Jump to content
LADILAS

Πυράκια και δεν συμμαζέυεται....

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες...Ελπίζω να μην ανοίγω θέμα που υπάρχει αλλά με μια πρόχειρη ματια δεν είδα κάτι.

Εδώ και καιρό παρατηρώ,ειδικά μεσα σε στενά με ανοιχτα παραθυρα που το ακούω καλύτερα,οτι το polo (101)χτυπάει συνεχώς πυράκια,ακόμη και με πρώτη,ακόμη και με πάνω απο 4000στροφές.Επίσης κατα την επιτάχυνση τρέμει αρκετά κάτω απο τα πόδια του συνοδηγου.Δεν ξέρω αν έχουν μεταξύ τους αυτά τα δυό,πάντως ευθυγράμμιση και ζυγοστάθμιση το κανα και δεν συνηρθε. Βάζω και συνεχόμενες φορές 100άρα αλλά τπτ. Βεβαια νομίζω οτι δεν ειναι μοναδικό το πρόβλημα αφου ακουω και άλλα polo αλλα και 4άρια να χτυπάνε.

Δεν έχω χρόνο να πάω στην αντιπροσωπεία(την άλλη φορά με κράτησαν στον μανδύλα 3ώρες για τον γυαλοκαθαρηστήρα και το πήγα σε κανα δυο αλλους έτσι στο πεταχτό αλλά δεν βρήκαν κάτι...Ξ'ερουμε κάτι?Υπάρχει κάποιο καλό συνεργειο Θεσσαλονίκη?Ο Παζαρόπουλος τι λεει? Γιατι μεχρι τώρα δεν το χα παει για τπτ σοβαρο,αλλωστε 50000χλμ έχει.

Θέλω να το φτιάξω γιατι μου χει σπάσει τα νευρα...Φοβαμαι να πατησω γκάζι...Για πειτε ρε παίδες.

φίλε μου αυτό που ακούς κατά90% δεν είναι πιρακια αλλά προφανώς τα οστιρια!Κιαλλά vw έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Αν ήταν πιρακια,με το πρώτο γεμίσμα που θ έκανες με βενζίνη υψηλής περιεκτικότητας σε οκτάνια(v power racing)το φαινόμενο θα είχε εξαληφθεί!καλό συνεργείο στην θεσσαλονίκη έχει στην νέα μοναστηριού ακριβώς μετά την οπελ μότορσταρ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες...

Γκαντεμιας συνέχεια...

23800 το κοντέρ και απ'οτι φαίνεται εχω πρόβλημα με συγχρινιζε 2ας... Στις 4000 στροφες σκαλωνει. Απο κει και κατω κουμπωνει κανονικα. Πηγα service και τους τα ειπα ενα χερακι και μου τα μασαγαν. Απαιτω να μπει σε εγγύηση και μου λένε μα...κιες.. Θα δουμε κι έτσι. Είναι δυνατόν να βαραει σασμαν στα 23800? Και να έλεγα οτι τις έβαζα καρφωτές! Με το γάντι το έχω το μπουρδέλο!

Εχω διαβάσει οτι η VW έχει δώσει γραμμή για σασμαν 6 χρόνια ισχύει; Είμαι διατεθημένος αν συνεχίσουν τις πα...ριες να παρω τηλέφωνο Germany!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες...

Γκαντεμιας συνέχεια...

23800 το κοντέρ και απ'οτι φαίνεται εχω πρόβλημα με συγχρινιζε 2ας... Στις 4000 στροφες σκαλωνει. Απο κει και κατω κουμπωνει κανονικα. Πηγα service και τους τα ειπα ενα χερακι και μου τα μασαγαν. Απαιτω να μπει σε εγγύηση και μου λένε μα...κιες.. Θα δουμε κι έτσι. Είναι δυνατόν να βαραει σασμαν στα 23800? Και να έλεγα οτι τις έβαζα καρφωτές! Με το γάντι το έχω το μπουρδέλο!

Εχω διαβάσει οτι η VW έχει δώσει γραμμή για σασμαν 6 χρόνια ισχύει; Είμαι διατεθημένος αν συνεχίσουν τις πα...ριες να παρω τηλέφωνο Germany!

Εισαι εντός εγγύησης? Αν ναι, κατεβαλε καθε δυνατή προσπαθεια να σου αλλαξουν ολο το σασμαν. Για αν στα χιλιομετρα που εισαι το συγχρονιζε ρεταρει τοτε συντομα θα το παρεις στα χερια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο... Παραγγέλνουν ανταλακτικα και το περάσανε εγγύηση (χωρίς να είμαι εντώς)... Τελικά ίσως να μην άξιζαν το μπινελίκωμα...! Αλλά δεν ξέρω τι έγινε ακριβώς... Μιλησανε με κεντρικά; Το πήραν πάνω τους; Δεν ξέρω... Πάλι καλα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο... Παραγγέλνουν ανταλακτικα και το περάσανε εγγύηση (χωρίς να είμαι εντώς)... Τελικά ίσως να μην άξιζαν το μπινελίκωμα...! Αλλά δεν ξέρω τι έγινε ακριβώς... Μιλησανε με κεντρικά; Το πήραν πάνω τους; Δεν ξέρω... Πάλι καλα...

Μπα οποτε μπορουν, το κανουν. Και εγω ειχα αλλαξει την λαμπα στο φαναρι του πολο, αλλα επειδη δεν την ειχα κουμπωσει καλα, εκανε επαφη με το πλαστικο του φανου με αποτελεσμα να καει το κατοπτρο ολο και να κοπει το φαναρι στα δυο. Τυχερος στην ατυχια μου το περασαν στην εγγυηση παρολο που ειχε ληξει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα ΟΚ... Αλλάξανε και γρανάζι βαλβολίνες και συγχρονιζέ... Θα πήγαινε ο κούκος αηδόνι! Αλλά ξηγήθηκαν (αν και όφειλαν!)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.