Jump to content
koukouroukou

Καθαρισμος Εσωτερικου

Recommended Posts

Γεια και χαρα παλι απο εμενα.

Αφορμη για το ανοιγμα του παροντος θεματος μου δοθηκε οταν ανοιξα την πορτα του αυτοκινητου του πατερα μου και αντικρυσα τον ουρανο.... ;)knife.gifknife.gif .....ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ!

Καποιος λοιπον απο το κλαμπ ειχε πει (αν θυμαμαι καλα) στο παλιο φορουμ κατι περι ατμου...

Με τον ατμο....καθαρισατε δλδ?!?!? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως ο ατμοκαθαριστής δε καθαρίζει ούτε μίξα, για πέταμα είναι. Ίσως σε καθαριστήρια όμως έχουν διαφορετική τεχνολογία (ατμός μαζί με απορρυπαντικά, μεγαλύτερες θερμοκρασίες).

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως ο ατμοκαθαριστής δε καθαρίζει ούτε μίξα, για πέταμα είναι. Ίσως σε καθαριστήρια όμως έχουν διαφορετική τεχνολογία (ατμός μαζί με απορρυπαντικά, μεγαλύτερες θερμοκρασίες).

Εχεις ατμοκαθαριστη? Bio cleaner που μας τα εχουν πρηξει και στην τηλεοραση? χεχε ;)

Εχεις δοκιμασει να βαλεις μεσα κανα υγρο απορρυπαντικο?! :)

Link to comment
Share on other sites

Η οροφή πάντως είναι πακέτο για να καθαριστεί γιατί αν πέσεις σε κανέναν αετονύχι μπορεί να ξεκολήσει η ταπετσαρία της οροφής και μετά τρέχα γύρευε.

Link to comment
Share on other sites

Για την οροφη χρησιμοποιω αν δω καποια βρωμα, μικροτερη βεβαια, καλα πανακια, και πολλες φορες ειναι και απιστευτο το τι μπορουν να κανουν μερικα καλα μωρομαντηλα... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Μωρομάντηλα!!!! κάνουν πολύ καλή δουλειά...Μου έδωσε τις προάλλες η κοπέλα μου (είχα πάει φυσικά για την ανάγκη μου) κ καθάρισα τις τζαμαρίες κ τους καθρέπτες!!! κορυφή.κ μετά με στεγνο πανί!μέσα επισης!

Link to comment
Share on other sites

εχεις 2 επιλογες

1ον. να αλλαξεις μοκετα

2ον.να ριξεις καφε και στο υπολοιπο withstupid.gif

περα απο την πλακα...

νομιζω πως λιγοα σαπουναδα με ζεστο νερο και απορυπαντικο για τα ρουχα

ΠΟΛΥ τριψιμο και καλο σκουππισμα μετα ιιιισως κανει δουλιτσα

μη ξεχνας και τον ατμο... κανει θαυματα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανει κανεις βιολογικο καθαρισμο????στο σημειο που ειναι οι θεσεισ των ζωνων στην ενωση με τον ουρανο,,,,το υφασμα ειναι στην κυριολεξια μαυρο!!!!!λετε νε βγει????για πεστε?????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλη Για καθαρο ουρανο απλα μην καπνιζετε...στο clio που ειχα πρωτα το ειχα κανει τεκε το αμαξι , τωρα στο Α3 δεν καπνιζω ΠΟΤΕ ! Επισης οταν περνατε απο χωματοδρομους ή υπαρχει πολυ σκονη στην ατμοσφαιρα ή εχει κατσει διπλα σας τριαξονικο με το μπουρι προς το παραθυρο σας κλειστε τα παραθυρα για να προφυλαξετε και τον ουρανο σας και την υγεια σας!!

Για τον καφε στη μοκετα εχω μια ιδεα...Vanish oxy action.Να το δοκιμασω ή ειναι βλακεια και θα κανω καμια ζημια? (Βεβαια το πολυ πολυ εχει φυγει...μια ολοκληρη μερα ετριβα με το καθαριστικο εσωτερικου χωρου της Sonax).

Τα πατακια πως τα καθαριζουμε αποτελεσματικα? Μην μου πειτε παρε αλλα..ρωτησα σημερα την αντιπροσωπεια και μου επεσε το σαγονι κατω! 69 ευρω τα 2 μπροστα και 40κατι τα πισω! Εγω 110 ευρω για πατακια δεν δινω ο Θεος να κατεβει κατω.

Οff topic : υπαρχουν μαγαζια για πιστες απομιμησεις σε πατακια Audi ? Ειναι αυτα με τα κουμπωματα στο τελειωμα τους!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Έχω απάντηση σε όλα σου τα προβλήματα! ;):thumbsup: :thumbsup: :cry: :cry:

Για τον ουρανό έχεις δίκιο αλλά δεν γίνεται όταν τον πιεις μέσα στην κίνηση ή αν σου τσιτώσει κάποιος λαλάκας τα νέυρα να μην καπνίσεις. Πριν 2 εβδομάδες αποφάσισα να καθαρίσω τον ουρανό ο οποίος μετά από 2 χρόνια συνεχούς καπνίζματος στο αμάξι είχε γίνει από άσπρος περίπου μάυρος! Η λύση είναι αφρός καθαρίσματος για μοκέτες κτλ της omino bianco! Ξεκάζεις την οροφή ανά κομμάτι και τρίβεις με την βούρτσα που έχει στην άκρη του το sprey. Να σημειώσω ότι δεν μπορείς να κάνεις μόνο ένα κομμάτι γιατί μετά θα φαίνεται τεράστια διαφορά από τον υπόλοιπο ουρανό. Τον κάνεις όλο κομμάτι-κομμάτι, το αφήνεις να στεγνώσει και είσαι άρχοντας!!!

Τώρα για τα πατάκια. Μην ακούω χαζά, επειδή σου λερώθηκαν θα πάρεις καινούρια??? Θα τα βγάλεις και θα τα ρίξεις ένα ένα στην μπανιέρα. Θα αρχίσεις να τα βρέχεις με χλιαρό νερό μέχρι να σταματήσει να βγαίνει λάσπη. Μετά ρίξε πάνω λίγο sampoo carpex, εγώ το έκανα με soflan γιατί δεν είχα, και μετά τρίψε με μία βούρτσα. Ξέβγαλε και βάλτα να στεγνώσουν. Μην τα αφήσεις να τα χτυπάει ο ήλιος. Σε 1-2 ωρίτσες τα πατάκια σου θα είναι όπως όταν τα αγόρασες!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μπεζ ομως....! Και τα μπροστα ειδικα εχουν λερωθει πολυ.

Η αληθεια ειναι οτι θελω να παρω μια τετραδα μαυρα γιατι το χειμωνα με τις βροχες και τις λασπες τα μπεζ θα γινουν %$$#^%^$ .Μπορει καποιος να με βοηθησει σχετικα? Υπαρχουν απομιμησεις και αν ναι που τις εχει παρει το ματι σας... Δεν εχω ορεξη να δωσω 110 ευρω νταβατζιλιδικα στην Audi !

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια από τα ίδια. Θα σου έλεγα να κάνεις αυτό που σου λέει ο Κώστας (stoilas) πολλές φορές μέχρι που να καθαρίσουν. Δεν είναι τίποτα τραγικό. Εμενα είχαν γεμίσει λάδια και έφυγαν πόσο χειρότερο λεκέ μπορεί να έχεις εσύ??

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν τα εχω βουτηξει ποτε στην μπανιερα για μπανακι καλο! Δεν μασανε ε? Αυτο με το πατρον με ενδιαφερει.Ποσο σου κοστισαν φιλε Χρονη και απο που τα πηρες? Γιατι εχεις και τα 2 πατακια το ενα πανω στο αλλο? Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος?

ΥΓ : Σορυ ειμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ΟFF TOPIC

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το πατρον με ενδιαφερει.Ποσο σου κοστισαν φιλε Χρονη και απο που τα πηρες? Γιατι εχεις και τα 2 πατακια το ενα πανω στο αλλο? Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος?

μου κοστισαν 35€ αν σου πω πως δεν ξερω γιατι?απλα τα εβαλα πανω απο τα μαμα και ετσι εμεινε ως τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.