Jump to content
Thanospc

Eξάτμηση σε Polo 6n

Recommended Posts

Έχω το polaki το 1.4 το απλό με τα 68 ps πολλαπλου ψεκασμού και του έχω βάλει ένα μεσαίο καζανάκι ελεθέρας 70 eurw και ένα τελικό group-a 100 εύρω από τον Ζαπατίνα αλλά δεν βγάζει πολύ θόρυθο πρέπει να ζεστα8εί αρκετά το αμάξι και μέτα να αρχίσει ωα ακούγετε κάπως..Πίστεύω οτί αυτά που μου βάλανε είνε μούφα ή μάλλον ότι πληρώνεις πέρνεις ή δεν ταιριάζει για το polo.Tι εξάτμηση μου προτείνετε για να ακούγετε?Θέλώ να το κάνω να ακούγετε όσο το δυνατόν περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

όσο το δυνατόν περισσότερο??? γιατί;

βγάλε το μεσαίο καζανάκι :)

βελτιωτικό καταλύτη και τελικό με καμιά 100-άρα μπούκα και να δεις βαβούρα... τα ίδια είχα κάνει όταν το πολάκι μου ήταν 1000άρι και ακουγόταν πάααρα πολύ αλλά δεν πήγαινε βήμα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όντως το group-a φταίει δεν έπρεπε να το βάλω...Ο αγωνιστικός καταλύτης κάνει μεγάλη διαφορά?Πάντώς το μεσαίο καζανάκι έδωσε πιο μπάσο θόρυβο.Και ο Ζαπατίνας μου είπε να βγάλω το μεσαίο καζανάκι αν θέλω θόρυβο αλλά ένας μάστορας εκεί μέσα με συμβούλεψε να μην το βγάλω και να αφήσω το μαμά ή να βάλω ελευθέρας γιατι λεεί θα χάσει πολύ σε συμπίεση...Δεν θέλω να ακούγετε τρελά αλλά τώρα δεν ακούγετε και υποψιάζομαι οτι φταίει το τελικό.

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε για αρχή μόνο την μπούκα και όχι όλο το τελικό και αν πάλι δε σου αρέσει.. ε τότε.... ξεκινάς σιγά σιγά να ξηλώνεις :D

Link to comment
Share on other sites

όσο το δυνατόν περισσότερο??? γιατί;

βγάλε το μεσαίο καζανάκι :D

βελτιωτικό καταλύτη και τελικό με καμιά 100-άρα μπούκα και να δεις βαβούρα... τα ίδια είχα κάνει όταν το πολάκι μου ήταν 1000άρι και ακουγόταν πάααρα πολύ αλλά δεν πήγαινε βήμα tongue.gif

ΠΡΟΕΔΡΕ τοτε ησουν πολυ γρηγορος? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:lol::lol::lol::lol::lol:worthy.gif:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

το 'πα, δεν πήγαινε βήμα... απλά άκουγες από μακριά ένα βουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ και έλεγες θα σκάσει κανά Evo... και έβλεπες το "κουράδι" να το περνάνε και οι πεζοί και να κάνει βαβούρα μόνο tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

όλα παίζουν ρόλο μη λέμε ότι θέλουμε... κατά βάση η καλύτερη δουλειά θα είναι να πας σε ένα εξατμισάδικο και να του πεις "θέλω να κάνει βαβούρα με μπάσο όμως όχι σαν κάτι group n εξατμίσεις που κάνουν σαν κλ@νιά"

και θα σου πει ο εξατμισάς τι να βάλεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το polaki το 1.4 το απλό με τα 68 ps πολλαπλου ψεκασμού και του έχω βάλει ένα μεσαίο καζανάκι ελεθέρας 70 eurw και ένα τελικό group-a 100 εύρω από τον Ζαπατίνα αλλά δεν βγάζει πολύ θόρυθο πρέπει να ζεστα8εί αρκετά το αμάξι και μέτα να αρχίσει ωα ακούγετε κάπως..Πίστεύω οτί αυτά που μου βάλανε είνε μούφα ή μάλλον ότι πληρώνεις πέρνεις ή δεν ταιριάζει για το polo.Tι εξάτμηση μου προτείνετε για να ακούγετε?Θέλώ να το κάνω να ακούγετε όσο το δυνατόν περισσότερο.

έχω το 6ν2 1400 75άρι , 1ο στάδιο, η εξάτμιση μου θα σου αρέσει machinegun.gif αν θεσ σε καμιά συνάντηση να το δεις

Link to comment
Share on other sites

μαγκες ξερετε κανενα καλο μαγαζι στη σαλονικα για να βαλω στο polo μια εξατμισουλα?με μικρο κοστος και να μην κανει τρελο θορυβο...ισα ισα να ''αγριεψει''λιγο!!

τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

βγάλε το μεσαίο καζανάκι :D

βελτιωτικό καταλύτη

+10000000000

ο συρματινος καταλυτης επιτερπει στα καυσερια να εξερχονται με μεγαλυτερη ταχυτητα και φυσικα καλυτερη ροη πραγμα που ειναι βεβαιο οτι θα αυξησει τον ηχο απο το τελικο σου!τωρα βεβαια αν δεν θελεις να μπλεξεις με καταλυτες και να σκασει και 300 με 400 ευροπουλα......ξεπατωσε το μεσαιο οπως λεει και ο κωστας και...........προσεχε τις γλαστρες απο τα μπαλκονια!!!!! :D:D

Edited by exo_polo
Link to comment
Share on other sites

κοιτα επειδη και εγω δεν θελω να κανω μαλακιες στο αμαξι και επειδη πολυ με καταστηματα θελουνε να σου πουλησουνε....το καλυτερο πραγμα που εχεις να κανεις ειναι................να βαλεις εναν καταλυτη REMUS για παραδειγμα......να δωσεις 300-350 ΕΥΡΩ με 150 - 160 τρυπες και βαλεις ενα χειροποιητο καζανακι να βαλεις πιο χοντρη εξατμιση σωληνα απο μπροστα μεχρι πισω και αμα θελεις μετα και αλλο ειχο ( αν και θα σε γαμησουνε οι μπατσοι ) βγαλε ενα καζανακι το μεσαιο!!!!!!!!απλα η θα κανεις σωστη δουλεια και θα δωσεις λεφτα η θα κανεις μαλακιες και δεν θα εχεις τιποτα!!!!τουλαχιστον να κανεις κατι καλο στο αμαξι και να σε βοηθησει το αμαξι να παρει ανασες.....αυατ απο εμενα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.