Jump to content
Guest conan22b

ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΝΕΟ

Recommended Posts

Guest conan22b

Νέος στην παρέα και νέος κάτοχος POLO 1.4 75ps jazz blue.

1. Ξέρει κανείς αν μπορώ να παραγγείλω από την VW την χρωμιομένη μάσκα και πόσο κάνει περίπου

2. Ξέρει κανείς αν τα πλαϊνά μαύρα προστατευτικά βάφονται ή μπορώ να τα βρω βαλμένα σε jazz blue

3. Σκέφτομαι να βάλω ζάντες είμαι μεταξύ 195/50 R15 και 205/45 R16, ξέρει κανείς γιατί κόστος περίπου μιλάμε μαζί με λάστιχα ;

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Εγώ το πίσω το πλαστικό το έβαψα. Μπροστά έχω άλλο προφυλακτήρα και δεν έχει. Τα παλϊνά κάποια στιγμή θα τα κάνω και αυτά. Ζάντες βάλε 16άρες. Τη χρωμιομένη μάσκα μην πάρεις από τη VW θα σου τα πιάσουν κανονικά. Πάρε της in-pro ή κάνε αυτό που έκανα εγώ που προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο

imag00340bc.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ 15' ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΖΟΡΙΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΕ ΤΙΣ 16'. ΕΙΝΑΙ 75. ΚΑΛΕΣ ΟΙ 16' ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Κοίτα κι εγώ 15άρες φοράω, αλλά οι 16άρες είναι άλλη φάση. Όσο για επιδόσεις θα χάσεις ελάχιστα, κάτι δέκατα του δευτερολέπτου, ε στα τόσα δευτερόλεπτα που έχεις 0-100 δεν νομίζω ότι το 0,1 θα σου φανεί. ¶λλωστε μεγαλώνοντας τη ζάντα μικραίνεις λίγο το προφίλ του ελαστικού οπότε η συνολική διάμετρος είναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΙ ΓΩ 16΄ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΘΑ ΖΟΡΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΗΜΙΑΞΟΝΙΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΑ SERVICE ΤΗΣ VW.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Με 16άρες το βγάζει και η ίδια η VW (τις φοράει ο Super Sayian). Όσο για το βήμα δεν αλλάζει από τη στιγμή που βάλεις το σωστό λάστιχο. Δες στην τάπα της βενζίνης, σου έχει διαστάσεις μέχρι και για 17!!!

@DEMON4141 Please γράφε με μικρά

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Οκ σορρυ για τα κεφαλαία. Συμφωνώ με αυτό αλλά είναι και μ@λ@κί@ της VW να βγάζει το Polo με 14' τάσια και μετά να σου λέει μόνο ένα νούμερο πάνω στην ζάντα να μην του κάνεις ζημιά αλλά εγώ σου πουλάω στα αξεσουάρ και 16'. Δεν ξέρω με έχουν μπερδέψει γενικά με τα αξεσουάρ.

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Καλά ναι είναι λίγο άθλιοι!!! Βασικά ξέρεις πόσα αξεσουάρ υπάρχουν για τα οποία ποτέ δεν σε ενημέρωσαν? ΑΠΕΙΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι 16' μπορεί να είναι και για κανένα πολάκι 9Ν που δεν κυκλοφορεί στην ελλάδα πολύ πιο δυνατό από τα 100 16ν και απλά να τις έχουν φέρει μόνο και μόνο για να λένε οτι έχουν αξεσουάρ και να κονομήσουν τίποτα. Οσο για τα αξεσου'αρ που υπάρχουν και δεν ξέρουμε το ξέρω είναι απειρα.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

16αρες παιδες δεν εχετε προβλημα κανενα,ισα ισα που το ομορφαινουν

δεν εχω το παραμικρο παραπονο κ δεν ειναι για θηρια αυτοκινητα εγω το σκεφτομαι για 17αρες σαν επομενες

Link to comment
Share on other sites

Νέος στην παρέα και νέος κάτοχος POLO 1.4 75ps  jazz blue.

1. Ξέρει κανείς αν μπορώ να παραγγείλω από την VW την χρωμιομένη μάσκα και πόσο κάνει περίπου

2. Ξέρει κανείς αν τα πλαϊνά  μαύρα προστατευτικά  βάφονται  ή μπορώ να τα βρω βαλμένα σε jazz blue

3. Σκέφτομαι να βάλω ζάντες  είμαι μεταξύ 195/50 R15 και 205/45 R16, ξέρει κανείς γιατί κόστος περίπου μιλάμε μαζί με λάστιχα ;

Καλως ηρθες φιλε conan22b :thumbsup:

1. Δυστηχως δεν ξερω

2. Τα πλαστικα μπορεις να τα βαψεις. Εγω πηγα στο μαγαζι που ψωνιζω χρωματα, τους εδειξα το αμαξι, μου εφτιαξε το χρωμα επι τοπου, πηρα και ενα βερνικι και τα εβαψα σπιτι.

3. Και εγω 195/50/15 εβαλα προσφατα και αυτα προτεινω να βαλεις. Υπολογισε περιπου 500¤ για ζαντες (εκτος αν βαλεις τιποτα ΜΟΜΟ αρα ετοιμασου να δωσεις πολλα παραπανω), και περιπου 250-350 ¤ για λαστιχα, παλι εξαρταται τι θα βαλεις και απο που :)

Τip για ζαντες: Αν βαλεις 15αρες κοιτα να βρεις ζαντα με πολλα μπρατσα (σαν του stoila πχ ή σαν τις δικες μου) γιατι σε σχεση με τις 5μπρατσες δειχνουν πιο μεγαλες και αν θες να δειξουν ακομα πιο πολυ χαμηλωσε το αμαξι 3 ποντους.

Καλο ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

67821.jpg

Πάρε στον Louis στην Κηφισιίας να σου πει τιμή. (www.louis.com.gr)

LOUIS Autotuning

Λ. Κηφισίας 145

Μαρούσι 151 24

Τηλ.: (210) 80 64 644

(210) 80 55 612

Fax: (210) 80 64 147

E-mail: info@louis.com.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.