Jump to content
SPORTIVO147

Μεταλικός Θόρυβος σε Passat Cc .....

Recommended Posts

Καλησπέρα σας... Είμαι κάτοχος ενός Passat cc 1.8 και έχω κάνει μόλις 1.500χλμ. Χτές το βράδυ καθώς γυρνούσα στο σπίτι μου ξαφνικά ένας θόρυβος απο μπροστά στην μηχανή έκανε την εμφάνιση του. Ο θόρυβος ακούγεται σάν να τρίβονται μέταλλα, σαν δηλαδη να έχω δέσει κουτάκια coca-cola κάτω απο το αυτοκίνητο εν κινήσει.

Τί μπορεί να είναι ????? Καινούργιο αυτοκίνητο...Γκρρρρρρ :D

Link to comment
Share on other sites

Αυριο πρωι-πρωι τηλεφωνακι και επισκεψη σε επισημο service.Το θορυβο τον κανει συνεχεια η μονο στο ξεκινημα?Εναν τετοιο θορυβο παντως που εκανε το προηγουμενο μου σιτροεν ηταν απο μια προστατευτικη λαμαρινα στον καταλυτη.

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία αμέσως. Φίλος σε Passat 2.0 tsi που είχε παρόμοιο πρόβλημα χρειάστηκε να του αλλάξουν αρκετά πράγματα. Μετά την αντικατάστασή τους στα πλαίσια της εγγύησης κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι τον κάνει όταν πηγαίνει με λίγα χλμ. Αλλά δέν μπορω να πώ με σιγουριά καθώς άρχισε να τον κάνει όταν έφτανα σπίτι μου και τώρα το έχω στο parking. Πού λέτε να το πάω μιάς και θα είναι η πρώτη του επίσκεψή στο συνεργείο. Αθήνα μένω. Thx..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Είμαι κάτοχος ενός Passat cc 1.8 και έχω κάνει μόλις 1.500χλμ. Χτές το βράδυ καθώς γυρνούσα στο σπίτι μου ξαφνικά ένας θόρυβος απο μπροστά στην μηχανή έκανε την εμφάνιση του. Ο θόρυβος ακούγεται σάν να τρίβονται μέταλλα, σαν δηλαδη να έχω δέσει κουτάκια coca-cola κάτω απο το αυτοκίνητο εν κινήσει.

Τί μπορεί να είναι ????? Καινούργιο αυτοκίνητο...Γκρρρρρρ :D

ειχα μια παρομοια περιπτωση με ενα golf 1600cc 2003 που ειχα και ηταν το προστατευτικο κατω απο το ψαλιδι.μου ειχε σπασει η κοπιτσα και μετα απο τα 40-50 χλμ ξεκιναγε να κανει ενα περιεργο θορυβο.κοιταξε το και μολις εχεις νεα ενημερωσε μας αν θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.