Jump to content
BEL

ΣΒΗΣΙΜΟ ΕΝΔΕΙΞΗΣ ΣΕΡΒΙΣ ......

Recommended Posts

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΣΕ 3000 ΧΛΜ

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΕΡΒΙΣ ΠΡΙΝ 1000 ΧΛΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ.

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΟ ΕΙΝΑΙ GOLF 5 1.6FSI

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...............................

Link to comment
Share on other sites

Στο A3 που άλλαξα φώτα πριν λίγες εβδομάδες, χρειάστηκε να βγει και ο προφυλακτήρας. Υποθέτω ότι και το Golf δεν θα απέχει και πολύ!

¶ΣΧΕΤΟ!!! Σε άλλο thread πήγαινε αυτό... :whistling:B)B)

Edited by k_t_g
Link to comment
Share on other sites

Μια ευγενική προσφορά του xou...

Στο golf v η διαδικασια σβησιματος της ενδειξης διαστηματων σερβις ειναι η εξης. Κρατας πατημενο το τον μετρητη μικρων αποστασεων (0.0) με σβηστη αναφλεξη, ενεργοποιεις την αναφλεξη και ελευθερωνεις το 0.0 πληκτρο, πιεζεις το πληκτρο των λεπτων min για το ρολοι και η οθονη παει στην κανονικη ενδειξη
Link to comment
Share on other sites

Στο manual δεν είμαι σίγουρος ότι περιέχονται τέτοιου είδους πρακτικές. Μια ματιά θα σας πείσει.

Τις ενδείξεις του service υποτίθεται ότι σου τις σβήνουν στην αντιπροσωπεία. Σβήνουν επίσης με VagCom.

Σβήνουν όμως και με τον συνδυασμό των πλήκτρων που έβαλα από πάνω. Το έχω κάνει καμιά 10ριά φορές.

Link to comment
Share on other sites

Στο manual δεν είμαι σίγουρος ότι περιέχονται τέτοιου είδους πρακτικές. Μια ματιά θα σας πείσει.

Τις ενδείξεις του service υποτίθεται ότι σου τις σβήνουν στην αντιπροσωπεία. Σβήνουν επίσης με VagCom.

Σβήνουν όμως και με τον συνδυασμό των πλήκτρων που έβαλα από πάνω. Το έχω κάνει καμιά 10ριά φορές.

Κ'γω το εχω κανει γιαυτο κ το υποστηριζω, κ μαλιστα απο το manual το διαβασα!

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει ένδειξη για την πίεση του ελαστικού, σημαίνει ότι έχει αισθητήρα πίεσης στα λάστιχα!

Που σημαίνει ότι δεν χρειάζεσαι ούτε VagCom ούτε κανένα κόλπο για να το σβήσεις! Πας σε ένα βενζινάδικο, βάζεις όσο αέρα χρειάζεσαι και κάνεις reset τον μετρητή! Νομίζω κάπως έτσι δουλεύουν αυτοί...

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει ένδειξη για την πίεση του ελαστικού, σημαίνει ότι έχει αισθητήρα πίεσης στα λάστιχα!

Που σημαίνει ότι δεν χρειάζεσαι ούτε VagCom ούτε κανένα κόλπο για να το σβήσεις! Πας σε ένα βενζινάδικο, βάζεις όσο αέρα χρειάζεσαι και κάνεις reset τον μετρητή! Νομίζω κάπως έτσι δουλεύουν αυτοί...

ελα ομως δεν βγαινει με τιποτα.βεβαια ισως εκανα εγω την βλακεια μου γιατι μαλλον καταλαθος το σεταρισα να δειχνει σαν σωστη πιεση χαμηλη πιεση και οταν προσθεσα σωστο αερα μου αναψε αναγνωριζοντας το σαν λαθος.τι πρεπει τωρα να κανω να αφαιρεσω αερα και μετα να το ξανασεταρω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.