Jump to content
maniki

Voitheia Gia Exatmisi ? ?

Recommended Posts

Kalispera se olous , mia kai grafw prwti fora (neo melos ) ,tha ithela ti voitheia sas parakalw.[thymizw gyftaki se treno] .Exw ena Golf V GTI (DSG) 5 mines , kai apofasisa na valw ena teliko exatmisis (kazanaki/mpoukes) giati pisteyw oti se syndyasmo me ena filtro tha exw kalytera apotelesmata kai se iho kai se apodosi (den perimenw thaymata,apla na "xempoukwsei" ligo).Exw loipon tis exis apories : allazwntas teliko tha xreiastw isws kai kapoio filtro amesa, kai an nai ti einai poio kalo , filtro sto idio kouti,filtroxoani i kati allo ? An valw xeiropoioiti tha kanw kala i na protimisw kapoiou veltiwtikou oikou, kai an nai poious protinete ? Sygnwmi pou sas kurasa alla pisteyw oti katalavainete ton provlimatismo moy.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα χειροποιητη και ευτυχως δεν ειμαι θορυβωδης...Οπως ακριβως οταν ειχα την εργοστασιακη.Ισως λιγο μπασο περισσοτερο αλλα δεν το καταλαβαινεις...Αλλωστε στο δικο μου περισσοτερο θορυβο κανει η εισαγωγη .παρα η εξατμιση tongue.gif Αποψη μου αν απλα θες να το ξεμπουκωσεις βαλε ενα πιο ελευθερο φιλτρο.Μην βαλεις χοανη...Στην περιπτωση μου παντως ειναι οκ που και εγω στο φιλτροκουτι εχω αλλαξει απλα το φιλτρο με ελευθερο

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

συνηθως το τελικο κανει μονο για ομορφια...δεν νομιζω να βοηθησει σε τιποτα παραπανω.

αν βρεις λεφτα βαλε φουλ εξατμιση ακομη κ μιλτεκ βρισκεις με 1500ε κ στην στελνουν σε μια βδομαδα σε αντιθεση με τα διπλα π ζητανε εδω.

δες κ το τοπικ http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...&start=1560

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλαξει τουρμπινα εγω προσωπικα το θεωρω τεραστια σπαταλη χρηματων να βαλει εξατμιση απο μπροστα και να δωσει ΤΟΣΑ πολλα λεφτα!Ειναι κορυφαιες οι μιλτεκ δεν αντιλεγω.Ουτε θορυβο κανουν ουτε τπτ αλλα εγω δεν θα το εκανα αν το αμαξι ηταν μαμα κατα τα αλλα και μονο με προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

να βαλει ενα προγραμμα και να τα αφησει ολα τα αλλα μαμα.

τι φιλτρα και μπουκες και μ@λ@κιες....punto και rallye ειναι το gti?

μην ψαχνετε φθηνες λυσεις μπας και παρετε κανα αλογο...

χαλαρωστε λιγο

Link to comment
Share on other sites

να βαλει ενα προγραμμα και να τα αφησει ολα τα αλλα μαμα.

τι φιλτρα και μπουκες και μ@λ@κιες....punto και rallye ειναι το gti?

μην ψαχνετε φθηνες λυσεις μπας και παρετε κανα αλογο...

χαλαρωστε λιγο

Σωστός ο ραφτάκος.

Link to comment
Share on other sites

Exw kanonisei ayrio prwi na perasw apo REVO gia na kanw dokimi to demo pou dinoun kai na me enimerwsoun gia ta sxetika , kostos k.l.p. Einai kalo i na protimisw m.t.m logw onomatos ?

Link to comment
Share on other sites

Ελα ηρεμησε.Ενα ελευθερο φιλτρο τι κανει το αμαξι καγκουρικο?ηρεμια λιγο.Δεν ειναι το θεμα να παρεις αλογα με το ελευθερο φιλτρο.Απλα για να αναπνεει ο κινητηρας.Με προγραμμα μονο εγω δεν θα το αφηνα...

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι τωρα δεν αναπνεει ο κινητηρας...εχει προβλημα δηλαδη με το εργοστασιακο. θα εχει δηλαδη καλυτερες ροπες σα να μου λες.

δηλαδη και τα προγραμματα που ειναι φτιαγμενα για stock αμαξι εχουν προβλημα και πρεπει να μπει φιλτρο για να αναπνευσει καλυτερα το μοτερ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο βελτιωτης αποκλειεται να μου ειπε να βαλω φιλτρο για να πουλησει γιατι απλα δεν ειχε φιλτρα tongue.gif

Πουλαω ολοκληρη την εισαγωγη evoms v-flow σε καλη τιμη!Οποιος ενδιαφερεται με πμ!

Edited by arisgti
Link to comment
Share on other sites

Πουλαω ολοκληρη την εισαγωγη evoms v-flow σε καλη τιμη!Οποιος ενδιαφερεται με πμ!

Φτάνει ρε συ, όπου και να κοιτάξω ένας ¶ρης πουλάει την εισαγωγή του. Τι σε συ ρε παιδί μου... :huh:

Ρε σεις, ξεκολλάτε λίγο με τα προγράμματα. Ρωτάτε τον άλλον αν ζητάει περισσότερα από το αυτοκίνητο του; Μπορεί να είναι ικανοποιημένος και να θέλει απλά να ευχαριστήσει λίγο περισσότερο τα αυτάκια του και τα ματάκια του.

Link to comment
Share on other sites

φιλε maniki κατ αρχην καλωσηρθες στη λεσχη μας!κατα δευτερον θα σε παρακαλουσα να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης!

τωρα για το θεμα που ρωτησες καλο ειναι να κανεις οοοτι αγαπας στο gti σου περνοντας μια γνωμη απο τους τρλλοgtiowners που εχουμε!εγω θα τα εβαζα αυτα που λες!και μπουκα (μονη φαλτσοκομμενη)και φιλτρο

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει ρε συ, όπου και να κοιτάξω ένας ¶ρης πουλάει την εισαγωγή του. Τι σε συ ρε παιδί μου... :lol:

Ρε σεις, ξεκολλάτε λίγο με τα προγράμματα. Ρωτάτε τον άλλον αν ζητάει περισσότερα από το αυτοκίνητο του; Μπορεί να είναι ικανοποιημένος και να θέλει απλά να ευχαριστήσει λίγο περισσότερο τα αυτάκια του και τα ματάκια του.

Στο πα???Πουλαω την εισαγωγη μου!!! ;):D:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.