Jump to content
the_phantom_boy

Θόρυβος απο μπάσα...

Recommended Posts

Όταν παίζει κάποιο κομμάτι με πολλά μπάσα, ακούγετε ένα ΠΟΛΥ ενοχλητικό τρίξιμο, που μοιάζει να έρχεται απο το χερουλάκι που ανοίγει η πόρτα του οδηγού...

Τι μπορώ να κάνω σε αυτήν την περίπτωση?!

Βγαίνει εύκολα όλο εκείνο το σύστημα, να ρίξω καμιά ματιά, μπας και καταφέρω να "σφίξω" τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να προέρχεται από εκεί το τρίξιμο που ακούς... έχεις μήπως κανένα sub? εάν έχει είναι πολύ ποιο πιθανόν να σου τρέμει καμιά πινακίδα (όπως την έπαθα εγώ) για κάνε ένα τσεκάρισμα προσεκτικά στα πλαστικά σημεία της πόρτας

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει τίποτα extra επάνω...

Έχει τα 2 ηχεία της μπροστινής πόρτας και τα 2 tweeters στις κολώνες...

Στην αρχή νόμιζα πως ο ήχος ερχόταν απο χαμηλά, απο το ηχείο, αλλά μετά απο αρκετή προσοχή, μάλλον έρχεται απο πιο ψιλά...

Πιο ψηλά δεν έχει τίποτα άλλο, παρά το χερουλάκι... Οπότε?!

Edited by the_phantom_boy
Link to comment
Share on other sites

Για να λυθεί μιά απορία μου, εσύ τώρα δηλαδή είσαι το παιδί μου??

Phantom ( εγώ ) - The phantom boy ( εσύ ).....

Τί γίνεται, ζαλίστηκα.... ;):whistling::blink::D :D :blink:

Aχαχα απέκτησες γόνο??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να λυθεί μιά απορία μου, εσύ τώρα δηλαδή είσαι το παιδί μου??

Phantom ( εγώ ) - The phantom boy ( εσύ ).....

Τί γίνεται, ζαλίστηκα.... ;):whistling::blink::D :D :blink:

και εγω στην αρχη τρελαθηκα.......

που πηγε το κοκκινο Gti "οεο"...

αναρωτηθηκα!!!

sorry για το off topic

οσο για το προβλημα....wellcome to the club.....το πολακι γενικα ΤΡΙΖΕΙ!!!

σωτηρια δεν υπαρχει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει τίποτα extra επάνω...

Έχει τα 2 ηχεία της μπροστινής πόρτας και τα 2 tweeters στις κολώνες...

Στην αρχή νόμιζα πως ο ήχος ερχόταν απο χαμηλά, απο το ηχείο, αλλά μετά απο αρκετή προσοχή, μάλλον έρχεται απο πιο ψιλά...

Πιο ψηλά δεν έχει τίποτα άλλο, παρά το χερουλάκι... Οπότε?!

δεν νομίζω εδώ δεν τρίζει εμένα βγάλε μια την ταπετσαρία και τσέκαρε τι παίζει από μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ phantom... Βασικά το δικό σου nickname, είναι αυτό που χρησιμοποιώ συνέχεια... (αν έχεις περάσει απο το forum του pcw δεν μπορεί θα με έχεις δει :-P )

Επειδή όμως είναι μια σχετικά κοινή λέξη, όταν προσπαθείς να κάνεις ένα mail στο yahoo/gmail/κ.τ.λ. συνειδητοποιείς ότι το ίδιο σχεδόν name έχουν και 5-6 χιλιάδες άτομα ακόμα...

Σαν λύση στο πρόβλημα αυτό, ήταν να βάλω το "the_" + "_boy"...

Αμα σου πω πως σε ότι site και να μπω ΔΕΝ το έχεις κάνεις?! :-D

Υ.Γ.

Το nick το είδα απο την πρώτη μέρα, αλλά απο την στιγμή που είμαι αρκετά πιο νέος απο σένα εδώ μέσα, κάνω τουμπεκί! :-P

Παρεμπιπτόντως, τι σε έκανε να το επιλέξεις?

Και όσων αφορά το προβληματάκι μου...

Dark Angel, easy for u to say...! :-P

Έχουμε κανένα video guide?!

Το λυπάμαι το καημένο το τουτούτ μου... Μην του σπάσω τίποτις απο ασχετοσύνη...!

Link to comment
Share on other sites

υπομονή και απαλές κινήσεις ενδεχομένως κανένα κλιπ θα είναι, η μπορεί να νομίζεις ότι είναι εκεί πρέπει να το ψάξεις σιγά σιγά και προσεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλαρακο! εχω και εγω polaki και οταν παιζει κομματι με μπασακι χτυπαει το τζαμι αναμεσα στην τσιμουχα και χτυπαει ο γρυλλος.δεν μπορεις να κανεις κατι.και εμενα μου σπαει τα νευρα 8 μηνων αμαξι να χτυπαει ο γρυλλος αλλα δεν γινετε τιποτα.κατεβαζω το τζαμι η τερμα κατω η το κλεινω. σε οποιοδηποτε σημειο στην μεση της διαδρομης και αν το αφησεις χτυπαει.εκτος και εχεις βαλει ηχεια στις πορτες και σου εχουν σπασει στην εξαγωγη του ταμπλα τα κλιπ που ασφαλιζουν τον ταμπλα στην πορτα και ειναι ψιλοχυμα...παντος εγω εγω μαμα μουσικη και το τζαμι του συνοδηγου βγαζει διαολους.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τα μαμά ηχεία...

Δεν έχει μπει χέρι σε κανένα σημείο στο αμάξι...

Επίσης δεν έχει σημασία σε ποιό σημείο είναι το παράθυρο... Απλά τρίζει...

Και έχω την εντύπωση πως ο ήχος επικεντρώνετε στο σημείο που ανέφερα πιο πάνω... (στο χερούλι)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.