Jump to content
TOMDUKE

ΠΡΟΒΛΗΜΑ : Geschwindigkeit Uberschritten

Recommended Posts

xeretw tin parea! eimai katoxos enos passat 1.6 fsi montelo 2006 kai prin dio meres mou evgale stin othoni tin endiksi ΠΡΟΒΛΗΜΑ : GESCHWINDIGKEIT UBERSCHRITTEN 0Km/h. anoiksa to manual tou autokinitou alla den grafei tipota gia to singekrimeno minima! i metafrasi sta ellinika leei paraviasi oriou taxititas! mou grafei mono auto kai den anavei kanena allo lampaki kamia alli endiksi!! exei tixi se kanenan auto?

Link to comment
Share on other sites

εχει το μενου του trip computer επιλογη χειμερινα ελαστικα;αν ναι ,δες μηπως εχεις ορισει οριο ταχυτητας και σου αναβει μονο οταν την ξεπερασεις.

Link to comment
Share on other sites

den exw gia xeimerina lastixa!

mou anavei i endeiksi molis ksekinisw to amaksi 0km/h

Link to comment
Share on other sites

σβησε το μηνυμα με ενα διαγνωστικο τυπου vag com και δες αν θα επανεμφανιστει.ισως να ειναι παροδικο σφαλμα και να μην ειναι κατι σημαντικο.δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

den exw gia xeimerina lastixa!

mou anavei i endeiksi molis ksekinisw to amaksi 0km/h

Φιλε κατ αρχην καλο ειναι να γραφεις με Ελληνικα.Δευτερον επειδη εχω κι εγω το ιδιο αυτοκινητο μην ταραζεσαι.Ειναι απλα τα πραγματα.Στο μοχλο των υαλοκαθαριστηρων ειναι τα κουμπακια-βελακια του trip computer.Με τα βελακια του trip computer πηγαινε στην ενδειξη ''0Km/h'' και πατησε το κουμπακι που βρισκεται στο κατω μερος του μοχλου.Ετσι απενεργοποιεις το λεγομενο ''warning''.Αυτο τι κανει?Οταν εισαι στον δρομο και θελεις να βαλεις ενα οριο στα χιλιομετρα που πας,το ενεργοποιεις(την ωρα που εχεις στο κοντερ τα χλμ που θελεις) και οταν ξεπερασεις τα χιλιομετρα που εχεις καθορησει,κανει ενα ''ντιν'' και σε ειδοποιει.Εσυ τωρα τι επαθες?Καποια στιγμη,και ενω το αυτοκινητο ηταν σταματημενο,ψαχουλευες τον διακοπτη,με αποτελεσμα να το ενεργοποιησεις στα 0Km/h.Κι ετσι τωρα με το που ξεκιναει το αυτοκινητο κανει αυτο το ντιν και χανεις την μπαλα...Παντως καλο θα ηταν οταν καποια μερα πας στην αντιπροσωπεια πες τους να σου αλλαξουν την γλωσσα στα Αγγλικα (1 λεπτο δουλεια ειναι,κοιταξε μην σου ζητησουν χρηματα...)γιατι ειναι πολυ σπαστικο να ψαχνεις τα λεξικα καθε φορα που το σκαφος σου βγαζει καποια ενδειξη...

Edited by Δημήτρης FSI
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ! Α ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ FSI SORRY ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ! Α ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ FSI SORRY ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ.

Εκτός από τα αγγλικά, δεν πρέπει να γράφεις και με κεφαλαία... :lol: Κανονισμοί των forums. (τα κεφαλαία είναι σαν να δείχνεις ότι φωνάζεις).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.