Jump to content
christosSs

ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ ΠΑΡΑΔΩΣΗΣ

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΔΩΣΗΣ ΤΟΘ ΑΜΑΞΙΟΥ...

ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΟ TIGUAN ΑΠΟ ΚΑΡΕΝΤΑ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΣΤΙΣ 24-1 Κ ΜΕ ΕΙΠΑΝ 5 ΜΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ.

ΣΤΙΣ 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΕ 6 ΕΒΔΟΜΑΜΕΣ ΘΑ ΕΡΧΟΤΑΝ(3 ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ Κ 3 ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ),

ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ ΔΗΛΑΔΗ...ΣΤΙΣ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ ΠΟΥ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΡΑ Κ ΟΤΙ ΤΕΛΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...

ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Κ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ 5 ΙΟΥΛΙΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ.....

ΕΙΝΑ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙ Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ (ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΜΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΚΛΗΣΗ) Κ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ???

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα φιλε μου εγω απο τιν μερια μου επειδι εχω ρωτισει στιν αντιπροσωπια γιατι εχω φιλους μεσα μου χουν πει πως κανει 1 χρονο παραδωσει.γιαυτο μου φενετε θα περιμενεις αρκετα ακομι. knife.gif

Link to comment
Share on other sites

και που είσαι ακόμα... γιάτι όμως το Tiguan έχει τόση μεγάλη καηθστέριση?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΝ ΤΩΡΑ...ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ Κ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΔΩΣΗΣ

5 ΜΕ 6 ΜΗΝΕΣ...ΜΕΧΡΙ Κ ΤΕΛΗ ΙΟΥΛΙΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ...ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΤΡΑΒΑΣ ΕΝΑ ΕΞΩΔΙΚΟ Κ ΒΛΕΠΟΥΝ....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια 1 χρόνο παράδωση... Η Ferrari δικαιολογή 1 χρόνο παράδοση στην ΕΝΖΟ καταπαραγγελία που ειναι ξεχοριστή... και το Tiguan θέλει 1 χρόνο???? το ενα εχει 1.000.000 ευρώ... και το άλλο 35.000 τι διαολο? ψινουν ένα ένα τα κομμάτια απο το ανθρακόνιμα και το συναρμολογούνε στο χέρι και tiguan? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτα εχω σιχαθει με τις εταιριες!!! Εισαι αναμμενος με ενα αυτοκινητο, το θες και πας να ρωτησεις και παθαινεις :lol::lol: . Αντε να περιμενω 12 μερες το πολυ αλλα 4-5-6 μηνες, εεεεεεεεεεεεεε αυτο παραπαει. Για αυτο το λογο και τα 3 τουτου τα εχω παρει ετοιμοπαραδοτα. Ενταξει δεν θα εχει πιθανοτατα τον εξτρα εξοπλισμο που θα ηθελα, αλλα και τοσο καιρο αναμονη? Τι να τον κανω. Εγω σε 6 μηνες μπορει να μην ζω dead.gif (μακαβριος ).

Link to comment
Share on other sites

είναι πολή χρόνος ο 1 χρόνος και η 6 μίνες που λένε η VW και δίαφορες άλλες εταιρίες...

3 μήνες εντάξυ τρόγετε!

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΤΕΣ

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

είναι πολή χρόνος ο 1 χρόνος και η 6 μίνες που λένε η VW και δίαφορες άλλες εταιρίες...

3 μήνες εντάξυ τρόγετε!

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΤΕΣ

απο οτι γνωριζω υπαρχουν ελλειψεις σε κινητηρες TSI γιαυτο καθυστερουν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μίον για με τέτια εταιρία οπως η VW

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα.

Η αναμονη ειναι παρα πολυ μεγαλη παντως.

Σε εναν χρονο αλλαζουν πολλα.

Φιλε chrisbil αν θελεις γραφε με μικρους χαρακτηρες γιατι τα μεγαλα ειναι σαν να φωναζεις. :wub:

Link to comment
Share on other sites

σε ένα χρόνο μπορεί να πάρεις το Χ ταδε αυτοκίνητο και σου λέει 1 χρόνο παράδοση και στον χρόνο να αλλάζουν ΠΧ φωτα η καθρέπτες και διάφορα άλλα μικρο αντικιμένα... και να το περιμένεις ένα χρόνο και μετα να σου λέει ειναι παλίο βγικε ΠΧ με το Face Lift...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η έλλειψη κινητήρων. Είναι πως το αυτοκίνητο, μαζί με το Touareg παράγονται στο Wolfsburg και όχι Ισπανία-Τσεχία. Η παραγωγή έχει διπλασιαστεί από τον Μάρτιο αν θυμάμαι καλά, το οποίο σημαίνει από 330 αυτοκίνητα καθημερινά->660 καθημερινά (μόνο Tiguan). Απλά το αυτοκίνητο ήρθε για να μαμήσει τον ανταγωνισμό και αυτό φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά πότε θα τον Μ@μιΣΕΙ τον ανταγώνισμο με ένα χρόνο και 9 μινες πάραδωσει?

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχουν αρχίσει να κουτσοκυκλοφορούν τα πρώτα... Αν κάποιος είναι τόσο ανυπόμονος τι να πω... Ας πάει να πάρει τις σRAVούρες που ακόμα και οι κάτοχοί τους τα κράζουν τα καινούργια... Ας πάει να πάρει το SX-4, ή ακόμα και τα HYUNDAI....

Link to comment
Share on other sites

ο λογος καθυστερησης ειναι πολυ απλος η VW δεν υπολογισε την εμπορικοτητα του αμαξιου :lol: και προγραμματισε 1 συγκεκριμενο αριθμο παραγωγης και οταν κυκλοφορησε εξαφανιστηκαν ολα στους πρωτους 2μηνες.Ειναι πολυ ευκολο να μαθεις ποτε παραγεται το αμαξι σου (εβδομαδα παραγωγης) αλλα το ποτε θα το εχεισ στα χερια σου αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο :lol: .

Εμενα ο θειος μ εκανε παραγγελια τον Ιανουριο και ξερει οτι παραγεται την 33εβδομαδα του 2008 και θα το εχει τον Σεπτεμβριο ολε!!!!Τοσους μηνες αναμονης θα μπορουσες να εχεις τα λεφτα σου στην τραπεζα κ να τοκιζονται....Ειναι τρελοι αυτοι οι Γερμανοι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η μανα μου παντως που ηθελε το Tiguan το 2.0 επειδη ειναι αυτοματο,και επειδη την ειχα φαει και εγω, τελικα πηρε παλι RAV γιατι δεν ηθελε να περιμενει 10 μηνες. Εχει χασει πολλους πελατες η VW με αυτο το τροπο. Και με τα extra (Δερματινο σαλονι, xenon, ηχοσυστημα) που βαλαμε πηγε 34000 με την εκπτωση. Το Tiguan με τα ιδια πηγαινε πανω απο 38000

Link to comment
Share on other sites

και στην τελική βλέπω τα Hunady ποιο αξιοπίστα... κάνενα δεν εχει ακουστει Hunday να έχει πρόβλημα τουλάχιστο στην Πόλη μου, ενώ για VW BMW Audi Opel πίξαμε...

Link to comment
Share on other sites

ο λογος καθυστερησης ειναι πολυ απλος η VW δεν υπολογισε την εμπορικοτητα του αμαξιου και προγραμματισε 1 συγκεκριμενο αριθμο παραγωγης

απολα οσα υποθηκαν το πιο σωστο ειναι αυτο.. αυτο με τους κινητηρες δεν ισχυει σε καμμια περιπτωση..

οσο για την συγκριση με ferrari και tiguan μαλλον ειναι αστειο.. το tiguan θελει μια γραμμη παραγωγης περιπου 200 αυτοκινητα τη μερα... ενω αν πουλησει 200 κομματια το χρονο η φεραρι θα κανει κωλοτουμπες.. ειναι διαφορετικο να περιμενεις κατι επειδη ειναι κπ ή γιατι το παραγγελνεις οπως θες.. πχ bentley κλπ.. παρα να υπαρχει προβλημα με την γραμμη παραγωγης παγκοσμιος. παντως λογικα θα πρεπει να ξερει ο dealer σε τι φαση βρισκεται το αυτοκινητο σου..

Link to comment
Share on other sites

απολα οσα υποθηκαν το πιο σωστο ειναι αυτο.. αυτο με τους κινητηρες δεν ισχυει σε καμμια περιπτωση..

οσο για την συγκριση με ferrari και tiguan μαλλον ειναι αστειο.. το tiguan θελει μια γραμμη παραγωγης περιπου 200 αυτοκινητα τη μερα... ενω αν πουλησει 200 κομματια το χρονο η φεραρι θα κανει κωλοτουμπες.. ειναι διαφορετικο να περιμενεις κατι επειδη ειναι κπ ή γιατι το παραγγελνεις οπως θες.. πχ bentley κλπ.. παρα να υπαρχει προβλημα με την γραμμη παραγωγης παγκοσμιος. παντως λογικα θα πρεπει να ξερει ο dealer σε τι φαση βρισκεται το αυτοκινητο σου..

καί όχι μόνο αυτό.....το tiguan μην ξεχνάτε ότι έχει τρεις εκδόσεις και άπειρους συνδυασμούς εξοπλισμού....ως αποτέλεσμα είναι δύσκολο να βγάζει κάθε ημέρα αυτοκίνητα με συγκεκριμένους συνδυασμούς....για αυτό και βλέπουμε και διαφορετικούς χρόνους παράδοσης....μερικοί δηλαδή τα πέρνουν στους 3 με 4 μήνες και άλλοι ξεπερνάνε τους 8....όπως καταλαβένετε σε τέτοιες περιπτώσεις ο προγραμματισμός είναι δύσκολος....ενώ αν το είχε βγάλει με 3 εξοπλισμούς πλήρης τότε κανένα πρόβλημα....θα έπερνες ο καθένας ότι ήθελε και τέλος.....

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΔΩΣΗΣ ΤΟΘ ΑΜΑΞΙΟΥ...

ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΟ TIGUAN ΑΠΟ ΚΑΡΕΝΤΑ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΣΤΙΣ 24-1 Κ ΜΕ ΕΙΠΑΝ 5 ΜΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ.

ΣΤΙΣ 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΕ 6 ΕΒΔΟΜΑΜΕΣ ΘΑ ΕΡΧΟΤΑΝ(3 ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ Κ 3 ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ),

ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ ΔΗΛΑΔΗ...ΣΤΙΣ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ ΠΟΥ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΡΑ Κ ΟΤΙ ΤΕΛΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...

ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Κ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ 5 ΙΟΥΛΙΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ.....

ΕΙΝΑ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙ Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ (ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΜΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΚΛΗΣΗ) Κ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ???

Καλως ήρθες στο club των ταλαιπωρημένων με την παράδοση του TIGUAN.

Εγώ το παρείγγειλα 01.03.2008 με παράδοση τον Αυγουστο 2008 και τελικά ακύρωσα Δεκέμβρη 2008!!!

Το ενδιαφέρον για όλους όσους περιμένουν, είναι ότι ο έμπορος προσπαθεί να μου φάει την προκαταβολή.

Edited by Giorgos S
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ο πατερας μου που εκανε τη χαζομαρα και τους το εξοφλησε και απλα περιμενει απο βδομαδα σε βδομαδα να μη μιλαει καθολου. Εδω και 2 βδομαδες το αυτοκινητο ειναι εδω και ψαχνουμε τις πινακιδες του :lol::lol: Αμα τις δει κανεις ας μας τις δωσει να το παρουμε το αυτοκινητακι επιτελους

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.