Jump to content
George Dimitriadis

George Dimitriadis-Τα Ibiza Χωρανε Εδω?

Recommended Posts

Το αμαξι μου πριν λιγους μηνες ηταν ενα ibiza μκ2 1,4 16ν με τα 101 αλογα.. ο κινητηρας αυτος κινουσε το αμαξωμα με σχετικη ευκολια.. ποτε δεν μου εβγαλε το παραμικρο και ποτε δεν με στεναχωρισε. παντα ομως ηθελα το κατι παραπανω.. ετσι σε συνεννοηση παντα με τον μηχανικο μου αποφασισα να το κανω s3 (μεταμοσχευση κινητηρα). εκει ηταν και η διαφορα μας.. θα ηταν πατεντα και θα ειχα ισως καποια προβληματα στην συνεχεια.. και επειδη ο μηχανικος μου ξερει οτι το αμαξι το ανεβοκατευαζω αγγλια προσπαθησε να με αποτρεψει να κανω κατι τετοιο.. ΝΑΙ ΑΛΛΑ... βρηκαμε ενα cupra σε καλη κατασταση αλλα χτυπημενο πισω. ετσι το αμαξι θα ηταν πιο ολοκληρωμενο και σιγουρα πιο απροβληματιστο. το χτυπημενο cupra αγοραστικε και ξεκινησε η δουελια..

πραγματικα ο ανθρωπος παιδευτηκε για να ολοκληρωσει την μετατροπη και ξοδεψε πολυ χρημα χωρις στην ουσια να εχει καποιο προσωπικο κερδος..

αυτα ειναι μερικα απο τα σταδια που περασε το ibizaκι μου για να γινει ετσι οπως ειναι σημερα..

dsc002332wx.th.jpg

dsc002404hy.th.jpg

dsc002436ad.th.jpg

dsc002481gc.th.jpg

dsc002507is.th.jpg

dsc002566ui.th.jpg

dsc002588tr.th.jpg

το αυτοκινητο αυτη την στιγμη εχει οτι εχει και ενα cupra 2001 μοντελο και δουλευουν ολα μια χαρα. ακομα το εσωτερικο του ειναι ιδιο με τα καθισματα το ταμπλω ακομα και την μοκετα με τα πατακια.. ουσιαστικα ειναι ενα cupra μκ3 αλλα με λαμαρινες απο το μκ2..

η μετατροπη εγινε στην SEAT ορεστιαδος, κρατησε 3 βδομαδες και φυσικα το αυτοκινητο ειναι δηλωμενο κανονικα χωρις να λαδωσω, να δωσω τενεκεδες με τυρια, ουτε ουζα και λοιπα τρελα που ακουγα κατα καιρους......

---> θελω να ευχαριστησω προσωπικα τον ΝΙΚΟ που εκανε οτι μπορουσε και οτι περνουσε απο το χερι του για να χαιρομαι σημερα εγω το Ibiza μου (φιλε να σου ζησει και ο γιος μιας και κατα την διαρκεια της μετατροπης εγινε και μπαμπας.. )

---> ακομα θελω να ευχαριστησω και ολους τους μηχανικους που ασχοληθηκαν με το αυτοκινητο μου

Edited by George Dimitriadis
Link to comment
Share on other sites

να το χαιρεσαι.

ελπιζω να εχεις απροβληματιστα χιλιομετρα!απο αλογα κλπ εισαι στα μαμα του cupra?

εχω 60αρα σωληνα απο μπροστα μεχρι πισω φιλτρο K&Ν στο φιλτροκουτι και n75 απο audi rs4.. σε λιγο καιρο ετοιμαζω και s3 setup.. :D

Link to comment
Share on other sites

1)Εφοσον ηταν μονο πισω χτυπημενο γιατι δεν το φτιαχνεις κ να μενες με κεινο?αν εχεισ καμια φωτο απο το τρακαρισμενο.180,5taxyto eiνai?0-100 7.2sec?!!

2)ποσο σ πηγε το τρακαρισμενο κ ποσο εργασια?

3)εχεις ανοιξει με 5αρη gti μιας κ εισαι μαμα?

4)η 2η φωτο με το κοκκινο καπακι ειναι 1.4?

καμια φωτο απο πριν κ μετα μεσα εξω?

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

1)Εφοσον ηταν μονο πισω χτυπημενο γιατι δεν το φτιαχνεις κ να μενες με κεινο?αν εχεισ καμια φωτο απο το τρακαρισμενο.180,5taxyto eiνai?0-100 7.2sec?!!

2)ποσο σ πηγε το τρακαρισμενο κ ποσο εργασια?

3)εχεις ανοιξει με 5αρη gti μιας κ εισαι μαμα?

4)η 2η φωτο με το κοκκινο καπακι ειναι 1.4?

καμια φωτο απο πριν κ μετα μεσα εξω?

1)ειχε γινει γωνια εκεινο.. δεν αξιζε..156hp 5ταχυτο ειναι..

2)ολα μαζι μου βγηκαν 9000..μαζι με ζαντες και αναρτησεις.

3)οχι γιατι σχεδον ενα μηνα εφυγα με το αμαξι για αγγλια..

4)ναι αυτο ειναι το 1,4.

απο εξω δεν εχει αλλαξει κατι. απο μεσα ηταν καπως ετσι...

dsc002371eh.th.jpg

dsc002388ui.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

oταν μπορεσεις βαλε κ καμια φωτο να δουμε το απεξω!

στα κιλα που εισαι αν κανεις setup απο S3 θα ξυρισεις πολυ κοσμο..

να το και απο εξω..

dsc002748bz.th.jpg

dsc002784kb.th.jpg

dsc002860uz.th.jpg

οσο για τα κιλα που λες εχω κανει βολτα τετοιο ibiza.. και πραγματικα σκοτωνει.. αν ολα πανε καλα μετα απο καιρο μπορει να βαλω και κανα 6αρι σασμαν.. εκει να δειτε γλεντια...

Link to comment
Share on other sites

ωραια ζαντα!το χεις διακριτικοτατο παντως,οπως πρεπει να ναι!

ακομα και με το υπαρχον setup θα ξεγελασεις πολυ κοσμο!

σε αυτο το χρωμα δεν εβγαινε "μαμα" το cupra κιολας ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

το lupo υπαρχει ακομα?

υπαρχει και ενα πολο με πολλαααααααα αλογα το οποιο ισως να ειναι για πουλημα....

παντως δεν θα ηθελα να πετυχω το αμαξι σου στο δρομο σε καμια επισκεψη μου στα πατρια εδαφη!

Link to comment
Share on other sites

ωραια ζαντα!το χεις διακριτικοτατο παντως,οπως πρεπει να ναι!

ακομα και με το υπαρχον setup θα ξεγελασεις πολυ κοσμο!

σε αυτο το χρωμα δεν εβγαινε "μαμα" το cupra κιολας ετσι δεν ειναι?

εβγαινε.. αλλα το δικο μου μοντελο εβγαινε με 2,0 16ν μοτερ.. ηταν το πρωτο Ibiza cupra.. μετα εβγαλαν το 20νΤ που φοραω εγω.. η αληθεια ειναι οτι πισω εχω βαλει σηματακι 20νΤ και μαλιστα με κοκκινο "Τ" καθως και το σηματακι cupra μπροστα στην γρυλα.. αλλα δεν τα πολυπιστευουν γιατι τα εβαλα πριν κανω την μετατροπη..

το lupo υπαρχει ακομα?

υπαρχει και ενα πολο με πολλαααααααα αλογα το οποιο ισως να ειναι για πουλημα....

παντως δεν θα ηθελα να πετυχω το αμαξι σου στο δρομο σε καμια επισκεψη μου στα πατρια εδαφη!

Lupo??ενα ασημογαλαζιο??? νομιζω ναι.. οσο για το polo δεν το ξερω.. α και για να πετυχεις το αμαξι μου στο δρομο πρεπει να ερθεις καλοκαιρι.. τον υπολοιπο χρονο το Ibizaki μου ειναι αγγλια μαζι μου.. αλλα αν ερθεις ποτε ορεστιαδα καλοκαιρι και δεις λαχανι ibiza με lexus Πισω (ισως και angel eyes μπροστα) και αυτοκολλητο Ibizaclub μην διστασεις να μου μιλησεις.. θα χαρω..

Link to comment
Share on other sites

το lupo υπαρχει ακομα?

υπαρχει και ενα πολο με πολλαααααααα αλογα το οποιο ισως να ειναι για πουλημα....

παντως δεν θα ηθελα να πετυχω το αμαξι σου στο δρομο σε καμια επισκεψη μου στα πατρια εδαφη!

to ΛΟΥΠΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕ Ο ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΕΧΕΙ ΟΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ.ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΤΟ ΛΟΥΠΟ

ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΑΛΑΝΙ Κ ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ.........

Edited by g60_16v_turbo
Link to comment
Share on other sites

να το χαιρεσαι φιλε μου!!!!με το καλο να μας ξαναρθεις!!!!!

δεν θα αργησει ρε ζηση να ξαναρθω.. σε 20.. καποτε με περασες.. εισαι να δοκιμασουμε ακομα μια φορα???? θα σε αφησω να ξεκινησεις απο πιο μπροστα.. τι λες???? :):(:blink::angry2::D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

δεν θα αργησει ρε ζηση να ξαναρθω.. σε 20.. καποτε με περασες.. εισαι να δοκιμασουμε ακομα μια φορα???? θα σε αφησω να ξεκινησεις απο πιο μπροστα.. τι λες???? ;):thumbsup::lol::lol::lol:B):D:D:D:D

οκ φιλε μου!!!!τωρα το πασχα που θα ερθεις θα τα δοκιμασουμε :D:D

Link to comment
Share on other sites

για πασχα δυσκολο.. καλοκαιρι να θελεις ελα.. καλα θ ειναι. ειδια αν ερθεις εκει κατα τον ιουλιο...

δε μπορω τον Ιουλιο...θα χω καμια 20αρια αλογα λιγοτερα!!!!θα σκαει ο τζιτζικας :(tongue.gif:otongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.