Jump to content
stelios17@

ΠΡΟΒΛΗΜΑ Με Kit Xenon παω να πεθανω βοηθεια

Recommended Posts

Χερετω ολους τους φιλους του vw club. Εχθες το απογευμα ειχα παει τη βολτουλα μου με το golfaki μου GT 170 07/2006

(πριν απο 6μηνες περιπου του τοπο8ετισα kit xenon μετα απο πολυ ψαξιμο και ταλαιποριες γιατι ειμαι απο επαρχια και επρεπε να κατεβω αθηνα ) παω να αναψω λοιπον τα φωτα και μου βγαζει στο ταμπλο ενδειξη για καμενη λαμπα.... βγαινω εξω και αντικρισα το φρικτο θεαμα !!! αναβε μονο το ενα φαναρι . απο εκει και μετα το χαος.το εν λογο κιτ εινΑΙ τις MTEC το εχω πληρωσει πανω απο 400 ευρω ,φτανωντας στο σπιτι μου εκατσα λιγο και προσπαθησα να καταλαβω τι γινετε αναβοσβισα λιγο το διακοπτη και διαπιστωσα οτι οταν τα αναβω αναβει για ενα 1 δευτερολεπτο το φαναρι με το προβλημα και σβινει αμεσως και αναβει η ενδειξη καμενη λαμπα παρακαλω οποιος ξερει κατι ας βοηθηση παω να σκασω παιδια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μια τράμπα τα ballasts. Εάν η λάμπα λειτουργήσει και δεν ανάψει η άλλη, τότε φταίει αυτό!

Link to comment
Share on other sites

H λάμπα δεν κάνει καλή επαφή στο φανάρι γι'αυτό δεν ανάβει...Μου εχει συμβεί και εμένα αυτό. Βγάλτην και άνοιξε λίγο τα σιδεράκια να κάνουν πιο καλή επαφή.

Υ.Γ.: Απο πού τα έχεις βαλει τα χενον???

Link to comment
Share on other sites

πια σιδερακια δεν κανουν επαφη την ανοιξα τη λαμπα και εχει δυο χαλκινα πανω στη φυσα που κουμπωνει στο φαναρι αλλα δεν βλεπω κατι και εξακολουθει να αναβει για ενα δευτερολεπτο

κανει να πω στο φορουμ που τα εβαλα ??? αν ειναι μου λες το μαιλ σου να σου πω λεπτομεριες!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα να πεις που τα έβαλες. Δεν θεωρείται ότι κάνεις διαφήμιση. Πόσο μάλλον εάν στο ζητήσουμε.

Αλλά δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Το θέμα είναι να τα φτιάξεις.

Τα ballasts γιατί τα έβαλες σε τόσο άβολο σημείο;;

Link to comment
Share on other sites

τα εβαλα σε μαγαζι στο κερατσινι και μου το ειχαν συστησει απο το φορουμ αυτο. αυτος βαζει συνηθως τα mtec

οσον αφορα το μερος που τα εβαλε δεν ξερω προφανως εκει βολευαν και ειναι στερεωμενα με σιλικωνη

Link to comment
Share on other sites

πια σιδερακια δεν κανουν επαφη την ανοιξα τη λαμπα και εχει δυο χαλκινα πανω στη φυσα που κουμπωνει στο φαναρι αλλα δεν βλεπω κατι και εξακολουθει να αναβει για ενα δευτερολεπτο

κανει να πω στο φορουμ που τα εβαλα ??? αν ειναι μου λες το μαιλ σου να σου πω λεπτομεριες!!!

Αυτά τα χάλκινα εννόω. Δές αν κουμπώνουν καλά πάνω στο φανάρι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα φιλε stelios 17@ με aftermarket xenon στο 1.6 FSI μου, και μαλιστα το ειχα συνεχεια, σε σημειο εκνευριστικο. Η πλακα ειναι οτι αν ανοιγοκλεινα 5-6 φορες τον διακοπτη των φωτων, μπορει να τυχαινε καποια φορα να εκανε επαφη και να αναβαν κανονικα και οι 2 προβολεις. Αλλες φορες παλι οχι, και πηγαινα σαν το μονοφθαλμο. Την 1η φορα καλυπτομουν απ τη μονοετη εγγυηση και μου αντικατεστησαν το ballast. Τη δευτερη....στο αλλο φαναρι δλδ, το πληρωσα απο μονος μου.

Καταραμενα aftermarket !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.