Jump to content
GOLF GTI16V

Ko3s Se Golf Gti

Recommended Posts

Παιδια,

1)η ΚΟ3S ειναι απολυτως plug n' play σε κινητηρα 150αρι AGU που φοραει κανονικα ΚΟ3 απλη?

2)θα δουλεψει με το ιδιο προγραμμα?

thanks!

Ειναι απολυτως plug n play οσον αφορα στην πολλαπλη και στο downpipe.

Τετοια εχω βαλει στο δικο μου αλλα για να δεις περιπου +50 ΗΡ σε σχεση με σωστο setup με απλη κ03 θα χρειαστεις και μπεκ(η ρυθμιστη πιεσης καυσιμου),

samco intake pipe και 2,5" εξατμιση.Τετοιο σεταπ εχω και στο δικο μου και αποδοδει 215 αλογα στους τροχους!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,

1)η ΚΟ3S ειναι απολυτως plug n' play σε κινητηρα 150αρι AGU που φοραει κανονικα ΚΟ3 απλη?

2)θα δουλεψει με το ιδιο προγραμμα?

thanks!

Προγραμμα εννοειται οτι θελει.Ο εγκεφαλος του AGU ειναι με 1 λαμδα (χωρις "στοχο μιγματος")και χαμηλα θα εισαι πλουσιος και ψηλα αρρυθμιστος κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με ολα εκτος απο ενα...γνωμη μου ειναι και γνωμη του μηχανικου μου...ΟΧΙ 70αρι dp σε Κ03s...63αρι.

70αρι σε κ04-023

αν θελετε ακουστε με...αν οχι βαλτε ο,τι θελετε.

Πολυ σωστα 63αρι ή 63,5 dp ειναι η καλυτερη επιλογη για κ03s! :huh:

Link to comment
Share on other sites

53αρι νομιζω...60αρι με τπτ!!!

Η εξάτμιση του AGU είναι όλη 56χιλ.

Τι μπεκ προτείνετε για την παραπάνω αναβάθμιση τουρμπίνας ?

Αν Βάλης την s χωρίς αλλαγή προγράμματος θα πηγαίνει χειρότερα?

Link to comment
Share on other sites

Η εξάτμιση του AGU είναι όλη 56χιλ.

Τι μπεκ προτείνετε για την παραπάνω αναβάθμιση τουρμπίνας ?

Αν Βάλης την s χωρίς αλλαγή προγράμματος θα πηγαίνει χειρότερα?

χειροτερα δε θα πηγαινει!αλλα δε θα εχει και την πληρη αποδοση της η τουρμπινα...

βαζεις μπεκ απο S3,dp 63αρι και προγραμμα custom με μικρα οver και διατηρηση της πιεσης μεχρι τα ψηλα...

εισαι κοντα 230 αλογακια αναλογα το μοτερ

Link to comment
Share on other sites

Πολλα τα αλογα που λετε παιδια.

Στα περισσοτερα site του εξωτερικου και σε ''φισιολογικες και σωστες συνθηκες λειτουργιας'' δεν ξεπερνα τα 212 αλογα.

Λιγο προσοχη με τα αλογα δεν ειναι στραγαλια.

Δεν ειρωνευομαι απλος το εχω ψαξει παρα πολυ.

Παντα μιλαω χωρις ταρζανιες σε προγραμματα και τουρμπινες και οχι να βαζουμε ενα τσιτα προγραμμα το ενα μηνα και τον αλλο να ψαχνουμε τουρμπινα για αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα τα αλογα που λετε παιδια.

Στα περισσοτερα site του εξωτερικου και σε ''φισιολογικες και σωστες συνθηκες λειτουργιας'' δεν ξεπερνα τα 212 αλογα.

Λιγο προσοχη με τα αλογα δεν ειναι στραγαλια.

Δεν ειρωνευομαι απλος το εχω ψαξει παρα πολυ.

Παντα μιλαω χωρις ταρζανιες σε προγραμματα και τουρμπινες και οχι να βαζουμε ενα τσιτα προγραμμα το ενα μηνα και τον αλλο να ψαχνουμε τουρμπινα για αλλαγη.

σωστος..........................

φιλε golfakia 215 αν βγαλεις με αυτα να εισαι πολυ χαρουμενος......... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

σωστος..........................

φιλε golfakia 215 αν βγαλεις με αυτα να εισαι πολυ χαρουμενος......... tongue.gif

φιλε διδυμε,δεν ειναι για μενα να τα βγαλω τα αλογα αυτα...εγω δεν εχω agu μοτερ...

και εδω ειμαστε,γεροι να μαστε πανω απ ολα ...και το απο το δικο μου τα 230 θα τα δω μεχρι το καλοκαιρι,χωρις να αλλαξω τουρμπινουλα!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μακάρι να πάει στα 230 το αμάξι σου αλλά λιγο χλομό

προς το πεθαμένο το κόβω.

Εγω εχω την ΚΟ3S, εξάτμιση, βαρελάκι BMC και κουλερ και όπως

το βλέπω με τα αμαξια που εχω ανοίξει είναι καπου στα 215 με 220 το πολύ

ετσι νομίζω. Τωρα αν ψαχτείς τοσο πολύ με το πρόγραμμα και κανει πανω

Από 1,5 οβερμπουστ και κρατάει σταθερή 1,2 θα είναι παραπάνω αλλα η τουρπινουλα δεν θα αντέξει για πολύ.

:):D:lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλε διδυμε,δεν ειναι για μενα να τα βγαλω τα αλογα αυτα...εγω δεν εχω agu μοτερ...

και εδω ειμαστε,γεροι να μαστε πανω απ ολα ...και το απο το δικο μου τα 230 θα τα δω μεχρι το καλοκαιρι,χωρις να αλλαξω τουρμπινουλα!!! tongue.gif

ooooooooταν τα φτασεις αυτα τα αλογα να μου πεις να τα φτασω και εγω και να μην χαλαω ασκοπα λεφτα!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδη καποιος ανεφερε για 215 ps στους τροχους, ας πει το setup του ακριβως στον διδυμο για να μη σκορπαει ασκοπα τα χρηματα του...

για ΑGU κινητηρα με Κ03s το προγραμμα ειναι απαραιτητο,αν θελεις να δεις αποδοση...αναλογη δοκιμη εγινε σε AGU κινητηρα με Κ04-01 και η αποδοση ηταν κατα 3 ps χαμηλωτερη δημιουργωντας παραλληλα μεγαλο lag...με προγραμμα custom που εγινε σε γνωστο μαγαζι της Θεσσαλονικης (ειναι απο τα δεκα στην Ελλαδα που κανουν custom προγραμματα με επαναχαρτογραφιση του εγκεφαλου)...το Golfaki πηγε στα 225 ps παρακαλω!!!

ολοι οσοι λενε για προγραμματα τα προμηθευονται ετοιμα απο το εξωτερικο και το μονο που κανουν ειναι η τοποθετηση...

ειναι ολα ιδια de facto...με στανταρ!!!! του λογου 1,5 over kai 1,1 σταθερο μεχρι τις χ στροφες!!!το κοστολογιο δεν ειναι ουτε 300 ευρω και τα πλασαρουν με 6 και 7 κατοσταρικα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

'''για ΑGU κινητηρα με Κ03s το προγραμμα ειναι απαραιτητο,αν θελεις να δεις αποδοση...αναλογη δοκιμη εγινε σε AGU κινητηρα με Κ04-01 και η αποδοση ηταν κατα 3 ps χαμηλωτερη δημιουργωντας παραλληλα μεγαλο lag..''''

Αυτο λεμε και εμεις για κ03ς ειναι απαραιτητο το προγραμμα αλλα ναμην την φερνεις οριο.

Ως αναφορα για την κ04-01 πρεπει να αλλαξεις δυο τρια πραγματακια για να δουλεψει σωστα και θα δεις γυρω στα 20 με 25 αλογα επανω απο κ03ς και πολυ καλυτερη ροπη.

Ολα αυτα προυποθετουν σωστο προγραμμα δεν παιζει ρολο custom ή γνωστης εταιριας παιζει ρολο να ξερεις να πειραζεις αυτον τον κινητηρα και δεν ειναι πολοι αυτοι που ξερουν.

ειναι να εχεις τυχη να μπλεξεις με σωστο βελτιωτη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεμε και εμεις για κ03ς ειναι απαραιτητο το προγραμμα αλλα ναμην την φερνεις οριο.

Ως αναφορα για την κ04-01 πρεπει να αλλαξεις δυο τρια πραγματακια για να δουλεψει σωστα και θα δεις γυρω στα 20 με 25 αλογα επανω απο κ03ς και πολυ καλυτερη ροπη.

Ολα αυτα προυποθετουν σωστο προγραμμα δεν παιζει ρολο custom ή γνωστης εταιριας παιζει ρολο να ξερεις να πειραζεις αυτον τον κινητηρα και δεν ειναι πολοι αυτοι που ξερουν.

ειναι να εχεις τυχη να μπλεξεις με σωστο βελτιωτη.

ΣΩΣΤΟΣ............................. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.