Jump to content
TOMDUKE

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ

Recommended Posts

Δυο φορές αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα! Κατ'αρχήν έχω το FSI 1600. Περίπου πριν 4 μήνες πάω το πρωί να πάρω το αμάξι πατάω το κλειδί κάνει να πάρει και σβήνει. Το ξαναβάζω γυρνάει η μίζα αλλα τίποτα.Δεν σκάει για να πάρει μπροστά. Να πώ ότι το αμάξι το πήρα μεταχειρισμένο από τον Παζαρόπουλο στην Θεσ/νίκη 2 χρονών και δεν το πηγένω σε αντιπροσωπεία για service. Πέρνω λοιπόν τον τεχνικό μου τηλέφωνο και μου λέει μάλλον μπαταρία. Φονάζω την οδική και έρχετε να το βάλει μπροστά να το πάω. Μου λέει μπες μέσα και κάνε να το βάλεις μπροστά αλλα το αμάξι τα ίδια. Μπένει μέσα αυτός και το αμάξι πέρνει. Του λέω τι έκανες? και λέει μαζί με την μίζα πατούσα και το γκάζι κάτι που δεν έκανα εγώ. Πέρνω στον Παζαρόπουλο τηλέφωνο και μου λέει ότι η αντλία βενζίνης μπούκωσε και δεν υπάρχει πρόβλημα. Μιλώντας με έναν φίλο που έχει ένα Ford Focus μου είπε ότι και αυτός το αντιμετώπισε και έκανε τι ίδιο για να πάρει μπροστά. Πριν δύο μέρες τα ίδια. Αλλά πάτησα και γκάζι και πήρε και μετά το αμάξι πέρνει κανονικά. Τα ερωτήματά μου είναι δύο. Το πρώτο είναι έχει τύχη αυτό σε κανέναν και αν ναι πώς το αντιμετώπισε? Και το δεύτερο καλά κάνω και το πάω για service αλλού ή να το πηγένω στην αντιπροσωπεία??

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε. Εγώ απλά θα σου επισημάνω ότι φίλτρο βενζίνης και αντλία βενζίνης πάνε πακέτο. Δλδ, πρόσεχε τι βενζίνη βάζεις, γιατί αν είναι μάπα η βενζίνη δεν θα την βγάλεις καθαρή μόνο με μια αλλαγή φίλτρου, αλλά με αλλαγή όλης της αντλίας (με ότι σημαίνει αυτό σε κόστος)! Σου το λέω επειδή αναφέρεις "μπουκωμένη" αντλία, που πολύ πιθανόν να σημαίνει και αντλία/φίλτρο με σκουπιδάκια...

Όσο για αυτά που ρωτάς συγκεκριμένα, όχι, δεν έχω ακούσει κάτι παρόμοιο και όσον αφορά τα service κι εγώ εκτός αντιπροσωπείας πηγαίνω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.