Jump to content

Recommended Posts

Λοιπόν........
να σας δείξω και εγω το δικό μου αυτοκίνητο.... όπως το αποκαλώ ''το μωρό μου''.....

απο κινητήρα είναι 1.4 16v 75hp (αργότερα θα μπει το 1.6Gti 125hp )
αμορτισέρ - ελατήρια φοράει '' T-A Techincs ''κοντοπίστονα 4 πόντους μπροστά και πίσω
πεταλιέρες και τεμπελάκος στο αριστερό πόδι '' sparco ''
φιλτροχουάνη " pilot - μανητάρι ''
εξάτμιση Δανέζικη με τελικό '' pilot ''
μπάρες θόλον μπροστά πάνω κάτω '' omp ''
εξωτερικά έγινε όπως το ''polo Gti '08'' στην κυριολεξία..... grin.pngnew_grrrr.gif

σε λίγο καιρό θα έχει ζάντες και backet και όλα τα υπόλοιπα....αλλα σε λίγο καιρό....... grin.png:cool:

πάντως θα κάνω την καρδία μου πέτρα να δεχτώ της γνώμες σας.....''ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ'' ο καθένας μπορεί να βγάλει τον κομπλεξισμό του grin.pnggrin.png:laugh: :laugh: tongue.giftongue.gif ( πλάκα κάνω )



http://www.imageshack.gr/view.php?file=12h...ntaxhbcc1gu.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=c2w...z96eiuj66hs.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=299...v9lx4b5jzck.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=6al...ps40592beg5.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=xv1...4sd0slspzn1.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=p0j...a0ck57cmb80.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=elv...0u0kfx8x1qc.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=eme...o19kcu3um8t.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=j6x...mzfp3pvbm2s.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=6tn...jn1fka3jan8.jpg
αυτην η τελευταία φωτογραφία άντιπρωσοπεύει την ζάντα που θα βάλω

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν........

να σας δείξω και εγω το δικό μου αυτοκίνητο.... όπως το αποκαλώ ''το μωρό μου''.....

απο κινητήρα είναι 1.4 16v 75hp (αργότερα θα μπει το 1.6Gti 125hp )

αμορτισέρ - ελατήρια φοράει '' T-A Techincs ''κοντοπίστονα 4 πόντους μπροστά και πίσω

πεταλιέρες και τεμπελάκος στο αριστερό πόδι '' sparco ''

φιλτροχουάνη " pilot - μανητάρι ''

εξάτμιση Δανέζικη με τελικό '' pilot ''

μπάρες θόλον μπροστά πάνω κάτω '' omp ''

εξωτερικά έγινε όπως το ''polo Gti '08'' στην κυριολεξία..... :Dnew_grrrr.gif

σε λίγο καιρό θα έχει ζάντες και backet και όλα τα υπόλοιπα....αλλα σε λίγο καιρό....... :D:D

πάντως θα κάνω την καρδία μου πέτρα να δεχτώ της γνώμες σας.....''ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ'' ο καθένας μπορεί να βγάλει τον κομπλεξισμό του :D

καλο φαινεται το τουτου σου! εστω και απο την την μια φωτο! οσο αναφορα τα μηχανικά μερη γιατι δεν κοιτάς σε κατι πιο δυνατο μιασ και κανεις ολη την ιστορια,ισως ενα 20vt? με κανενα 6αρι κιβώτιο απο lupo gti? Για ψαξε κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν........

Mπορεις να φτιαξεις και τις άλλες εικόνες , μόνο μια φαίνεται ! Για να έχουμε μια ολοκληρωμένη άποψη , οχι τπτ αλλο .

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το αμαξι σου....Παιξε με το photoshop και βαλε μαυρο καπο και μαυρους καθρεφτες να δεις πως υα φαινετε!Πιστευω θα του πηγαινει...Πετα του και ενα 20vt πανω και εισαι κομπλε!Να το χαιρεσε... :D

Link to comment
Share on other sites

πάντως θα κάνω την καρδία μου πέτρα να δεχτώ της γνώμες σας.....''ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ'' ο καθένας μπορεί να βγάλει τον κομπλεξισμό του :D

το υπολοιπο πολακι δεν το βλεπω γιατι δεν υπαρχουν φωτο

απο την μια φωτο που φενετε απο μπροστα δεν μου αρεσει ο προφυλακτηρας ετσι

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες δεν μπορώ δεν ξέρω πως να βάλω αλλες φωτογραφίες

ανεβασε τες στο http://imageshack.gr και βάλε εδώ τα λινκ για να τις δούμε ( τα λινκ που δείνει για "Προβολή σε φίλους" βαλε εδώ ) :D

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Speedy χίλια ευχαριστώ ρε φίλε........... ;)sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Nα σαι καλά! Εκανα μια τοποθέτηση των ζαντών που θα βάλεις στο τουτου σου ....

xv1zb53jf4sd0slspzn1copdk3.jpg

299b3jaq9v9lx4b5jzckcoprc8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δέν μου αρέσει,sorry.Θεωρώ λάθος να προσπαθείς να κάνεις το αμάξι σου να μοιάζει με άλλη έκδοση του μοντέλου σου.Εγώ θα σου λεγα να μάζευες λεφτά να πάρεις το gti 9n3 ή έστω το 6n2 ή να του βάλεις το προσωπικό σου γούστο και όχι αντιγραφή απο gti άσχετο.

Φιλικά όλα.

ΥΓ. Εφόσον έκανες την μούρη μπροστά μαύρη,γνώμη μου,να συνεχίσεις την λωρίδα και στο καπό ;)

Link to comment
Share on other sites

πως το έκανες αυτό ρε σι???? πω πω με έφτιαξες τώρα........ χίλια χίλια ευχαριστω........

Metal Drummer.................

λοιπόν μου αρέσει το 6n2 polo ενω το καινούργιο οχι........μονο το Gti..... αλλα μερικά μέρη του αυτοκινίτου οχι....κ έτσι το αμάξι το φτιάχνω όπως θέλω εγώ και δεν προσπαθώ να το κάνω οπως κανένα αλλο μοντέλο......απλά δεν θέλω να το πάρω ετοιμο....πήγα GERMAN λόγο του θείου μου που μένει ε΄κεί και με πήγε σε μέρος που ρίχνουνε κόντρες και πήρα ιδέες......εκεί να δεις πως τα κάνουν οι εταιρίες....και για αυτο αποφασισα να το κάνω όπως θέλω εγω και οχι οπως τα πουλάνεε.................................... ;):baby::Dtongue.giftongue.gif

Edited by swimmingcromel
Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να το κάνω όπως θέλω εγω

ετσι ομως οπως το φτιαχνεις αυτην την εντυπωση δειχνεις χωρις οτι προσωπικη μου αποψη δεν του παει

Link to comment
Share on other sites

πως το έκανες αυτό ρε σι???? πω πω με έφτιαξες τώρα........ χίλια χίλια ευχαριστω........

Metal Drummer.................

λοιπόν μου αρέσει το 6n2 polo ενω το καινούργιο οχι........μονο το Gti..... αλλα μερικά μέρη του αυτοκινίτου οχι....κ έτσι το αμάξι το φτιάχνω όπως θέλω εγώ και δεν προσπαθώ να το κάνω οπως κανένα αλλο μοντέλο......απλά δεν θέλω να το πάρω ετοιμο....πήγα GERMAN λόγο του θείου μου που μένει ε΄κεί και με πήγε σε μέρος που ρίχνουνε κόντρες και πήρα ιδέες......εκεί να δεις πως τα κάνουν οι εταιρίες....και για αυτο αποφασισα να το κάνω όπως θέλω εγω και οχι οπως τα πουλάνεε.................................... ;):baby::Dtongue.giftongue.gif

Kαλά κάνεις μαζί σου.Και γώ της ίδιας άποψης είμαι,απλά νόμιζα ότι ήθελες να το κάνεις ala GTI 9N3.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνω οτι δίνω αυτην τιν άποψη..αλλα οταν έκανα το αμάξι δεν ειχα στο μυαλό μου τι θα πούνε οι άλλοι....το έκανα με πως αρέσει σε εμένα.......αλλα οταν μπει η ζάντα και τα υπόλοιπα τότε δεν θα πηγαίνει το μυαλό του άλλου εκει....έτσι θέλω να πιστεύω.....

το ΘΕΜΑ είναι οτι το κάνω όπως θέλω εγω για να αρέσει σε εμένα το αμάξι.....απλά εννοείται πως δέχομαι της γνώμες ολονονσας.........το αμάξι δεν το κάνω ( οπώς πολλούς που βλέπω ) όπως αρέσει στους ΑΛΛΟΥΣ........ :Dtongue.gif πολύ απλά όπως γουστάρω εγώ..... tongue.gif

Edited by swimmingcromel
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνω οτι δίνω αυτην τιν άποψη..αλλα οταν έκανα το αμάξι δεν ειχα στο μυαλό μου τι θα πούνε οι άλλοι....το έκανα με πως αρέσει σε εμένα.......αλλα οταν μπει η ζάντα και τα υπόλοιπα τότε δεν θα πηγαίνει το μυαλό του άλλου εκει....έτσι θέλω να πιστεύω.....

το ΘΕΜΑ είναι οτι το κάνω όπως θέλω εγω για να αρέσει σε εμένα το αμάξι.....απλά εννοείται πως δέχομαι της γνώμες ολονονσας.........το αμάξι δεν το κάνω ( οπώς πολλούς που βλέπω ) όπως αρέσει στους ΑΛΛΟΥΣ........ :wub:tongue.gif πολύ απλά όπως γουστάρω εγώ..... tongue.gif

αν σου αρεσει οπως λες τοτε κι εγω μαζι σου απλα πιστευω [γνωμη μου παντα] πως μπορεις να το κανεις πολυ πιο ωραιο χωρις αυτα που εχεις βαψει :wub:

οτι θες παντως εδω ειμαστε :D

Link to comment
Share on other sites

αν σου αρεσει οπως λες τοτε κι εγω μαζι σου απλα πιστευω [γνωμη μου παντα] πως μπορεις να το κανεις πολυ πιο ωραιο χωρις αυτα που εχεις βαψει :wub:

οτι θες παντως εδω ειμαστε :D

+1

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Metal Drummer πιστέψέμε οτι απο τότε που πήρα το αμάξι περάσανε 5 μήνες.....απο την επόμενη μέρα άρχησα να πέρνω ιδέες για το πως θα κάνω το αμάξι να μου αρέσει ΤΕΛΕΙΑ........τελικά κατέληξα σε αυτο.....πάντως αν χρειαστώ κάτι εννοείται πως θα σας ρωτήσω..........δεν το συζητάμε.....απλά εχω κόλλημα με το polo και ακόμα πιο πολύ δηλαδη ο αλλος θα μου πει '' κάνε αυτο κάνε εκείνο...εκείνο....εκείνο....εκείνο.....αλλα εγω στο τέλος θα κάνω αυτο που θα μου αρέσει.....για αυτό το κάνω όπως θέλω εγω και το παρουσιάζω και ακούω Βέβαια μόνο την γνώμη σας αν σας αρέσει...... :wub::wub:tongue.gif

Aπλα πιστεύω πως αν είχαμε ολοι φτιαγμένα τα αυτοκίνητά μας ολοι το ίδιο πάνω κάτω και κάναμε οτι έλεγε ο καθένας ................... ΕEEEEEEE ..................... στο τέλος θα βαριόμασταν.....αλλοι το κάνουνε αυτο....ακούνε τους αλλους......εγω οχι......απλά εχω την γνώμη μου ....και.... την δικιά μου προσωπικώτητα...... :Dtongue.giftongue.gif:xmas:

Edited by swimmingcromel
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου συμφωνούμε μαζί σου ελπίζω να το κατάλαβες.Δές σου πε κανείς να κάνεις κάτι διαφορετικό,την γνώμη μας σου είπαμε γι αυτό άλλωστε παρουσιάζεις και το αυτοκίνητό σου.Ελπίζω να μήν σε πειράζουν τα σχόλια μας.

Όλοι μας δεχόμαστε γνώμες και στην τελική κάνουμε ότι μας αρέσει εμάς.Και μένα όλοι μου λένε για το δικό μου διάφορα αλλά άν μου αρέσει εμένα δέν με νοιάζει και δέν το αλλάζω :D .

Χωρίς παρεξήγηση και sorry άν σου έδωσα να καταλάβεις το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ρε σι τρελάθηκες;;;;; απλά μιλάμε εννοείται πως ακούω γνώμες απο όλους......και δεν παρεξηγήθηκα.....ισα ισα χαίρομαι που μιλήσανε τόσα άτομα και λένε τιν γνώμη τους........

απλα τώρα απο εδω δεν μπορείς πολλες φορές να καταλάβεις πως τα λέει ο καθένας και τα εννοεί...και για αυτο με παρεξήγησες...... :D:wub:tongue.giftongue.gif

Edited by swimmingcromel
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο το polaki!!!να το χαιρεσαι!!!αντε να μπουν και οι ζαντες να γινει πιο ομορφο!!!! :D:wub:

Link to comment
Share on other sites

καλο φαινεται το τουτου σου! εστω και απο την την μια φωτο! οσο αναφορα τα μηχανικά μερη γιατι δεν κοιτάς σε κατι πιο δυνατο μιασ και κανεις ολη την ιστορια,ισως ενα 20vt? με κανενα 6αρι κιβώτιο απο lupo gti? Για ψαξε κατι τετοιο...

+φωνω με τον Πετρο. ;) ;) ;)

καταλαβαίνω οτι δίνω αυτην τιν άποψη..αλλα οταν έκανα το αμάξι δεν ειχα στο μυαλό μου τι θα πούνε οι άλλοι....το έκανα με πως αρέσει σε εμένα.......αλλα οταν μπει η ζάντα και τα υπόλοιπα τότε δεν θα πηγαίνει το μυαλό του άλλου εκει....έτσι θέλω να πιστεύω.....

το ΘΕΜΑ είναι οτι το κάνω όπως θέλω εγω για να αρέσει σε εμένα το αμάξι.....απλά εννοείται πως δέχομαι της γνώμες ολονονσας.........το αμάξι δεν το κάνω ( οπώς πολλούς που βλέπω ) όπως αρέσει στους ΑΛΛΟΥΣ........ :Dtongue.gif πολύ απλά όπως γουστάρω εγώ..... tongue.gif

καλα κανεις.το αμαξι ειναι πολυ ωραιο.γουστα ειναι αυτα.ολοι κοιταμε να το φτιαξουμε..αλλοι προσθετουν λιγα πραγματα και αλλοι πολλα.αλλα σχεδον ολοι κατι προσθετουμε. tongue.giftongue.giftongue.gif

πολυ ωραιο το polaki!!!να το χαιρεσαι!!!αντε να μπουν και οι ζαντες να γινει πιο ομορφο!!!! B)B)

και που να δεις το αμαξι του τρελαρα.θα παθεις την πλακα σου.δεν μιλαμε τωρα να σε παει και βολτα.εκει θα τα δεις ολα. :D :D :D

παντος με 100 ευρω βαζεις μαυρη ζελατινα στο καπο.στην συνεχεια της μασκας σου.ετσι το αμαξι θα δεσει πιο πολυ και θα φαινεται πιο τουμπανο....σκεψου το.

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

THNKS ρε παναγιώτη......πάντως οσο για την ταινία για το καπώ εκει που φτιάχνω το αμάξι έχει κ απο ανθρακώνημα ταινία με 100 ευρώ.....θα την βάλουμε έτσι επάνω και θα δω...πάντως το ειχα δει και πριν αυτο......δεν μου πολυ άρεσε...θα το ξαναδω.... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.