Jump to content
simos

Κ.Τ.Ε.Ο.

Recommended Posts

Το παράβολο για να περάσεις από δημόσιο ΚΤΕΟ ελιναι κάπου στα 20 Ευρώ αν είσαι στην ώρα σου και 47 Ευρώ αν πας μετά την ημερομηνία που πρέπει να το περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μύρωνα αν είναι έτσι όπως τα λες, χαλάλι τα 44 ευρώπουλα!! Τι ακριβώς σου κοίταξαν?

νικο πραγματικα χαλαλι ρε συ.οι ανθρωποι ειναι επαγγελματιες οχι μιζαδοροι.......

1)μου μετρισαν καυσαερια

2)κοιταξαν φρενα

3)κοιταξαν αμορτισερ

4)το αμαξι απο κατω και ........................ ετοιμος

ηρθε μετα ο τεχνικος μου ειπε οτι χριαζομαι μια ευθυγραμμιση,οτι τα αμορτισερ ειναι λιγο ταλεποριμενα αλλα κανενα προβλημα πληρωσα και εφυγα.....

νικος962 πες και εσυ την γνωμη σου που πηγες....αψογοι και παλι εκει θα παω την επομενη φορα......

για τον +1 χρονο επιπλεων ισχυει και στο δυμοσιο κτεο παιδια;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματί τα παιδιά στο Κ.Τ.Ε.Ο (Μενίδι) είναι άψογα,

και δείχνουν οτι ξέρουν καλά την δουλεία τους.

Τώρα για το θέμα παράταση +1 χρόνο κάτι έχω ακούσει

οτι εξαρτάται απο την νομαρχία και τον εκάστοτε νομάρχη.

( δες αριθμό κυκλοφορίας αυτοκινήτου,αν εχεις πινακίδες νομού ΒΟΙΟΤΙΑΣ για

παράδειγμα και ο νομαρχής ΒΟΙΟΤΙΑΣ αποφασίσει να δώσει παράταση στον νομό

εχεις ενα χρονό παράταση).

Link to comment
Share on other sites

PIGENE SE ENA IDIOTIKO KTEO POU KANOUN KAI KALI DOULIA KAI DEN TOUS NIAZOUN OUTE FIME OUTE TIPOTA. EGW PERASA TO PASSAT ME ENAN POLI KALO ELENXO KAI APSOGI EXIPIRETISI. KAI META PIGAME ME ENAN FILO ENA STARLET POU TO EXEI KANEI GLANZA ME FIME MALAKIES KAI DEN IPAN TIPOTA.KAI O KINITIRAS EPIDEI EINAI STA IDIA KIBIKA DEN ITHELE OUTE DILOSI MONO TON ARITHMO EIDAN......

Link to comment
Share on other sites

τα καινουργια ιχ παιρνανε στην αθηνα καθε 5 χρονια το λιγοτερο.

Μύρωνα αν είναι έτσι όπως τα λες, χαλάλι τα 44 ευρώπουλα!! Τι ακριβώς σου κοίταξαν?

τι χαλαλι ρε nt7561. εμεισ που τα προσεχουμε σαν τα ματια μασ τα ιχ "πρεπει "να μασ πληρωνουν κιολασ" tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:

Μου λέει να πάω να αλλάξω τα τακάκια τα οποία ήταν σχεδόν καινούργια. Του δίνω ένα Δεκαχίλιαρο ΤΟΤΕ και μου λέει το αυτοκινητό σου μια χαρα ήταν αλλά έλειπε το ΛΑΔΩΜΑ!!!!!!!!!!

Πιστεύω οτι όπως χωρίς λάδωμα κατα 99% δεν παίρνεις δίπλωμα οδήγησης έτσι και χωρίς λάδωμα δεν παιρνάς από ΚΤΕΟ.

και αυτα μεσ στη ζωη ειναι , εξαρταται που θα πεσεισ.

παιδια αν ξερετε διευθυνσεις και ονοματα γραφτε τα να παμε και εμεις γιατι πλησιαζει ο ελεγχος. thanks

ιδιωτικο κ.τ.ε.ο. εχει στη μεταμορφωση και ειναι 44 euro

Link to comment
Share on other sites

πού ακριβώς είναι στη μεταμόρφωση;

απο μεταμορφοση περνας την γεφυρα για μενιδι και ανεβενεις την καραμανλη με το που περασεις και την αλλη γεφυρα στο τελος της εχει κατι φαναρια.εκει κανεις αριστερα και προχωρας καπου στο χιλιομετρο.θα εχεις στο νου σου για την ταμπελα που σου λεει να στριψεις αριστερα και το βρηκες.ειναι ενα καινουργιο πορτοκαλι κτηριο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για I.(Κ.Τ.Ε.Ο) xρειαζονται τα εξης χαρτια.

αδεια κυκλοφοριας αυτοκινητο

Διπλωμα οδηγησης

καρτα καυσαεριων

25 ευρω θελει αν το οχημα ειναι 1.400 κυβικα.

Και κλεινεις ραντεβου για ποιο καλη εξυπηρετηση!!!!!!

Μοntoya.

Link to comment
Share on other sites

φιλε montoya το δικο μου τουτου ειναι 1,4 και εδωσα 44 ευρα για να το περασω σε ι. κτεο στο μενιδι.εσυ για που λες;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδία πέρασα ΚΤΕΟ μετά το καλοκαίρι.

47 ευρο, (είχε περάσει η ημερομηνία. )

Αλλιώς είναι τα μισά

Κάρτα καυσαερίων σου βγάζουν και εκεί, (6 ευρω, συμφέρει)

Ελέγχουν

1ο. Τα καυσαέρια

2ο. Τα φρένα

3ο. Οπτικό έλεγχο του κάτω μέρους του οχήματος

4ο και τελευταίο στάδιο,

ανοίγεις το καπό και κοιτάν τους αριθμούς πλαισίου και κινητήρα.(σε μενα)

Εμένα με ρώτησε αν είναι 'δηλωμένο' το αυτοκίνητο.

Του είπα είναι αυθεντικό (δε πήγαινε να του πω 'είναι μαμά φιλαράκο' , και δεν έδωσε παραπάνω σημασία.

Ούτε φακελάκια ούτε τίποτα.

Όταν είχε πάει ο Πατέρας μου τα άλλα δυο αμάξια, το ένα ήθελε ρύθμιση στα καυσαέρια, εξάτμιση.

ΔΕ ΠΕΡΝΑΝ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ!

και αναγκαστικά το ξαναπήγε.

Βέβαια τους ξέφυγε η εξάτμιση τη δεύτερη φορά, μιας και δεν είχε προλάβει να την αλλάξει.

απλα για να μη λεμε οτι ολοι τα 'παιρνουν'

Α... γιαυτους που θα προλαβουν να σκευτουν οτι ειχα γνωστο....

οχι δεν ηξερα κανεναν ουτε μεσο εβαλα ουτε ακρες....

Μου αφησαν καλες εντυπωσεις. :(

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω..

Το αυτοκινητο μου σε ενα μηνα κλεινει 12 χρονια και δεν εχει περαστει ποτε απο ΚΤΕΟ.

Αν παω να το περασω (δυσκολα αν δεν με σταματησει κανα οργανο για ελεγχο), τι θα αντιμετωπισω?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω..

Το αυτοκινητο μου σε ενα μηνα κλεινει 12 χρονια και δεν εχει περαστει ποτε απο ΚΤΕΟ.

Αν παω να το περασω (δυσκολα αν δεν με σταματησει κανα οργανο για ελεγχο), τι θα αντιμετωπισω?

Προσωπικα πιστευω δε θα σου κανουν τιποτα.

Το προστιμο ειναι απλα το διπλο ποσο. Δε λεει πουθενα αν ειναι 1 μηνας μετα, η .....8 χρονια μετα :unsure:

8α πληρωσεις και εσυ 47 ευρω (αν δε κανω λαθος, καπου εκει ειναι το προστιμο)

εγω το ειχα αφησει κατι μηνες. Δε με ρωτησαν πως και τι...απλα ρωτησαν εαν ειμαι εμπροθεσμος η εκπροθεσμος. κτλ κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω..

Το αυτοκινητο μου σε ενα μηνα κλεινει 12 χρονια και δεν εχει περαστει ποτε απο ΚΤΕΟ.

Αν παω να το περασω (δυσκολα αν δεν με σταματησει κανα οργανο για ελεγχο), τι θα αντιμετωπισω?

Koukou αν περάσεις ΚΤΕΟ θα πληρώσεις τα διπλά παράβολα. Αν σε πιάσουν σε έλεγχο βάση του άρθρου 86 παρ. 4και5 το πρόστιμο είναι 167,00 ευρώ. Αν δεν έχεις και κάρτα καυσαερίων είναι άμεση αφαίρεση πινακίδων + πρόστιμο (νομίζω 150 ευρώ) βάση του άρθρου 15 του ΚΟΚ. Tα αφαιρoύμενα στoιxεία κρατoύνται στην αρμόδια Aρxή μέxρι να πρoσκoμιστεί από τoν παραβάτη σημείωμα της αρμόδιας Yπηρεσίας Συγκoινωνιών για την καταλληλότητα τoυ oxήματoς από πλευράς εκπoμπής καυσαερίων ή θoρύβων.

Edited by tolias
Link to comment
Share on other sites

Καλά καλά ... KLEIN MINE .....

1. Πείτε να σας δώσουν εγγράφως εάν έχουν αργήσει εκείνη αυτό το πράγμα για να μην σας γράψει μπάτσος ... Αυτό είναι το βασικό

2. Όταν περνάτε κτέο θεωρητικά ακόμη και ζάντες να έχεις αλάξει δεν περνάς ΚΤΕΟ. Ο κανονισμόις αυτό λέει. Αν το αμάξι έχει μοντιφιές τότε μέσα στα χαρτιά του δίνεις και τα απαραίτητα προς έγκριση παραβολα ! tongue.gif

Αυτά ανα περιοχή διαφέρουν... Στο καματερό αν δεν κάνω λάθος είναι 50.

Στα λιόσια 60-70 και αν είσαι και σε καμμιά κυριλέ περιοχή το κατοστάρικο το έχεις στο νερό !!!

Να εύχεσε απλώς μην πέσεις σε κανένα που δεν λαδώνετε ....

Link to comment
Share on other sites

Koukou αν περάσεις ΚΤΕΟ θα πληρώσεις τα διπλά παράβολα. Αν σε πιάσουν σε έλεγχο βάση του άρθρου 86 παρ. 4και5 το πρόστιμο είναι 167,00 ευρώ.

187,50 πλέον. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ όπου να ναι πρέπει να περάσω από ΚΤΕΟ...και ξέρετε οι περισσότεροι πώς είναι η πράσινη σκύλα...χαμηλωμένο,ζάντες,φιμέ,σπόιλερ....περνάει?πού προτείνετε να πάω να περάσω όσο περισσότερα ανέμακτα γίνετε?πείτε γιατί δεν ξέρω τί να κάνω και πού να πάω....ρίξτε ιδέες...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ όπου να ναι πρέπει να περάσω από ΚΤΕΟ...και ξέρετε οι περισσότεροι πώς είναι η πράσινη σκύλα...χαμηλωμένο,ζάντες,φιμέ,σπόιλερ....περνάει?πού προτείνετε να πάω να περάσω όσο περισσότερα ανέμακτα γίνετε?πείτε γιατί δεν ξέρω τί να κάνω και πού να πάω....ρίξτε ιδέες...

γιαννακη το καλυτερο ειναι να πας σε ιδιωτικο και να καθαρισεις μια και καλη.............. ;):D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.