Jump to content
Dr.Konstantinos

Chipaki ή προγραμμα ?

Recommended Posts

τι ? πως ? που ? και ποσο?.....τι μπορω να κανω για το Golfaki μου να του βαλω τσιπακι η καποιο προγραμμα??? εχουν διαφορες??? παιδια οποιος ξερει κατι ας μου στειλει ...θελω διαφορες αποψεις περι του θεματος για να δω τι θα κανω....ευχαριστω :lol:

Edited by Dr.Konstantinos
Link to comment
Share on other sites

τι ? πως ? που ? και ποσο?.....τι μπορω να κανω για το Golfaki μου να του βαλω τσιπακι η καποιο προγραμμα??? εχουν διαφορες??? παιδια οποιος ξερει κατι ας μου στειλει ...θελω διαφορες αποψεις περι του θεματος για να δω τι θα κανω....ευχαριστω :huh:

φιλε θελει πολυ ψαξιμο το θεμα.κοιτα σε εταιριες οπως mtm.revo,skn,abt πρεπει να εχουν προγρμμα για το αμαχι σου.προσοχε παντως ιδιαιτερα τα παρκατω:τι βενζινη θα χρεισιμοποιες 100 η 95,τι εγγυηση δινουν και πως μπαινει το προγραμμα σειριακα η chipaki.εγω προσωπικα θα προτημουσα σειριακα

Link to comment
Share on other sites

φιλε θελει πολυ ψαξιμο το θεμα.κοιτα σε εταιριες οπως mtm.revo,skn,abt πρεπει να εχουν προγρμμα για το αμαχι σου.προσοχε παντως ιδιαιτερα τα παρκατω:τι βενζινη θα χρεισιμοποιες 100 η 95,τι εγγυηση δινουν και πως μπαινει το προγραμμα σειριακα η chipaki.εγω προσωπικα θα προτημουσα σειριακα

εχεις δικιο φιλε μου θελει ψαξιμο ..απλα ρωταω εδω εσας μηπως εχει βαλει καποιος και μου το προτινει...

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει εγω φιλε μου,στο δικο μου, προγραμμα της digitech και δυστυχως οι διαφορες ηταν μηδαμινες...

παιδια μην περιμενουμε με ενα προγραμμα το ατμοσφαιρικο να αλλαξει εντελος.απλα γινεται μια αυξηση περιπου 10%.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει εγω φιλε μου,στο δικο μου, προγραμμα της digitech και δυστυχως οι διαφορες ηταν μηδαμινες...

που το εβαλες φιλε μου και ποσο ??? στειλε μου pm ...

Link to comment
Share on other sites

τι να σας πω ρε παιδια? εγω παντως απογοητευτηκα κ ειπα πως δε θα ξαναασχοληθω για μηχανικη αναβαθμιση με το συγκεκριμενο μοντελο(ασχετα αν απο τοτε εχω φτασει πολυ κοντα στο να πειραξω κατι).. ειναι της digitech,οπως ειπα,εδωσα 800 ευρω μαζι μ ενα πιο ελευθερο φιλτρο της κ&n μεσα στο φιλτροκουτι κ το μονο που ειδα ειναι λιιιγο καλυτερη αποκριση στο γκαζι,δλδ διαφορα που πιστευω οτι θα μπορουσε να γινει κ με αλλαγη εισαγωγης..... ουτε ανεβασμα του κοφτη (που ειναι απαραιτητο στον κινητηρα μας) ουτε τπτ αλλο...

εννοειται πως δε περιμενα οτι θα βλεπα τεραστια διαφορα αλλα περιμενα να χα φτασει τουλαχιστον τις ρεμπριζ καποιων αλλων ατμοσφαιρικων κινητηρων του ιδιου κυβισμου αλλα καταλαβα οτι ακομα και με αυτα, πισω μενω αν κ αυτα ειναι εντελως μαμα...

Edited by dhmhtrhs
Link to comment
Share on other sites

τι να σας πω ρε παιδια? εγω παντως απογοητευτηκα κ ειπα πως δε θα ξαναασχοληθω για μηχανικη αναβαθμιση με το συγκεκριμενο μοντελο(ασχετα αν απο τοτε εχω φτασει πολυ κοντα στο να πειραξω κατι).. ειναι της digitech,οπως ειπα,εδωσα 800 ευρω μαζι μ ενα πιο ελευθερο φιλτρο της κ&n μεσα στο φιλτροκουτι κ το μονο που ειδα ειναι λιιιγο καλυτερη αποκριση στο γκαζι,δλδ διαφορα που πιστευω οτι θα μπορουσε να γινει κ με αλλαγη εισαγωγης..... ουτε ανεβασμα του κοφτη (που ειναι απαραιτητο στον κινητηρα μας) ουτε τπτ αλλο...

εννοειται πως δε περιμενα οτι θα βλεπα τεραστια διαφορα αλλα περιμενα να χα φτασει τουλαχιστον τις ρεμπριζ καποιων αλλων ατμοσφαιρικων κινητηρων του ιδιου κυβισμου αλλα καταλαβα οτι ακομα και με αυτα, πισω μενω αν κ αυτα ειναι εντελως μαμα...

βασικα στους δικους μας ατμοσφαιρικους εχω ακουσει οτι δεν περνουν και πολλες μετατροπες αλλα σιγουρα υπαρχουν ...μπηκα στο site της S&M Bros αλλα δεν ξερω τι γινετε πρεπει να παρω τηλεφωνο ...αν καποιος εχει fsi και εχει κανει καποια μετατροπη ας μας ενημερωσει για το που και ποσο και τι διαφορες ειδε ...

Link to comment
Share on other sites

μηπως να βαλουμε κανενα tyrbo kit η κατι τετοιο ? δεν ξερω αν περνει κιολας ....

μπα,για turbo ειναι πολυ δυσκολο κ αν το καταφερεις, θα συνειδητοποιησεις πως με τα ιδια λεφτα επερνες το tsi.. μια φορα που το χα αναφερει εδω περα παντως,παραλιγο να με παρουν με τις πετρες. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.