Jump to content
Thanospc

Polo 6 - Φώτα Ημέρας Led Και Xenon Φανάρια,angel Eyes(Γνησια,aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

Αν και μου φάνηκε περίεργο να παίρνουν τα αγγελόφωτα Η4 δεν το σχολίασα.

Πιστεύω ότι ο ThaN.O.S έχει δίκιο και παίρνουν H7.

Εκτός και αν πήρε άλλα φώτα

Επίσης με χάλασε που αχρηστεύετε η ηλεκτρική ρύθμιση του ύψους της δέσμης.

Ξέρεται αν υπάρχει το ίδιο μοντέλο και με ρύθμιση;

λογικα θα πηρε αλλα,η εκανε λαθος ο κωστας!

η ηλεκτρική ρύθμιση του ύψους της δέσμης δεν αχρηστεύετε,ακομη και να μην εχει καποιο μοντελο μπορεις να βαλεις!

Link to comment
Share on other sites

λάθος έκανα Η4 ήταν τα μαμά, 2 λάμπες Η7 παίρνει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιρνει 2 λάμπες Η7 το φανάρι δηλαδή συνολικά 4. 2 για τις μεσαίες σκάλες και 2 για τις μεγάλες.Στο μόνο που με χάλασε ήταν οτι δεν είχε τα μαυρα τα οποια πιστευο κανουν τιν διαφορά και την μέρα αφού κάνουν αντίθεση και έτσι πήρα του χρωμίου. Δεν ξέρω ίσως με το μπλε σκούρο να πηγαίνουν ωραία και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Doggy εκει που λες οτι για σενα χρειαστηκε μια φίσα αλλαγή τι εννοείς? Την έχει αυτη την φίσα στην συσκευασία?Γιατι και μένα του 95 ειναι..Τι εννοείς κόψατε καλώδια και έβαλες άλλεσ φίσες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, η υποδοχή του είναι για την φίσα του 6Ν 1997-1998 και εμένα ήταν λίγο διαφορετική, οπότε κάναμε το εξής, κόψαμε την φίσα και βάλαμε μια άλλη... άλλα 2' δουλειά.

Μη σε φοβίζει :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Που βρήκες φίσες να πάω να αγοράσω?

---------------------------------------------------------------------------------------

Τα angel eyes τα έχω πάει στο φαναρτζιδικο να μου τα φορέσει αυτός...θα βρείς λες τι φίσες χρειάζετε η να πάω να αγοράσω να του τις πάω?

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Μπα...

κι ομως αλλαζουν......

Και κάτι άλλο θέλω να ρώτήσω αν γίνετε να αλλάξω χρώμα στα δαχτυλίδια του angel eyes πχ να φωτίζουν μπλε.

γινετε...αλλαζεις τις ψειρες που εχει μεσα το φαναρι σε μπλε....

εχει 10 ψειρες το καθε φαναρι 20δλδ επι 10 ζευγαρια λεντ που θες 60ευρω για λεντ και αν δεν σου αρεσουν μετα?

εγω δεν το συνηστω δεν εχει καλο αποτελεσμα φωτισμου

αποφαση δικη σου.....

Link to comment
Share on other sites

A δηλαδή αν καεί μία ψείρα μπορείς να την αλλάξεις.Αλλά χρειάζετε να βγάζεις το φανάρι ή αλλάζουν όπως οι λάμπες?

ναι χωρις να βγει το φαναρι αρκει να εχει χωρο να μπει το χερι...αλλιως το βγαζεις

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλατα για λαμπες να ριξω και εγω με την σειρα μου την ακυρη ερωτηση στο gti μου τι τυπος λαμπες ειναι για τα led και ποιος για τα προβολακια?τι χρωμα πρεπει να ζητησω για να ειναι ιδια η σχεδον ιδια με xenon?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο θέλω να ρώτήσω αν γίνετε να αλλάξω χρώμα στα δαχτυλίδια του angel eyes πχ να φωτίζουν μπλε.

Οι λάμπες από τα δαχτυλίδια αλλάζουν

κι ομως αλλαζουν......

γινετε...αλλαζεις τις ψειρες που εχει μεσα το φαναρι σε μπλε....

εχει 10 ψειρες το καθε φαναρι 20δλδ επι 10 ζευγαρια λεντ που θες 60ευρω για λεντ και αν δεν σου αρεσουν μετα?

εγω δεν το συνηστω δεν εχει καλο αποτελεσμα φωτισμου

αποφαση δικη σου.....

Το κάθε φανάρι έχει 6 ψείρες (3 + 3) , άρα σύνολο 12. 12 Leds χρειάζεσαι αλλά believe me, δύσκολο να βρεις καλά led.

το είχα δοκιμάσει άλλαξα συνολικά μέσα σε 2 εβδομάδες περίπου 8 leds γιατί μονίμως ένα-δύο από αυτά καίγονταν (τυχαία και όχι το ίδιο κάθε φορά).

Οπότε άστο με τα κίτρινα ή βρες πολύ καλής ποιότητας και πες μου και εμένα να βάλω :)

ναι χωρις να βγει το φαναρι αρκει να εχει χωρο να μπει το χερι...αλλιως το βγαζεις

στο 6Ν δεν υπάρχει χώρος για να την αλλάξεις έτσι, ΠΡΕΠΕΙ να βγεί το φανάρι για να αλλάξεις ψείρα στα Angel Eyes.

Link to comment
Share on other sites

Οι λάμπες από τα δαχτυλίδια αλλάζουν

Το κάθε φανάρι έχει 6 ψείρες (3 + 3) , άρα σύνολο 12. 12 Leds χρειάζεσαι αλλά believe me, δύσκολο να βρεις καλά led.

το είχα δοκιμάσει άλλαξα συνολικά μέσα σε 2 εβδομάδες περίπου 8 leds γιατί μονίμως ένα-δύο από αυτά καίγονταν (τυχαία και όχι το ίδιο κάθε φορά).

Οπότε άστο με τα κίτρινα ή βρες πολύ καλής ποιότητας και πες μου και εμένα να βάλω :)

στο 6Ν δεν υπάρχει χώρος για να την αλλάξεις έτσι, ΠΡΕΠΕΙ να βγεί το φανάρι για να αλλάξεις ψείρα στα Angel Eyes.

οκ Κωστα! εγω παντα μιλαγα για τα δικα μου fk που εχουν ποιο πολλες ψειρες τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχει ο μηχανικός σου από κανένα άλλο 6Ν 16V (μεταχειρισμένα).

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε τι αντιπροσωπεία!! Μεταχείρα for ever!!

¶σε που μπορεί να έχεις ήδη τις φίσες, όταν πάρεις τα φανάρια λύσε το ένα (η κανονίζουμε να βρεθούμε να στο λύσω) και βλέπουμε επί τόπου!

Link to comment
Share on other sites

Τα φανάρια τα έχω αγοράσει ήδη αλλά δεν ξέρω αν έκαναν οι φίσες τα πήγος όπως ήταν στο κοθτί τους στο φαναρτζίδικο που είναι και το polo τώρα...πιστεύω να μην έχουν κανα πρόβλημα αυτοί και να τα συνδέσουν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, don't worry, θα στα συνδέσουν αυτοί :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.