Jump to content
ZAGORAKIS1

ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΠΟΡΤΑΣ Polo 6n2

Recommended Posts

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΜΙΑ Μ@Μ@ΚΙΑ ΚΑΙ ΡΗΜΑΞΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΤΗΣ ΠΟΡΤΑΣ?

ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΒΙΔΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΙΣ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΧΕΙ (ΠΑΝΩ ΜΠΡΟΣΤΑ) ΚΟΥΜΠΩΤΗ ΕΙΝΑΙ? ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?ΤΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άκου γιατί τα έχω φάει στην μάπα.

Ξεβιδώνεις την βίδα που λες που είναι ψηλά εκαί στο ηχείο. ΔΕΝ την χάνεις!!!

Με ένα ψιλό ίσιο κατσαβίδι ξεκουμπώνεις το κάλυμα της χειρολαβής της πόρτας.(αυτό που ξεφλουδίζει στα 6n2.)

Απο κάτω βρίσκεις 2 βίδες(μία στο πάνω και μία στο κάτω μέρος της λαβής) που τις ξεβιδώνεις με ένα χοντρό σταυροκατσάβιδο.

ΔΕΝ χάνεις ούτε αυτές.

Ξεβιδώνεις με το χέρι το πλαστικό κάλυμα της ασφάλειας της πόρτας.

Ύστερα αρχίζεις να ξεκουμπώνεις την ταπετσαρία,τραβώντας την με δύναμη.(έχει 7-8 κουμπωτά κλιπς γύρω - γύρω).

Την εσωτερική επένδυση που θα βρεις την ξεκολάς σιγά-σιγά για να μην σου σκιστεί και την ξαναβάζεις στην θέση της όταν τελειώσεις.

΄ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Ο ήχος που κάνει η ταπετσαρία όταν την ξεκουμπώνεις είναι φρικιαστικός. Νομίζεις ότι σπάνε τα πάντα.

Μην μασήσεις δεν παθαίνει τίποτα...

Για να ξαναμαζέψεις τον χαμό,κάνεις τα ίδια με ανάποδη σειρά.(πρόσεξε να κουμπώσουν καλά τα κλιπς)

Καλή δουλειά. Αν χρειαστείς κάτι στείλε Π.Μ

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ

Γεια σου Σωτο ΜΑΣΤΟΡΑ!!!!!!!!!!!! Και μενα ο Σωτος μου ειπε πως βγαινει και το καταφερα με κλειστα τα ματια ( THX Σωτο !!)

Οσο για τον ηχο που σου εχει σπασει τα νευρα ZAGORAKIS1 .... τον βρηκες ???? Τι ειναι τελικα ???? Γιατι κανει και εμενα ενα τριξημο μολις πεφτω σε λακουβες ή οταν ειναι ασχημα στρωμενη η ασφαλτος ή οταν δινω ενταση στα ηχεια..... Περιτο να σου πω οτι μου εχει ζαλησει τον Ερωτα !!!!!!!!!!!! Νομιζα οτι μου σκησαν το ηχειο οταν το ειχα παει στην αντιπροσωπεια (κακη ωρα που πατησα τοτες :D ) αλλα τελικα καποια λαλακια καναν αλλα δεν ξερω τι...... Εχετε καμια ιδεα ????

Ευχαριστω ΘΑΝΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.