Jump to content
icy20

Σκαστρα αλλαγη

Recommended Posts

Επειδη βλεπω οτι lagαρω λιγακι ειδικα τωρα το καλοκαιρι θα την αλλαξω και εγω.Οδηγησα το λεον ενος φιλου μου με ακριβως τα ιδια πραγματα πανω απλα εκεινος εχει αλλαξει σκαστρα και αγελαδα και δεν καθυστερει καθολου να φορτωσει.Εμενα και με 3000 στροφες καθυστερει λιγο και επισης lagαρει και στις αλλαγες.Μαλλον το βλεπω για τιν forge 006 που ξερω οτι δουλευει σωστα χωρις προβληματα στον κινητηρα μας.Μπορει να ειναι κλειστου αλλα απο οτι μου εχουν πει καποιοι που το εχουν ψαξει πολυ μονο η HKS (δεν θυμαμαι μοντελο) δουλευει σωστα ανοιχτη...Με μπλε ελατηριο λετε?Εγω αυτο σκεφτομουν...Πειτε γνωμες οποιος ξερει.Θα παω μαλλον αυριο να την αλλαξω γιατι εχω αδεια και προλαβαινω αυτες τις μερες!

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν πάς σε μία 2πλού εμβόλου με ριθμιζόμενο ελατήριο και να την ρυθμίσεις όπως σου αρέσει?Δεν είναι και η πιο φθηνή λύση αλλά πιστεύω ότι θα σε ικανοποιήσει!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σκεφτομουν αυτη επειδη μου ειπαν οτι λειτουργει στανταρ σωστα και εχει σωστη αποδοση χωρις κομπιασματα.Δεν θελω να δωσω και ενα σκασμο λεφτα.Αν ηθελα θα επαιρνα την HKS που εχει ενας φιλος μου την ανοιχτου που δουλευει σωστα για ανοιχτη και κανει λες και εχεις κανενα ιμπρεζα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά μή νομίζεις και η κλειστή αν είναι καλή κάνει το χαρακτηριστικό ήχο που ακούς στα ράλλι.

Απλά η 2πλού εμβόλου δεν χάνει όλη την πίεση και δεν φρενάρει την φτερωτή οπότε έχει και πολύ μικρό turbo lag.

Όχι ότι η forge έχει κάτι!Καλή επιλογή για τα λεφτά της

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα Forge 006 ή 007.

Πολυ καλη σκαστρα,με καλη τιμη και δεν χαλαει ευκολα.

Η 007 δεν είναι με διάφραμα???

Η 006 είναι καλύτερη επιλογή από την 007 σε κάθε περίπτωση

Αυτή που σε έδωσα στο link είναι η 004Α

Link to comment
Share on other sites

Αρα μαλλον ενισχυεται αυτο που ειχα σχεδον προαποφασισει...006 it is μαλλον :rolleyes:

BTW o phantom φοραει greddy type f απο οτι εμαθα...

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

Αρα μαλλον ενισχυεται αυτο που ειχα σχεδον προαποφασισει...006 it is μαλλον :rolleyes:

BTW o phantom φοραει greddy type f απο οτι εμαθα...

Type s νομίζω και μάλιστα τη φοράω ανοιχτού τύπου παρ'όλο που μπορώ να την κάνω και κλειστού και δέν χάνω τίποτα και δουλεύει μιά χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Απλα εμενα μου εχουν πει 100 ατομα οτι ανοιχτες δεν δουλευει καμμια εκτος αυτης που αναφερα στο πρωτο ποστ στον κινητηρα αυτον.Γιαυτο δεν σκεφτομαι για ανοιχτη καν...Ενταξει αν ηταν να δωσω 400 ευρω για σκαστρα τοτε κλαφτα tongue.gif

Απλα θελω να δω κιολας αν ειναι απο τη σκαστρα αυτο που μου κανει η κατι αλλο πρεπει να κοιταξω.Η αγελαδα?Η κατι τετοιο?Ελπιζω να διορθωθει σε ενα μεγαλο βαθμο αυτο που μου κανει τωρα...Θα δουμε αυριο...

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.