Jump to content
kostaslamia

ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΏΜΗ ΓΙΑ ΤΑ Fulda Carat Progresso?

Recommended Posts

Guest sodissey

ρε φιλαρακο τι καθεσαι και ψαχνεις για fulda, mulda και το κακο συναπαντημα? τι νομιζεις πως θα κερδισεις? Βαλε ενα ελαστικο της προκοπης να εισαι σιγουρος (continental, michelin). Για την ασφαλεια σου μιλαμε τι τις θελεις τις μουφες?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΏΜΗ ΓΙΑ ΤΑ FULDA CARAT PROGRESSO? rolleyes.gif

πιστευω φιλε μου οτι ειναι απο τα καλυτερα,εγω εχω τα FULDA EXTRIMO τα εχω τρια χρονια πανω κ το λαστιχο ειναι βεντουζα....σκληρο βεβαια αλλα βεντουζα!!!

εδω δες

ρε φιλαρακο τι καθεσαι και ψαχνεις για fulda, mulda και το κακο συναπαντημα? τι νομιζεις πως θα κερδισεις? Βαλε ενα ελαστικο της προκοπης να εισαι σιγουρος (continental, michelin). Για την ασφαλεια σου μιλαμε τι τις θελεις τις μουφες?

Δεν καταλαβενω γιατι το λες αυτο?εχεις προσωπικη αποψη?ελα να σε παω καμια ειδικη στα λιμανακια να δεις τι κρατιμα εχει 3 χρονων λαστιχο :D

Link to comment
Share on other sites

Εειιιιιιιιιιιιιιιι δεν υπαρχουν μονο continental kai michelin...... υπαρχουν και τα

YOKOhama..... :wacko: Japan :blink:

S-drive Love :huh:

mkiv avon περνει μια φιλι μου κατι καλυντικα.... new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Αστειακι...... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εειιιιιιιιιιιιιιιι δεν υπαρχουν μονο continental kai michelin...... υπαρχουν και τα

YOKOhama..... :lol: Japan ;)

S-drive Love :lol:

mkiv avon περνει μια φιλι μου κατι καλυντικα.... new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Αστειακι...... tongue.gif

Nαι αλλα τα δικα μου ειναι με αλλοη και ουδετερο PH! tongue.gif

Tωρα σοβαρα, ελα να σε παω μια βολτα και θα δεις για τι λαστιχο μιλαμε! Οταν λεμε οτι στριβει, εννοουμε ΣΤΡΙΙΙΒΕΙ! απιθανο λαστιχο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα τα δικα μου ειναι με αλλοη και ουδετερο PH! tongue.gif

Tωρα σοβαρα, ελα να σε παω μια βολτα και θα δεις για τι λαστιχο μιλαμε! Οταν λεμε οτι στριβει, εννοουμε ΣΤΡΙΙΙΒΕΙ! απιθανο λαστιχο! :D

tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Ναι τα εχω ακουσει. Τα φοραει ενας φιλος σε ενα modeo... Μια χαρα.!

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ.... ;) ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ... ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ MICHELIN EXALTO 2 ΚΑΙ ΤΑ CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 2.... ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΑ GISLAVED SPEED 606. ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ ΤΗΣ CONTINENTAL.... ΘΑ ΔΟΥΜΕ....!!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου όταν πήρα το polo 9Ν3 είχε μαμά κάτι kumho...

το λάστιχο δεν μπορούσε να είναι πιο απαράδεκτο..

έβαλα τα exalto 2 και είδα την απίστευτη διαφορά σε όλους τους τομείς..

και να φανταστείς ότι μιλάω για 185/60/14..

αυτά από μένα!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου όταν πήρα το polo 9Ν3 είχε μαμά κάτι kumho...

το λάστιχο δεν μπορούσε να είναι πιο απαράδεκτο..

έβαλα τα exalto 2 και είδα την απίστευτη διαφορά σε όλους τους τομείς..

και να φανταστείς ότι μιλάω για 185/60/14..

αυτά από μένα!

sorry για το off topic...Πανο δε μπορω να σου στειλω pm...κατι μου γραφει και δε στελνει!!!

αλλαξες τιποτα στις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

φιλε BAD BOY και σκληρο και βεντουζα ?

Βεβαια! για να το λεω εχω δει αποτελεσμα.Μπορει να μην ζεστενονται αμεσως οπως αλλωστε ολα τα σκληρα ελαστικα αλλα το αποτελεσμα super!!!

Edited by BAD BOY
Link to comment
Share on other sites

:D - δεν αντιλεγω απο ενδιαφερον ρωταω: θα το συγκρινες με ενα Bridgestone RE-72 ? στις στροφες σου μαγουλιαζει/σφυριζει ?

σε πεταλα εννοειτε πως ουρλιαζει,φυσικα οχι σε νολμαλ καταστασεις αλλα με πολυ πιεση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ.... ;) ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ... ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ MICHELIN EXALTO 2 ΚΑΙ ΤΑ CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 2.... ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΑ GISLAVED SPEED 606. ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ ΤΗΣ CONTINENTAL.... ΘΑ ΔΟΥΜΕ....!!!!

φίλε μου μπορεί η gislaved ν είαι θυγατρική της continental όμως είναι μια εταιρία που βγάζει πολύ καλά χειμερινα ελαστικά..Τα 4seasons που έχει είναι πολύ κάτω του μετρίου..τα continental αυτή την στιγμή είναι κορυφαία στην κατηγορία τους,κράτημα καλό,σχετικά μαλακό λάστιχο χωρίς όμως να υποφέρει στο μάγουλο,έχει σταθερή απόδοση,δεν παρουσιάζει φαινόμενα υδρολίσθησης,αποδίδει από τα πρώτα μέτρα του ταξιδιού και είναι και λιγάκι πιο φθηνά από τα michelin.Νομίζω πως αυτή θα ήταν η καλύτερη επιλογή που θα μπορούσες να κανείς.

Link to comment
Share on other sites

EΓΩ EXΩ continental Κ EIMAI ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΈΝΟΣ Κ AN ME ΡΩΤΉΣΕΙ KAΠOIOΣ,ΘA ΠΡΌΤΕΙΝΑ NA TA Β¶ΛΕΙ AΛΛA ΔE MΠOPΩ NA ΞEPΩ ΓIA OΛA TA YΠOΛOIΠA Λ¶ΣΤΙΧΑ.ΓIA TO AN EINAI KAΛYTEPO AΠO KAΠOIO AΛΛO ENNOΩ.

ΓIA TO MONO ΠOY EIMAI ΣIΓOYPOΣ EINAI OTI EINAI KAΛYTEPA ΑΠ'TA ΜΠΡΊΤΖΕΣΤΟΝ TOY ΠATEPA MOY Κ EXOYN Κ ΣXEΔON THN IΔIA ΗΛΙΚΊΑ Κ ΦΡΟΝΤΊΔΑ.

Ο "EXΩ ΠΟΛΟ" ΞEPEI TI ΛEEI ΛOΓO ΕΠΙΧΕΊΡΗΣΗΣ.

@

Link to comment
Share on other sites

EΓΩ EXΩ continental Κ EIMAI ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΈΝΟΣ Κ AN ME ΡΩΤΉΣΕΙ KAΠOIOΣ,ΘA ΠΡΌΤΕΙΝΑ NA TA Β¶ΛΕΙ AΛΛA ΔE MΠOPΩ NA ΞEPΩ ΓIA OΛA TA YΠOΛOIΠA Λ¶ΣΤΙΧΑ.ΓIA TO AN EINAI KAΛYTEPO AΠO KAΠOIO AΛΛO ENNOΩ.

ΓIA TO MONO ΠOY EIMAI ΣIΓOYPOΣ EINAI OTI EINAI KAΛYTEPA ΑΠ'TA ΜΠΡΊΤΖΕΣΤΟΝ TOY ΠATEPA MOY Κ EXOYN Κ ΣXEΔON THN IΔIA ΗΛΙΚΊΑ Κ ΦΡΟΝΤΊΔΑ.

Ο "EXΩ ΠΟΛΟ" ΞEPEI TI ΛEEI ΛOΓO ΕΠΙΧΕΊΡΗΣΗΣ.

@

επίσης να πούμε φίλε μου ότι το continental έχει παρουσιάσει τα λιγότερα προβλήματα(στραβός σκελετός,στραβό πέλμα..)από οποιοδήποτε άλλο ελαστικό,καθώς και ότι αυτην την στιγμή είναι το λάστιχο με την πιο άμεση απόκριση..(αποδίδει κατευθείαν και όχι μετά από ζέσταμα)Αυτα περί ελαστικών..Καλές ΣΤΡΟΦΈΣ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.