Jump to content
hard-fi

διαδίκτυο και Car Audio

Recommended Posts

Kαλημέρα σε όλους.

Επειδή είμαι επαρχία,ξέρετε κανένα site πωλήσεων που να έχει έστω κάποια ποικιλία σε ραδιο-cd και ηχεία?

Φυσικά όχι τα επίσημα site των εταιριών(Pioneer) κλπ , αλλά κάτι αντίστοιχο του e-shop και του plaisio, που έχουν καλές τιμές, αλλά δυστηχώς δεν ασχολούνται με car audio...

...συγγνώμη,τώρα είδα οτι μπήκε το θέμα στο "πηγές". Αν υπάρχει πρόβλημα,ας το μετακινήσετε.

Edited by hard-fi
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καποια σχετικα τοπικ στην κατηγορια για καταστηματα ηχου/συναγερμου

Ο.Κ. Ευχαριστώ, δεν το είχα δει.

Κοίταξα και τα σχετικά θέματα,στο link και έχω δυο απορίες,που εκει δεν αναφέρονται.

1.Στο voltshop στα προιοντα που έχει τη σήμανση "δωρεάν αποστολή" εννοεί οτι δεν πληρώνω τίποτα περισσοτερο απο την τιμή του προιόντος που αναφέρεται ? (στα υπόλοιπα είδη,προφανώς είναι 40 ευρώ ταχυδρομικά έξοδα)

2.Στο caraudio-versand,κατα το τρίτο στάδιο της αγοράς,προσθέτει,μετά τα ταχυδρομικά έξοδα, και tax 19%. H τελική τιμή δηλ. είναι και μετά απο αυτό το φόρο?

Edited by hard-fi
Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. Ευχαριστώ, δεν το είχα δει.

Κοίταξα και τα σχετικά θέματα,στο link και έχω δυο απορίες,που εκει δεν αναφέρονται.

1.Στο voltshop στα προιοντα που έχει τη σήμανση "δωρεάν αποστολή" εννοεί οτι δεν πληρώνω τίποτα περισσοτερο απο την τιμή του προιόντος που αναφέρεται ? (στα υπόλοιπα είδη,προφανώς είναι 40 ευρώ ταχυδρομικά έξοδα)

2.Στο caraudio-versand,κατα το τρίτο στάδιο της αγοράς,προσθέτει,μετά τα ταχυδρομικά έξοδα, και tax 19%. H τελική τιμή δηλ. είναι και μετά απο αυτό το φόρο?

1. Αν λέει για δωρεάν αποστολή τότε δε χρεώνεσαι τίποτε εκτός από το κόστος της αγοράς. Δεν ξέρω αν λέει και για το ΦΠΑ κάπου.

2. Σε αυτό το site απ' ότι το έχω δεί μια βόλτα που είχα πάει, έχει τιμές χωρίς ΦΠΑ και μεταφορικά και στα προσθέτει μετά όπως ακριβώς είχες πεί και εσύ.

Υπάρχει βέβαια και η λύση του e-bay από μαγαζιά που πουλάνε δικτυακά διάφορα προιόντα. Κάνεις εγγραφή και φτιάχνεις έναν λογαριασμό, κάνεις και στο PayPal άλλο ένα λογαριασμό για να δηλώσεις και την πιστωτική σου κάρτα και να μεσολαβεί στις πληρωμές που θα κάνεις από διάφορους (στο e-bay) και ψάχνεις από μια πολύ μεγάλη ποικιλία. Προτίμησε το αγγλικό το e-bay.co.uk το γερμανικό .de και αν γνωρίζεις γαλλικά .fr ή ιταλικά .it μιας και σε αυτά δεν μεσολαβούν τελωνεία και διάφορες ιδιαιτερότητες στην αποστολή.

Τέλος αφού όπως μου είπε ο PAGOURISTAS είσαι από Γιάννενα, γνωρίζω ένα πολύ καλό μαγαζί εδώ στην πόλη που έχω βάλει και εγώ κάποια πράγματα εκεί και κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.