Jump to content
VALANTIS80

Imitation Ζάντες Gti

Recommended Posts

Κυκλοφορούν ζάντες όμοιες με αυτές που φοράει το GTI που όμως δεν προέρχονται από την WV. Η τιμή τους είναι 1/4 της τιμής των original και εμφανισιακά είναι ίδιες. Εχει βάλει κανείς? Που οφοίλεται η τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή? Είναι τόσο χάλια η ποιότητα ή μήπως η VW δίνει τις original υπερβολικά ακριβά (650€ την μία)?

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν ζάντες όμοιες με αυτές που φοράει το GTI που όμως δεν προέρχονται από την WV. Η τιμή τους είναι 1/4 της τιμής των original και εμφανισιακά είναι ίδιες. Εχει βάλει κανείς? Που οφοίλεται η τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή? Είναι τόσο χάλια η ποιότητα ή μήπως η VW δίνει τις original υπερβολικά ακριβά (650¤ την μία)?

Οι ζάντες είναι οι λεγόμενες replika που έχουν το ίδιο σχέδιο αλλά είναι απο aftermarket εταιρία.

Συνήθως αυτές που δίνει η αντιπροσωπία είναι πανάκριβες γιατί υποτίθεται πως είναι απο άριστης ποιότητας υλικά και δε σπάνε όπως αυτές του εμπορίου.

Δεν γνωρίζω αν ο κανόνας επιβαιβεώνεται.

Αυτό που μπορώ να σου πώ είναι πως στραβώνουν το ίδιο εύκολα!!!!!!!!

Και απο βάρος...σκέτο τούβλο :baby::whistling:

Πρόσωπική άποψη...δεν αξίζει να πάρεις τις αυθεντικές!

Πάντως δε σε κόβω ψαγμένο.....στις αγγελίες κατα καιρους έχει ζαντολάστιχα gti με 600Ε :baby:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ατυχημα που ειχα χρειαστηκα ζαντες και αφου ειχα 17αρες πηρα replices του GTI 18αρες ομως με μαυρο εσωτερικο(και οχι γκρι οπως οι μαμα) γιατι εδειχνε καλυτερα το αμαξι που ειναι μαυρου χρωματος...

Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα και προς πληροφορηση ειναι αρκετα ελαφρυτερες απο τις μαμα 17αρες!

Για τιμη δεν το συζηταω - 3.400 ευρω απο την αντιπροσωπεια και το 1/3 περιπου aftermarket μαζι με τοποθετηση, καπακια VW κτλ

...α, μιλαω για τιμες με λαστιχα Continental

Edited by getsagal
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ατυχημα που ειχα χρειαστηκα ζαντες και αφου ειχα 17αρες πηρα replices του GTI 18αρες ομως με μαυρο εσωτερικο(και οχι γκρι οπως οι μαμα) γιατι εδειχνε καλυτερα το αμαξι που ειναι μαυρου χρωματος...

Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα και προς πληροφορηση ειναι αρκετα ελαφρυτερες απο τις μαμα 17αρες!

Για τιμη δεν το συζηταω - 3.400 ευρω απο την αντιπροσωπεια και το 1/3 περιπου aftermarket μαζι με τοποθετηση, καπακια VW κτλ

...α, μιλαω για τιμες με λαστιχα Continental

Και γω για αυτές ακριβώς ενδιαφέρομαι 18'' με μάυρο εσωτερικό. Ξέρεις ποια είναι η προέλευσή τους? Εχει διάφορες ποιότητες ή όλες ίδιες είναι? Σε τι τιμή τις πήρες δηλαδή και σε τι τιμή τα λάστιχα?

Link to comment
Share on other sites

Και γω για αυτές ακριβώς ενδιαφέρομαι 18'' με μάυρο εσωτερικό. Ξέρεις ποια είναι η προέλευσή τους? Εχει διάφορες ποιότητες ή όλες ίδιες είναι? Σε τι τιμή τις πήρες δηλαδή και σε τι τιμή τα λάστιχα?

Ναι,ξεχασα να στο αναφερω, δωσε προσοχη στην εταιρεια, υπηρχαν 4 που τις ειχαν πριν κανενα 2μηνο περιπου.

ΜΑΚΡΙΑ απο κινεζικες κτλ.

Εγω φοραω ιταλικες αλλα βρηκα και γερμανικες που δεν τις προτιμησα διοτι ηταν πιο βαριες και αν και 100Ε ακριβοτερες δεν μου τις προτεινε ουτε ο λαστιχας μου. Επειδη στον ανθρωπο δεν ειμαι απλα πελατης αλλα συνεργαζομαστε κιολας θα σου πω μονο οτι τις πηρα στο κοστος μετρητα ομως λιγοτερο απο 1400Ε μαζι με τα sport contact III

Ελπιζω να σε βοηθησα ;)

Edited by getsagal
Link to comment
Share on other sites

Ναι,ξεχασα να στο αναφερω, δωσε προσοχη στην εταιρεια, υπηρχαν 4 που τις ειχαν πριν κανενα 2μηνο περιπου.

ΜΑΚΡΙΑ απο κινεζικες κτλ.

Εγω φοραω ιταλικες αλλα βρηκα και γερμανικες που δεν τις προτιμησα διοτι ηταν πιο βαριες και αν και 100Ε ακριβοτερες δεν μου τις προτεινε ουτε ο λαστιχας μου. Επειδη στον ανθρωπο δεν ειμαι απλα πελατης αλλα συνεργαζομαστε κιολας θα σου πω μονο οτι τις πηρα στο κοστος μετρητα ομως λιγοτερο απο 1400Ε μαζι με τα sport contact III

Ελπιζω να σε βοηθησα B)

E δε θα μας πεις κι απο που τις πηρες???? Μυστικο το εχεις???

:thumbsup:tongue.giftongue.gif Αντε λιγο να μη δινουμε τσαμπα λεφτα σε αντιπροσωπειες!!

Link to comment
Share on other sites

E δε θα μας πεις κι απο που τις πηρες???? Μυστικο το εχεις???

B)tongue.giftongue.gif Αντε λιγο να μη δινουμε τσαμπα λεφτα σε αντιπροσωπειες!!

Τσουλκας στη οδο Βολου στη Λαρισα.

Απλα θεωρησα οτι επειδη ειναι "επαρχια" για τη λοιπη Ελλαδα δεν θα ενδιεφερε κανεναν....

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ξεχασα να στο αναφερω, δωσε προσοχη στην εταιρεια, υπηρχαν 4 που τις ειχαν πριν κανενα 2μηνο περιπου.

ΜΑΚΡΙΑ απο κινεζικες κτλ.

Εγω φοραω ιταλικες αλλα βρηκα και γερμανικες που δεν τις προτιμησα διοτι ηταν πιο βαριες και αν και 100Ε ακριβοτερες δεν μου τις προτεινε ουτε ο λαστιχας μου. Επειδη στον ανθρωπο δεν ειμαι απλα πελατης αλλα συνεργαζομαστε κιολας θα σου πω μονο οτι τις πηρα στο κοστος μετρητα ομως λιγοτερο απο 1400Ε μαζι με τα sport contact III

Ελπιζω να σε βοηθησα ;)

Και που θα ξέρω εγώ αν είναι κινέζικες, ιταλικές ή γερμανικές? Εμένα μου είπε ότι είναι γερμανικές άλλα δεν τους εμπιστεύομαι καθόλου. Τι βάρος έχουν οι δικές σου? Και μένα 1400€ μου είπε μαζί με λάστιχα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ατυχημα που ειχα χρειαστηκα ζαντες και αφου ειχα 17αρες πηρα replices του GTI 18αρες ομως με μαυρο εσωτερικο(και οχι γκρι οπως οι μαμα) γιατι εδειχνε καλυτερα το αμαξι που ειναι μαυρου χρωματος...

Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα και προς πληροφορηση ειναι αρκετα ελαφρυτερες απο τις μαμα 17αρες!

Για τιμη δεν το συζηταω - 3.400 ευρω απο την αντιπροσωπεια και το 1/3 περιπου aftermarket μαζι με τοποθετηση, καπακια VW κτλ

...α, μιλαω για τιμες με λαστιχα Continental

Δώσε μας μια μάρκα εργοστασίου από τις ιταλικές

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην πετυχε η επιχρωμιωση...δεν ειναι προβλημα μεγαλο 10 ευρω η ζαντα παει..

απο οτι ειχες πει τωρα δεν τις φορας αλλο..κριμα κ ειναι οι πιο ομορφες

Link to comment
Share on other sites

Αστο καλυτερα, πηγαινε για γερμανικες....ετσι εκανα κι εγω οπως εγραψα και σε αλλο topic !

...τελικα εβγαλαν προβλημα...ξεφλουδισαν -_-

Oι Replica ξεφλούδισαν ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.