Jump to content
ggeo

A/c σε 6Ν

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους τους συνοδοιπόρους

Έχω ένα POLO 6N μοντ98 16v χωρίς (δυστυχώς) A/C (2 μήνες μετά την αγορά η αντιπροσωπεία προώθησε το ICE με στάνταρντ A/C) :lol:

Για τοποθέτηση A/C τώρα υπάρχει λέτε περίπτωση ή τζάμπα θα ψαχτώ;

Το συνεργείο μου μου είπε ότι δεν βάζουν μεταχειρισμένο A/C γιατί δεν μπορούν να ξέρουν περί τίνος πρόκειται παρά μόνον μετά την τοποθέτηση οπότε είναι πολύ μεγάλο το ρίσκο τους. Όσο για καινούριο δεν υπάρχουν πλέον φτηνοί κατασκευαστές γιατί με το A/C standard παντού δεν έχουν λόγο ύπαρξης. Υπάρχουν μόνο τα ακριβά (που είναι υποχρεωμένοι να τα φτιάχνουν) με κόστος 1500 ¤ (+).

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους τους συνοδοιπόρους

Έχω ένα POLO 6N μοντ98 16v χωρίς (δυστυχώς) A/C (2 μήνες μετά την αγορά η αντιπροσωπεία προώθησε το ICE με στάνταρντ A/C) :)

Για τοποθέτηση A/C τώρα υπάρχει λέτε περίπτωση ή τζάμπα θα ψαχτώ;

Το συνεργείο μου μου είπε ότι δεν βάζουν μεταχειρισμένο A/C γιατί δεν μπορούν να ξέρουν περί τίνος πρόκειται παρά μόνον μετά την τοποθέτηση οπότε είναι πολύ μεγάλο το ρίσκο τους. Όσο για καινούριο δεν υπάρχουν πλέον φτηνοί κατασκευαστές γιατί με το A/C standard παντού δεν έχουν λόγο ύπαρξης. Υπάρχουν μόνο τα ακριβά (που είναι υποχρεωμένοι να τα φτιάχνουν) με κόστος 1500 ¤ (+).

Βρες από ένα τρακαρισμένο και πάρε το κύκλωμα του A/C και είσαι ΟΚ :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Να κοιταξεις το σετακι που θα βρεις να ειναι καθαρο γτ αν παρεις απο μπροστα τρακαρισμενο ολο και κατι θα εχει που θα ειναι για πεταμα... το ψυγειο ή μεχρι και καποιο σωληνακι μπορει να εχει πετσικαρει...

Σου γραφω το τι χρειαζεται:

Ψυγειο a/c

Σωληνωσεις

Βαλβιδα καταθλιψης

Κοντεσορας κομπλε με το βαπορετο

Για τοο μονο που δεν ειμαι σιγουρος ειναι αν χρειαζεσαι και εγγεφαλο με λειτουργια a/c

Απο εργασια εχει αρκετη, γιατι πρεπει να βγει το ταμπλο για τον κοντεσορα, να λυθει η μετωπη για το ψυγειο και γενικα να περασεις τις σωληνωσεις μεσα στο μηχανοστασιο κσι στον καθρεπτη του τροπετου...

Link to comment
Share on other sites

Να κοιταξεις το σετακι που θα βρεις να ειναι καθαρο γτ αν παρεις απο μπροστα τρακαρισμενο ολο και κατι θα εχει που θα ειναι για πεταμα... το ψυγειο ή μεχρι και καποιο σωληνακι μπορει να εχει πετσικαρει...

Σου γραφω το τι χρειαζεται:

Ψυγειο a/c

Σωληνωσεις

Βαλβιδα καταθλιψης

Κοντεσορας κομπλε με το βαπορετο

Για τοο μονο που δεν ειμαι σιγουρος ειναι αν χρειαζεσαι και εγγεφαλο με λειτουργια a/c

Απο εργασια εχει αρκετη, γιατι πρεπει να βγει το ταμπλο για τον κοντεσορα, να λυθει η μετωπη για το ψυγειο και γενικα να περασεις τις σωληνωσεις μεσα στο μηχανοστασιο κσι στον καθρεπτη του τροπετου...

+10000

ετσι ακριβως εινια οπως τα λεει ο φιλος.εγω στην θεση σου αν θα εκανα κατι τετοιο θα τα εσκαγα στην αντιπροσωπ..1300 με 1400 μου ειχε πει ο η ΕΤΕΑ αλλα στον κτηριο της audi (πισω απο το Διαβαλκανικο κεντρο).το βαζεις εκει και δεν ασχολησε καθολου. ενω στην αλλη φαση,αντε να παρακαλας την παναγια αυτος που θα το περασει να ξερει τι του γινεται,να δουλευει μια χαρα και φυσικα το σημαντικοτερο....το ταμπλο να μην τριζει σαν παλιο παλιο κρεβατι μου σουστες......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.