Jump to content
doggy

Απορίες για το φόρουμ

Recommended Posts

Guest Stoilas
Ρε παλουκαρια........

Δεν μπορω να βαλω φωτογραφιες στις απαντησεις με ΤΙΠΟΤΑ>>>

Παω ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ, επιλεγω την φωτογραφια, παταω

ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΥΝΗΜΜΕΝΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ, και βγαζει "δεν ειναι δυνατη η ευρεση της σελιδας" και κατι τετοια........

Τι λαλακια κανω????????????????????

new_killpc.gif  new_killpc.gif  new_killpc.gif  machinegun.gif  machinegun.gif

Πατάς browse και βρίσκεις τη φωτογραφία που θες να ανεβάσεις. Μετά πατάς προσθήκ συννημένου αρχείουκαι περιμένεις λίγο μέχρι να σου εμφανίσει το όνομα του αρχείου κάτο από το κουμπί browse. Μετά πατάς add into post και τέλος ποστάρεις το θέμα σου.

Προσοχή! Η φωτογραφία να μην είναι μεγαλύτερη από 800Χ600 αλλιώς δεν θα ανεβαίνει!

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

να ρωτησω κατι αλλο εγω?καναμε ενα δημοψηφισμα για το shoutbox etsi?τα αποτελεσματα εδειξαν τα εξης

Πού θέλετε να εμφανίζεται το ShoutBox?

1. Στην αρχή του φόρουμ [ 16 ] ** [43.24%]

2. Στο τέλος του φόρουμ [ 16 ] ** [43.24%]

3. Πάνω από τα στατιστικά του φόρουμ [ 5 ] ** [13.51%]

μεχρι που ληξαν οι απαντησεις η απαντησεις ηταν τουλαχιστον 16-16 για να μη πω οτι και οι 5 τελευταιες συνψηφιζονται με την 2 επιλογη

γιατι τελικα καταληξαμε στο συμπερασμα οτι πρεπει να ειναι πανω?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ super sayian,

αν διαβάσεις το αρχικό δημοσίευμα θα δεις ότι η λήξη της ψηφοφορίας ήταν μέχρι την Τρίτη το βράδυ. Όταν είδα το βράδυ τους ψήφους ήταν 16, 13, 5. Επίσης κάθε επιλογή αποτελεί μια διαφορετική επιλογή κατά συνέπεια δεν μπορεί να συγχωνευτούν. Επομένως θα παραμείνει το Shoutbox στην αρχική του θέση και όλοι μας θα γράφουμε με Ελληνικά και θα προσέχουμε τις εκφράσεις μας, όπως ακριβώς πρέπει να γίνεται και στις συζητήσεις του φόρουμ.

Επομένως θα παραμέινει στην θέση του εκτός αν υπάρξουν άλλοι λόγοι, πχ διαμόρφωση της σελίδας του φόρουμ, που θα οδηγήσουν στην μετακίνηση του.

Πάντως επειδή οι δυνατότητες του λογισμικού του φόρουμ είναι αρκετές ίσως υπάρξουν γενικά μετακινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο εγω?καναμε ενα δημοψηφισμα για το shoutbox etsi?τα αποτελεσματα εδειξαν τα εξης

Πού θέλετε να εμφανίζεται το ShoutBox?

1. Στην αρχή του φόρουμ  [ 16 ]  ** [43.24%]

2. Στο τέλος του φόρουμ  [ 16 ]  ** [43.24%]

3. Πάνω από τα στατιστικά του φόρουμ  [ 5 ]  ** [13.51%]

μεχρι που ληξαν οι απαντησεις η απαντησεις ηταν τουλαχιστον 16-16 για να μη πω οτι και οι 5 τελευταιες συνψηφιζονται με την 2 επιλογη

γιατι τελικα καταληξαμε στο συμπερασμα οτι πρεπει να ειναι πανω?

ε ρε με τί ασχολείται ο καθένας........έλεος ρε παιδιά.......

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρηθηκε το εξης φαινομενο απο ορισμενα μελη: Πατανε πανω στο ''Νέες Δημοσιεύσεις'' για να διαβασουν τα νεα posts και το Link δεν ανοιγει. Τα παιδια δουλευουν Firefox και μπηκαν απο 4 διαφορετικα μηχανηματα σρ διαφορετικες απο οτι καταλαβα ωρες. Στα 2 απο τα 4 μπηκαν κανονικα, στα αλλα δεν φορτωνει η σελιδα. Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ενημερώστε με ποια γλώσσα και εμφάνιση παρατηρείται το παραπάνω πρόβλημα. Επίσης την έκδοση του λειτουργικού και την γλώσσα αυτού.

Θεωρώ δεδομένο ότι χρησιμοποιούν FireFox.

Ωστόσο να δοκιμάσετε να διαγράψετε τα cache / προσωρινά αρχεία του Firefox. Να αποσυνδεθείτε και μετά να συνδεθείτε εκ νέου στο φόρουμ. Αν το πρόβλημα συνεχίζετε απαντήστε με τα στοιχεία που ζητούνται παραπάνω.

Ευχαριστώ,

Λ. Κοσμάς.

Link to comment
Share on other sites

Να εξηγήσω κάποια πράγματα. Εχω βάλει να μπαινει αυτοματα με το Nickname μου σε 2 υπολογιστές. Ο ένας είναι του σπιτιού και ο άλλος το laptop. Με το laptop μου εμφανίζει κανονικά τις νέες δημοσιευσεις ενω στον υπολογιστή του σπιτιού δεν μου τις βγάζει ποτέ. Πρέπει κάποιος να κάνει δημοσιευση για να μου βγάλει τις δημοσιευσεις από την ωρα που συνδεθηκα και μετά (τις νεες δημοσιευσεις). Το ιδιο πρόβλημα παρατηρεί και η ξαδερφη μου. Firefox/1.0.4, Windows Xp Professional Αγγλικά SP2, VWclub GR skin Ελληνικά

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Ρε σπύρο λογικό δεν είναι να μη σου βγάζει νέες δημοσιεύσεις αν τις έχεις δει από άλλο υπολογιστή?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σπύρο λογικό δεν είναι να μη σου βγάζει νέες δημοσιεύσεις αν τις έχεις δει από άλλο υπολογιστή?

Δεν εννοω αυτό. Όταν μπαίνω από τον Υπολογιστή του Σπιτιού μου βγάζει δημοσιευσεις νέες από την ώρα που συνδέθηκα και όχι από την τελευταια φορά που είχα να μπώ. Ελπίζω να το εξηγησα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Thundercat

Λοιπόν, εγώ σήμερα το πρωί δεν είχα πρόβλημα. Μπήκα από firefox linux, και είχα καινούργιες δημοσιεύσεις...

Αλλά, σε γενικές γραμμές, την προηγούμενη βδομάδα, Είτε από το σπίτι που έμπαινα (Firefox, με Windows XP kai Mandrake 10.1) είτε από την δουλειά (Firefox, Windows 2000 και Mandrake10.1) δεν υπήρχαν νέες δημοσιεύσεις, μόνο από την ώρα από την οποία έμπαινα... Αλλά που και που (σπανίως δηλαδή) υπήρχαν.

Μάλλον κάποια ιστορία με cookies θα είναι... Τέλος πάντων δεν είναι και τόοσο ενοχλητικό, αλλά άμα κάποιος έχει μια ιδέα καλό θα ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

δε ξερω αν λεμε τα ιδια αλλα εμενα μερικες φορες δε μου εχει το χρωμα των νεων δημοσιευσευων στα κεντρικα τοπικς παρα μονο οταν μπεις μεσα στο υπομενου

με firefox δουλευω κ εγω 1.0.4

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά μου θυμίζουν προβλήματα με τα cookies όπως πολύ σωστά είπε η Thundercat. Θα κάνω έναν έλεγχο να δω... τι μπορεί να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Thundercat
Όλα αυτά μου θυμίζουν προβλήματα με τα cookies όπως πολύ σωστά είπε η Thundercat. Θα κάνω έναν έλεγχο να δω... τι μπορεί να είναι.

Τελικά βρέθηκε λύση στο πρόβλημα???? :unsure: Γιατί το έχω ακόμα...

Edited by Thundercat
Link to comment
Share on other sites

Guest Thundercat
THUNDERCAT δοκιμασες να σβησεις τα μπισκοτακια σου(cookies) ???

όχι, αλλά μόλις τώρα το έκανα :unsure: . Θα δω άμα δούλεψε αύριο το πρωί. σούπερ θενκς

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε λύση στο πρόβλημα???? :cry: Γιατί το έχω ακόμα...

Και εγω το έχω ακόμα :cry:

THUNDERCAT δοκιμασες να σβησεις τα μπισκοτακια σου(cookies) ???

Εγω τα έσβησα και δεν είχε κανένα αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Guest Thundercat
Και εγω το έχω ακόμα  :cry:

Εγω τα έσβησα και δεν είχε κανένα αποτέλεσμα

Σήμερα το πρωί, δούλεψε το λινκ και μου βγάζει τις καινούργιες δημοσιεύσεις, αφού χτες είχα σβήσει όλα τα κουκιζ μου. Το θέμα είναι το εξής: θα πρέπει κάθε φορά να κάνω αυτό το πράμα????? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest Thundercat
Σήμερα το πρωί, δούλεψε το λινκ και μου βγάζει τις καινούργιες δημοσιεύσεις, αφού χτες είχα σβήσει όλα τα κουκιζ μου. Το θέμα είναι το εξής: θα πρέπει κάθε φορά να κάνω αυτό το πράμα????? :lol:

Δεν δουλεύει ούτε σήμερα... Τα παρατάω, μη σας τα πρίζω άλλο... ¶μα βρεθεί καμιά λύση, ειδοποιήστε. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Guest Thundercat
Έχεις δοκιμάσει αν σου κάνει τα ίδια με άλλους browsers ?

Αν δεν βαριέσαι κατέβασε μια τον Opera να δοκιμάσουμε κάτι settings.

Θα το κατεβάσω να δοκιμάσουμε... Εσύ είχες πρόβλημα με το Firefox ή δουλεύεις μόνο με Opera???

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

δοκιμαστε να βαλετε στις ρυθμισεις του mozzila να διαγραφει τα μπισκοτακια καθε φορα που το χρησιμοποιειτε

Link to comment
Share on other sites

Guest Thundercat

Λοιπόν, για το Firefox, η ρύθμιση που πρέπει να γίνει για αυτό το πρόβλημα είναι όντως να σβήνονται τα cookies κάθε φορά που κλείνουμε το browser.

Συγκεκριμένα: Στο Εdit->Preferences->Privacy->Cookies the option "keep cookies until i close Firefox" ή "until end of session". Έτσι δουλεύει.

Χίλια ευχαριστώ στον mayh3m που με βοήθησε... :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για το Firefox, η ρύθμιση που πρέπει να γίνει για αυτό το πρόβλημα είναι όντως να σβήνονται τα cookies κάθε φορά που κλείνουμε το browser.

Συγκεκριμένα: Στο  Εdit->Preferences->Privacy->Cookies the option "keep cookies until i close Firefox" ή "until end of session". Έτσι δουλεύει.

Χίλια ευχαριστώ στον mayh3m που με βοήθησε... :)

Το άλλαξα και εγω για να δούμε θα λυθεί το πρόβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.