Jump to content
twincharged

Σκούπα ή φίλτρο

Recommended Posts

Λοιπον, φίλε Stoila έχεις δίκιο για το ανθρακόνημα είναι για να μην ζεσταινεται πολυ! Λάθος μου κ σευχαριστω που με ενημέρωσες.λοιπον, με εγκατάσταση μου είπε 250ευρώ κ λεω σιγουρα τοσο??σιγουρα μου λεει.η εγκατάσταση ειναι δωρεάν.κ στους 2. τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 μου είπανε οτι βάλανε(το βαρελάκι) σε 5άρια κ ειναι πλήρως ικανοποιημένοι. Ειδικα το τύπος με τα 250ευρω λεει οτι το εχει βάλει σε πολλους.τώρα πολλά λενε αυτοι εγω λίγα πιστεύω.καλο θα ειναι να δω δουλεια τους αλλα λίγο δυσκολο.

μου ειπε επισης το τελευταιος(250ευρω) οτι καθε 10000χλμ θα μου το καθαρίζει ο ίδιος κ οτι δεν παρουσίασε κανενα προβλημα σε κανέναν.ο αλλος μου λεει οτι θα μου το κάνει μια φορά (συντηρηση-καθάρισμα) κ μετα θα το κανω ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος με τα 280ευρώ μου λεει οτι θα το κανει μια φορά κ μετα θα το κάνω εγω.ο αλλος με τα 250ευρω μου λεει οτι θα μου το καθαρίζει αυτος δωρεάν!

Αμα εχεις και καμμια μπουγαδα σπιτι και βιαζεσε περνα απο το μαγαζι του να στα πλενει...χαχαχαχαχα! Lundry rules :)

Link to comment
Share on other sites

παντως σκουπα βρισκεις και με 160 ευρω περιπου θεσσαλονικη.αναλογως τι χοανη θα βαλεις.και φυσικα μπαινει σκουπα στο fsi τι λεει ο φωστηρας πως δε μπαινει..

εχουν αρκετα μελη ηδη.τωρα για το ποιο ειναι πιο καλο σε αποδοση βαρελακι η σκουπα επιφυλασσομαι..

Link to comment
Share on other sites

κανονικα κουμπωνει ειναι η σκουπα του 206..και ο mike εχει και ο φανης(δε ξερω ποια ακριβως) και εγω εχω βαλει εδω και 3μηνες.

απο ηχο καλυτερο εχει η σκουπα,εχω ακουσει και βαρελακι και δεν εκανε τοσο ηχο.τωρα αποδοση αυτα θα φανουν στο δυναμομετρο και με ενα καλο custom προγραμματακι..οταν θα εχουν επιτελους για τα fsi. :)

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε δεν θελω τρελο ηχο απλα κατι πιο τραχύ κ πιο καλο ειναι το βαρελάκι εξου κ η τιμη του που ειναι τσιμπημένη.κ οι 2 που πηγα μου ειπαν οτι το βαρελακι ειναι καλυτερο.ισως γιατι δεν ξερουν για σκουπα κατι τι να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε δεν θελω τρελο ηχο απλα κατι πιο τραχύ κ πιο καλο ειναι το βαρελάκι εξου κ η τιμη του που ειναι τσιμπημένη.κ οι 2 που πηγα μου ειπαν οτι το βαρελακι ειναι καλυτερο.ισως γιατι δεν ξερουν για σκουπα κατι τι να σου πω.

ειτε με το ενα ειτε με το αλλο παντως μη περιμενεις πολλα πραγματα χωρις προγραμμα..αν ειχα προγραμμα θα σκεφτομουν για το βαρελακι αν εβλεπα πως ειχε καλυτερη αποδοση.αλλα τωρα χωρις να εχω προγραμμα τοσα χρηματα δεν εδινα για ενα βαρελακι.αρκεστηκα στη σκουπα!

Link to comment
Share on other sites

μπα θοδωρη δεν εχω ιδεα για προγραμμα κι εγω αυτο περιμενω τοσο καιρο να πουν κατι αλλα τιποτα..ουτως η αλλως κονσερβα προγραμμα δε βαζω αλλα που να εμπιστευτεις καινουριο μοτερ για να σου κανουν custom προγραμμα ειδικα θεσσαλονικη.. thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα στην Bolalume για προγραμμα στον 1.6 FSI , μου ειπαν οτι θα εχουν διαθεσιμο απο Αρχες Οκτωμβρη (θα το δοκιμασουν πρωτα μου ειπαν σε δικα τους αμαξια) , οταν ρωτησα αν θα ειναι κονσερβα ή custom μου απαντησαν ρητα οτι θα ειναι custom και απλα καθυστερησε τοσο γιατι ο FSI θελει "ειδικες ρυθμισεις" και πρεπει να ξεκλειδωθει για να προγραμματιστει! Αναμενουμε λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Να μην βάλω δλδ Βαρελάκι κ να περιμένω το πρόγραμμα έ?? Κ που θα πουλιέται αν έρθει? στις επίσημες αντιπροσωπείες? σε ειδικά μαγαζιά με αξεσουάρ κ μετατροπές???? Ξερεις dpan_a3??????? B)

Ευχαριστώ, προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Να μην βάλω δλδ Βαρελάκι κ να περιμένω το πρόγραμμα έ?? Κ που θα πουλιέται αν έρθει? στις επίσημες αντιπροσωπείες? σε ειδικά μαγαζιά με αξεσουάρ κ μετατροπές???? Ξερεις dpan_a3??????? :D

Ευχαριστώ, προκαταβολικά

ισα ισα οτι ειναι να βαλεις να το βαλεις τωρα απο εισαγωγη τελικο κλπ ωστε το προγραμμα εφοσον ειναι custom να ρυθμιστει ετσι ωστε να εκμεταλευεται και αυτα!

αλλιως αν βαλεις πρωτα το προγραμμα και μετα το βαρελακι ουσιαστικα κανεις πισωγυρισμα γιατι αλλαζεις τον αερα που παιρνει η εισαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Να μην βάλω δλδ Βαρελάκι κ να περιμένω το πρόγραμμα έ?? Κ που θα πουλιέται αν έρθει? στις επίσημες αντιπροσωπείες? σε ειδικά μαγαζιά με αξεσουάρ κ μετατροπές???? Ξερεις dpan_a3??????? :blink:

Ευχαριστώ, προκαταβολικά

Ακριβως οτι σου ειπε ο ounkas.Φτιαξε εισαγωγη και εξαγωγη τωρα οπως τα θες και ασε τελευταιο το προγραμμα.Η Bolalume ειναι εταιρεια με δικο της δυναμομετρο και φτιαχνει προγραμματα , ειναι στον Ν.Κοσμο , τωρα διευθυνση και τηλεφωνο θα τα βρω να στα στειλω, απο επισημη αντιπροσωπεια λιγο δυσκολο να βρεις προγραμμα και αν βρεις θα ειναι τσουχτερο απο πλευρας τιμης!

Οταν εχουμε καποιο νεωτερο για τα FSI θα ενημερωσω :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ego to ixa psaksei poli ato to thema opos esy agaphte file. Katarxas se ola ta synergia sou lene oti tha sou dimiourgisi provlima i xoanh ! Afto giati ? 1. Giati poloi den katharizoun sxedon pote tis xoanes tous me apotelesma o kinitiras apo ena simio kai meta na roufai vroma. 2. Giati theloun na poulisoun filtra "veltiotika".

Ego exo valei tin megaliteri tis JSV kai ida kai megali diafora ston kinhthra kai apsogo thorivo :)

Mou stixise mono 80 euro. Pragmatika pistevo oti ta varelakia den kanoun tipota kalitero apo tis xoanes tis kanonikes kai mazi me xilia dio alla ine mia evresitexnia gia na mas ta pernoun xontra ! Ego exo valei sketi tin xoanh xoris skoupa piso apo tin bataria etsi oste na perni krio aera apo kato. Exo episis valei sites se oli tin mouri tou amaksiou kai etsi aerizete. Ida malista megali veltiosi stin psiksi. TI enoo ? To psigio doulevi poli ligotero ap oti palia kai ean valis to xeri sou brosta konta stin maska tha niosis poli zesti na anavlizi ! Me tin mamisia maska den eniothes tipota mias kai ine ousiastika entelos klisti kai den afinei to amaksi na anapnefsei ...

Edited by Pacific
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου συμφωνώ σε αυτά που λες γιατι κάτι θα ξέρεις παραπάνω ..δεν ειμαι κ τόσο σχετικός ΄τωρα μαθαίνω. μου είπαν οτι σκουπα δεν μπαινει..τωρα τα υπολοιπα που λες περι κέρδους ναι ισχύουν κ περι καθαρισμού..θα δουμε τι θα κανω δεν αποφάσισα ακόμα.μπορεις να μου πεις εσυ για το 5άρι ένα μαγαζί αξιόπιστο που μπορω να βάλω κατι καλό χωρίς να φοβάμαι??Ας ειναι κ στην Αθηνα.Οταν θα έρθω κάποια στιγμή το βάζω ..Εδω επάρχία ειναι λίγα τα 'καλα" συνεργεία.

Ευχαριστω, προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η σκουπιτσα του Μιχάλη ειναι ολα τα λεφτά! παω κ εγω για σκούπα. Ειναι κ φτηνοτερη απο το βαρελάκι...κ περιμένουμε το προγραμμα αργοτερα..παω για περισσοτερες λεπτομέρειες εδω σε 2-3 συνεργεια να ρωτησω κ αν μου πουνε ξανα οτι δεν μπαινει σκουπα στον FSi Θα τους δείξω την φωτογραφία που έβγαλα απτου Mike!

παιδια ρωτησα σημερα για σκουπα SIMOTA-Green Κ μου λένε αλλοι σκέτο 160ευρω, κ ενας αλλος με τοποθέτηση 200ευρω.τι στο καλο να κανω???να περιμένω?

Αναφέρομαι στον Χρονη κ στον Μιχάλη που το ξέρουνε το θέμα. Εννοειται όποιος αλλος ξέρει καλυτερη τιμη να μου πει.Οχι Αθηνα ομως ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω τι λέτε εσείς ,εγώ φορώ την φιλτροχοάνη της Supersprint Competition.Ιδού:

filter8sc.th.jpg

Όσο από ήχο ανασταίνει και νεκρούς όταν θέλω..Και είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αποδοσή της.

Προσκυνάτε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!! worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

καλή φάση επίλαρχε...γουστάρω ήχο αλλά δεν θελω να βάλω χέρι ακομα...ειναι στην εγγύηση κ αν βάλω κατι θα την χάσω..αλλο ενα χρόνο υπομονη..παμε για προγραμμα κ βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.