι επιστήμονες, με τύπους δικούς τους, για τους εαυτούς τους" :):):):);):D

Τ άτομο περριτό να σας πω ότι έχει πάει για καφέ με μηχανή στη Θεσσαλλονίκη σε 2,5 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

τώρα που το λές θυμάμαι είχα ξεκινήσει για Καβάλα όταν ξεκίναγε ο αγώνας Αστον βιλα-αστον βολου στο δρόμο άλλαζα σταθμούς και όταν έφτασα ό διαιτητής σφύραγε τη λήξη.....

βέβεια επειδή έχασα και κάποιο χρόνο μετάδοσης παίζει να ήταν η λήξη της ρεβανς....

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ελευθερο φιλτρο για το 5αρι με τισ αναλογεσ τριπιτσεσ!!!

η bmc βγαζει, ρωτησα και μου ειπαν οτι για το δικο μασ car ειναι καλυτερο το ελευθερο φλτρο στο φιλτροκουτι και οχι βαρελακι και σκουπεσ φαρασια κλπ.

γιατι του αλλαζεισ ολη την νςωοτροπεια δουλειασ του κινητηρα.

ο τυποσ ειναι 384/01

My Webpage

ξεραται αν ειναι καλο εχετε ακουσει τπτ!!!!

ακομα και η jr exei gia to golf!!!

post-67-1104771877_thumb.jpg

Edited by FRITZ
Link to comment
Share on other sites

Guest Nightwisher

Μετρημένο 104ps και 13,6kgr στους τροχούς πριν την χταποδοεξάτμιση. Μετά 113ps 15,6kgr στους τροχούς. (Δεν είχα βάλει ακόμα τη σκούπα)

Μετά την σκούπα δεν το μέτρησα αλλά έκανε αισθητή βελτίωση (ίσως 2-3ps στους τροχούς) κυρίως ροπή πιστεύω έδωσε μιας και η καμπύλη της ροπής είναι πολύ ποιο γεμάτη. Τώρα με το πρόγραμμα πήρε αρκετά!! πιστεύω άλλα 8ps και κάνα κιλό ροπής στους τροχούς Οτάν θα το μετρήσω θα σας δημοσιεύσω την μέτρηση. Γενικά πιστεύω πως είναι γύρω στα 120-125ps στους τροχούς άρα ο φίλος sotoss έχει απόλυτο δίκιο! Πάντως με ένα συνολικό κόστος 300 το χταπόδι, 300 η υπόλοιπη εξάτμιση, 120 η σκούπα και 590 το πρόγραμμα = 1310ευρώ πολύ καλά είναι 20 αλογάκια στους τροχούς και άφθονη ροπή παντού...Μόλις φτιάξω και καπάκι πιστεύω +15ps τροχούς επιπλέον...

Καλησπέρα φιλε Φάνη.Πολύ χαίρομαι που κάποιος βρήκε το θάρρος να πειράξει το Golf και να ρισκάρει με την άρση της εγγύησης (ή κάνω λάθος?). Ψάχνομαι και εγώ εδώ και λίγο καιρό και έχω κάποιες απορίες ποθ θα σε παρακαλούσα να μου τις λύσεις?

α) Υπάρχει σκούπα με καλή απόδοση ειδικά για το μοντέλο μας ή προσαρμόζεται οποιαδήποτε?Χανουμε εγγύηση άμα γινει τοποθέτηση του εξαρτήματος?

β) ¶λλαξες όλο το σύστημα από κάτω. Αν εγώ αλλάξω μόνο το τελικό (καζανάκι) θα πάρω 3-4 ίππους μόνο?

γ) Πήγα στο site της superchips αλλά δε βρήκα κάποια σχετική πληροφορία. Έχεις καποιο τηλ αντιπροσώπου για το εν λόγω πρόγραμμα?Πώς έκανες τη φάση?Υπάρχουν κίνδυνοι για το αμάξι λόγω προγράμματος?

Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη.Σε ευχαριστώ (Αν και καποιος άλλος μπορει να με πληροφορήσει είναι καλοδεχούμενος!)

Link to comment
Share on other sites

απο 1ο σταδιο (φιλτρο-προγραμμα-τελικό) κερδισα συνολικα 7 αλογα με κοστος 150 φιλτρο , 400 προγραμμα , 250 τελικο, συνολικο κοστος 800 €, επιφυλάσσομαι για να ανεβασω την δυναμομετρηση

Link to comment
Share on other sites

μιας και έχει περάσει λίγο ο καιρός έχετε να προτίνετε κάτι για εισαγωγή?? Φίλτρο ή σκούπα ή βαρελάκι? Ας μιλήσουν όσοι έχουν βάλει pls..! Για το 1400Fsi ξέρει κανείς??

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.