Jump to content
Guest chp

9n3 και κινητηρας 80 Hp

Recommended Posts

Πριν ενα μηνα περιπου εκλεισα το καινουργιο το polo εκδοση sportline ....και λογω του οτι ηθελα να βαλω καποια extra(ESP clima RCD200 easy entry 15" ζαντες) καθως και κοκκινο εσωτερικο με μαυρο περλε εξωτερικο (συνολικο κοστος 16700) στραφηκα αναγκαστηκα στην επιλογη του κινητηρα με τα 80ps αφου ο 100αρης σταματησε να παραγεται και υπηρχαν μοναχα τα ετοιμα εκτελονισμενα μονταλα στο τελωνειο στα οποια δεν μπορουσα να επεμβω ιδιαιτερα.... το μονο που θα μπορουσα να βαλω ηταν το rcd200 και αυτα θα κοστιζε περιπου 650 αντι για τα 330 που κοστιζει μεσω ειδικης παραγγελειας!!!

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι σχετικα με τις βαλβιδες του κινητηρα... ειναι 16 η εχω δωσει ενα καρο λεφτα για μια ψωφια μηχανη που επιμενει να χρησιμοποιει 8 βαλβιδες σε αντιθεση των καιρων!!!

Αν ειναι 8 σκεφτομαι σοβαρα το ματαιωσω την παραγγελια και να παρω ενα 100 αρη οπως ειναι χωρις extra , θα γλιτωσω και 1700 ¤.....

Link to comment
Share on other sites

Πριν ενα μηνα περιπου εκλεισα το καινουργιο το polo εκδοση sportline ....και λογω του οτι ηθελα να βαλω καποια extra(ESP clima RCD200 easy entry 15" ζαντες) καθως και κοκκινο εσωτερικο με μαυρο περλε εξωτερικο (συνολικο κοστος 16700) στραφηκα αναγκαστηκα στην επιλογη του κινητηρα με τα 80ps αφου ο 100αρης σταματησε να παραγεται και υπηρχαν μοναχα τα ετοιμα εκτελονισμενα μονταλα στο τελωνειο στα οποια δεν μπορουσα να επεμβω ιδιαιτερα.... το μονο που θα μπορουσα να βαλω ηταν το rcd200 και αυτα θα κοστιζε περιπου 650 αντι για τα 330 που κοστιζει μεσω ειδικης παραγγελειας!!!

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι σχετικα με τις βαλβιδες του κινητηρα... ειναι 16 η εχω δωσει ενα καρο λεφτα για μια ψωφια μηχανη που επιμενει να χρησιμοποιει 8 βαλβιδες σε αντιθεση των καιρων!!!

Αν ειναι 8 σκεφτομαι σοβαρα το ματαιωσω την παραγγελια και να παρω ενα 100 αρη οπως ειναι χωρις extra , θα γλιτωσω και 1700 ¤.....

Κοίτα μεγάλε άν όλο σου το κόλλημα ήταν το rcd200 ξέχνα το, στο δίνω εγώ που το έβγαλα απο πάνω πρίν καν παίξει γιατί είχα δικό μου ηχοσύστημα να βάλω και το πήρα αναγκαστικά γιατί δέν έφερναν gti χωρίς ραδιοcd και στο δίνω και λιγότερο απο τα 330 που ζητάνε για ειδική παραγγελία....

Εμένα μου είπαν οτι άν πάω να το πάρω τώρα απο την αντιπροσωπεία σαν ανταλακτικό θα πληρώσω 950...........

Ότι τους λείπει ζητάνε μου φαίνεται......

Link to comment
Share on other sites

thanks τωρα ηρεμησα!!!

ο βασικος λογος της ειδικης παραγγελειας δεν ειναι το RCD-200 αλλα το ESP βασικα.... που ηθελα να εχω και το clima... μετα ερχεται το rcd 200...

θα σας εχω photo σε κανα 2 μηνες που θα μου ερθει .....το ελπιζω δηλαδη γαιτι βαρεθηκα ηδη να περιμενω!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση φαγομάρα και εσύ με το ESP?Βάλε ένα καλό λάστιχο και σωστές αναρτήσεις και δεν θα σου χρειαστεί ποτέ το ESP.Στο πρώτο ταξίδι που θα κάνεις με το 80άρι θα μετανιώσεις την ώρα και την στιγμή που δεν πήρες το 100άρι.Δεν μπορεί να μην υπάρχει ούτε 1 μαύρο 100αρι με clima!!!

Αν και με τα 16700 και ακόμα λιγότερα μπωρείς να πάς και σε Golf 1.6 FSi με φούλ εξοπλισμό και πολύ λίγα χιλιόμετρα που ψάχνουν όλοι να τα πουλήσουν για να πάρουν το TSi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.