Jump to content
Guest AudiA3

Golf IΙΙ (Αλλαγη κινητηρα)?

Recommended Posts

Από φρένα έβαλες του δίλιτρου;

Πάντως σου πήραν αρκετά για την τοποθέτηση για να λέμε την αλήθεια. Το τροπέτο μια χαρά τιμή ακούγεται.

φιλε bit απο το αυτοκινητο μου 1400 εμινε μονο το κουφαρι ολλα τα αλλα μεχρι και την παραμικρη βιδα ειναι απο το 2.0λτ,οσο και για τα εργατικα μεσα σε αυτα βαλε λαδια βαμβολινες και πολλα αλλα ανταλακτικα που χριαστηκαν λουρια και λοιπα αλλα αρκετα πηρε fire.gif

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτα που σου πηρε ειναι οντως πολλα αλλα και δικαιολογημενα αφου το 1400 για ναγινει 2λιτρο θελουν ολα αλλαγμα οπως και εγινε γιατι δεν ταιριαζει τιποτα π.χ η πλεξουδα για τα πισω φαναρια.Μεχρι και το τελαιυταιο καλωδιο θελει αλλαγμα.Απλα εγω πιστευω πως μεσα στα 1500 επρεπε να ειναι και η δουλεια του ηλεκτρολογου.Βεβαια να μην ξεχναμε και τα ανταλλακτικα και τα υλικα που χρειαστηκαν. :thumbsup:

Edited by takismk3
Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι να το κανεις vr6 οχι οτι το 2λιτρο ειναι ασχημο αντιθετως ειναι παρα πολυ καλο αλλα το εξακυλινδρο ειναι αλλο πραγμα εντελως.

Link to comment
Share on other sites

Το vr6 καίει όμως σαν φορτηγό και αν είναι να το βγάζεις να ξεσκάει μόνο τα σαββατόβραδα τι να το κάνεις..

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι να το κανεις vr6 οχι οτι το 2λιτρο ειναι ασχημο αντιθετως ειναι παρα πολυ καλο αλλα το εξακυλινδρο ειναι αλλο πραγμα εντελως.

το vr6 τροπετο ειχε 3000 και απο λεφτα τοτε δεν μοθ περισεβαν και πολα.παντος τορα σκεφτομε να το κανο 1.8 τ να κανει και τσουφ αλλα μετα παω σε αλου παπα ευαγγελιαπαντοσ και 2000κκ παει πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites

ε και δε τουρμπίζεις το 2lt;

μπορει και να το τουρμπισω αλλα στο μελον μπρορει και να χτιπισω το γκολφ το5 αλλα και παλι δεν ξερω.γενικα ειμαι της τελευταιας στιγμης αλλα και με 2000 απλο μια χαρα ειμαι .ακομα βεβαια. παλικαρια μακαρι να πανε ολλα καλα να το κανο οπως θελο το γκολφακι μου :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το vr6 καίει όμως σαν φορτηγό και αν είναι να το βγάζεις να ξεσκάει μόνο τα σαββατόβραδα τι να το κάνεις..

Τα φορτηγα ειναι οικονομικα ρε συ δεν καινε οσο νομιζεις οσο για τα Σαββατοβραδα ξεχασε το,το δικο μου τουλαχιστον κυκλοφορει και ξεσκαει καθε μερα σχεδον. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!!! :thumbsup::):blush: Καταρχήν ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την πολύ καλή οργάνωση του Club!!! Τα θέματα εδώ μέσα ΜΟΝΟ ΣΚΙΖΟΥΝ <_< !!! Από σήμερα είμαι κι εγώ μέλος του club και χαιρομαι πολύ γι'αυτό!!! <_< Λοιπόν...κι από νωρίς στα βάσανα... :angry2:<_< Είναι αυτό το Golf 3 CL της μαμάς με τα 60 αλογάκια του που με εχει ξενερώσει τελείως απο γκάζι... withstupid.gif:angry::angry2: Το μπριζώνω, το τσιτώνω αλλά αυτό το αναθεματισμένο δε λέει να γκαζώσει... thumbsdown.giffire.gif Σε λίγο θα βγει το πόδι μου κάτω από το αμάξωμα με τέτοιο πάτημα που τρώει το γκάζι!!! Κι αναζητώ απελπισμένα :angry2::angry2: μία λύση... Ξέρω ότι το ταπεινό του μοτεράκι βελτιώσεις δεν σηκώνει κι έτσι κλίνω προς τη λύση "ΤΡΟΠΕΤΟ"! Μπορεί κανείς να μου πει με σιγουριά τι ισχύει από νομοθεσία για αλλαγή μηχανης κτλ.??? <_< Υπόψην, δε θέλω να ξεφύγω πάνω από 2λιτρο γιατί αλλιώς knife.gif η μάνα μου...

Επίσης, που μπορώ να ψάξω για τροπέτο? Γνωρίζετε κάποιο συνεργείο που να κάνει standard προσεγμένη και εγγυημένη δουλίτσα? Και τέλος πόσο περίπου θα πάει ο μπελτές για τη σωτήρια (!!!) <_< αυτή μετατροπή???

Υ.Γ.: Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας παίδες και 1000 συγγνώμη για τον πονοκέφαλο που σίγουρα θα σας προκάλεσε το τεράσιο post μου... <_<

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι μας κουρασες φιλε Κωστα... :D:D

Κοιτα υπολογιζε κανα €3500-5000,αναλογα το τι βαλεις και το τι βρεις κτλ.

Για την φορολογια ειναι λιγο ρευστα τα πραγματα.

Οσο για μαστορες,εχω καποιους στο μυαλο μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρετε κανένας πάντος έχω υπόψην μου ενα τροπέτο(απο την μεση και μπροστά τα πάντα)με λίγα χιλιομετρα VR6 με 280 αλογα η τιμή ήταν 3500 αγορά

Που ειναι βρε παιδι μου αυτος ο καλος ανθρωπος με αυτο το τροπετο?

Εχουμε τιποτα infos για δαυτον?

Link to comment
Share on other sites

Guest jimcloser

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ VW CLUB. <_< ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣ ΕΔΩ,

ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΑΥΡΑΚΙ GOLF ΙΙΙ GT 95' ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ

ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΙΝΗΤΗΡΑ (ΠΡΟΣ 1.8Τ ΜΕ ΤΑ 150) ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ

ΑΥΤΟ ΤΟ THREAD ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΛΙΟ, ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΩΣΤΟ ΝΑ

ΓΡΑΨΩ ΕΔΩ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΗΔΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΟ ΤΗΛ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΗ

ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ

ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!

ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ

ΚΑΛΟΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ, ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ

ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ.

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ. ΤΩΡΑ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΗ ΑΝΕΡΧΕΤΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ

ΜΕ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ, ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, PLEASE FEEL

FREE TO ANSWER. ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΥΠΕΡΠΟΛΥΤΙΜΗ.!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ.

βαλε κατι σκληρο και αν εχεις λεφτα βαλε 17αρες ζαντες γιατι οι 16αρες δεν θα σε κρατανε ουτε για πλακα

( στο λεω εκ πειρας <_< )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.