Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Passatoukos is back...

Mοναξιά σήμερα το βράδυ,πολύς κόσμος,πολλά αυτοκίνητα.

Ανεβήκαμε ναούμε γέφυρα με seat ibiza fr GT3071R 340 άλογα.

Seat ibiza fr GT3071R vs golf gti APR

Δευτέρες ρολλάριστες,δευτερα ταχύτητα το gti,τρίτη αρχίζει το ibiza να μαζέυει,τετάρτη έγινε της πόπης.

Χώθηκε και ένα στάρλετ τουρμπάτο,δεν κατάλαβα τι ήθελε να κάνει,ότι ήθελε σίγουρα δεν μπορούσε πάντως.

Το ibiza 4κάβαλο,2κάβαλο το gti.

Το ibiza στο βίντεο δεν έχει βάλει 4ή είναι στα 220 με 4ή.

Δυστυχώς κανονίστηκε πάτημα με το scirocco R,αλλά πέρασαν μπλέ απο κάτω και έσπασε ο κόσμος και δεν έκατσε.

Υ.Γ Polo gti μάυρες ζάντες,λευκό scirocco R,μαυρο golf GTI.κανένας απο εδώ?

Link to comment
Share on other sites

1)Ενδιαφερουσα κοντρα ειδα χθες το βραδυ.ΜΑΥΡΟΣ ΙΑΠΩΝ ονοματι s2k ξυλοκοπησε gti edition 30 ποντικι απο σταση και roll.To gti ελεγε για 280 το s2k 300 ατμο.Ο ηχος του s2k ηταν ανατριχιλα.Πραγματικα οταν ακουω honda να μπαινει στο v-tec πορωνομαι.Ουτε σκαστρες ουτε turbo ουτε τπτ,απλα 4 κυλινδροι και 9000+ rpm.RESPECT στα γρηγορα HONDA,οχι στις καγκουριες,στα πραγματικα γρηγορα.

2)Επισης τσαι με λεμονι με κερασε rallye γνωστου μου γυρω στα 180 hp απο roll και για 400 μετρα.Πραγματικα πονεσα.

3)Τελος τσαι κερασα mito qv απο φαναρι σε φαναρι μεχρι τα 180km/h οπου αρχισαν τα φρενα.Παει καλα ομως η μικρη alfa.

Μακαρι να φτιαχτει το θεματακι με τα λαδια μπας και φορεσουμε και μεις τα φτωχα gti αυτα που πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

2)Επισης τσαι με λεμονι με κερασε rallye γνωστου μου γυρω στα 180 hp απο roll και για 400 μετρα.Πραγματικα πονεσα.

Τι φορουσε το rallye κ σε περασε?? :unknw: Για το 106 μιλαμε?

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για φπε εκκεντροφορους,ροικη,πιστονια,μπιελες quaife γραναζωτο και εναν αγραφο,χωρις πισω καθισματα φιλε μου,ειναι γνωστου μου και το ηξερα απ την αρχη οτι θα χασω,ειναι διαολοι αυτα τα rallye.Μιλαμε για 106 s16 εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για φπε εκκεντροφορους,ροικη,πιστονια,μπιελες quaife γραναζωτο και εναν αγραφο,χωρις πισω καθισματα φιλε μου,ειναι γνωστου μου και το ηξερα απ την αρχη οτι θα χασω,ειναι διαολοι αυτα τα rallye.Μιλαμε για 106 s16 εκδοση.

Μακρία απο τους διάολους έχουν ψυχή αυτα τα αμαξια τα μπουρδελα

Link to comment
Share on other sites

Μακρία απο τους διάολους έχουν ψυχή αυτα τα αμαξια τα μπουρδελα

Εχουν και ψυχη και τσαγανο,τα βαζουν με οτιδηποτε μετα απο τοσα χρονια.Περαν αυτου τα θεωρω μεγαλο σχολειο για οποιον θλει να μαθει να οδηγει μαζι με clio williams 1.8 και bmw e30 325(αν μπορεις να εχεις μια τετοια),οχι οτι δεν υπαρχουν κ αλλα,αλλα αυτα τα 3 τα εχω οδηγησει και με μαγεψαν....Πιο πολυ βεβαια η κυρια με την πισω κινηση...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν ειναι τοσο καλα τα νεα!

10 η ωρα φτανουμε Ο.Χ για κανονισμενη κοντρα με rally 106 170 αλογα ατμοσφαιρα.

στο ανεβα για παρνηθα δευτερες ρολλ το 106 πολλα αμαξια μπροστα.

στο κατεβα για κιφισσια 2 αμαξια μπροστα το κουπρα.

απο δευτερες με 207 rc εξατμιση φιλτρο 2 αμαξια το κουπρα μπροστα.

δυστυχως το κουπρα κατι εχει και δεν παει για τα αλογα του.

αντε να δουμε την δευτερα στην overload,2,2 ας την φτασει την τουρμπινα,ακου να να τρωμε απο γαλλο......

βιντεο αυριο γιατι ειμαι απο κινητο,καθως και απο μοναξια την πεμπτη.

german power

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν ειναι τοσο καλα τα νεα!

10 η ωρα φτανουμε Ο.Χ για κανονισμενη κοντρα με rally 106 170 αλογα ατμοσφαιρα.

στο ανεβα για παρνηθα δευτερες ρολλ το 106 πολλα αμαξια μπροστα.

στο κατεβα για κιφισσια 2 αμαξια μπροστα το κουπρα.

απο δευτερες με 207 rc εξατμιση φιλτρο 2 αμαξια το κουπρα μπροστα.

δυστυχως το κουπρα κατι εχει και δεν παει για τα αλογα του.

αντε να δουμε την δευτερα στην overload,2,2 ας την φτασει την τουρμπινα,ακου να να τρωμε απο γαλλο......

βιντεο αυριο γιατι ειμαι απο κινητο,καθως και απο μοναξια την πεμπτη.

german power

Χαχαχα Καλως ηρθες στον κοσμο τις αμφιβολιας!

Μια χαρα παει το Cupra απλα καποια αλλα πανε καλυτερα απο οσα δηλωνουν 8)

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, αν είχα 1 ευρώ για κάθε φορά που αμφέβαλα για το δικό μου, τώρα θα οδηγούσα Golf R K04!

1.Τα ΤSi είναι πολύ περίεργα με την ζέστη ή την υγρασία. Κυρίως όταν έχει υγρασία, το real feel είναι 30 άλογα κάτω.

2. Οι περισσότεροι επειδή φοβούνται τα Cupra-Polo Gti λόγω dsg, λένε ψέμματα ως προς την απόδοση των δικών τους οχημάτων.

3. Μπορεί απλά να ήταν μούφα η βενζίνη σας.

Υ.Γ. Κάποια μέρα πρέπει να πατήσουμε μεταξύ μας, να δω που βρισκόμαστε! :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε φορά που ένοιωθα ότι δεν έχει δύναμη το βελτιωνα ώσπου. Το έφτασα εκεί που είναι....

Αλλά στην τελική κατάλαβα ότι όντως η η ζεστή θα είναι η η βενζίνη που ρίχνει την απόδωση του μοτερ.

Τώρα όμως τα άλογα είναι πολλά και δεν το καταλαβαίνω. Οπότε όσοι έχετε αμφιβολίες μια είναι η λύση. Κ04 και θα έχετε γκάζι ακόμα και με 40 βαθμούς. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μενα εχω ενα jetta tsi 140 μαμα και σημερα το απογευματακι σε ενα φαναρι στον περιφεριακο καθεται διπλα μου ενα πεζο 207 με τα 150 αλογα φιλαρακι καταλαθος μου λεει τα δινουμε δε καταλαβα τι αμαξι ηταν τον ρωτησα και μου λεει 207 πεζο 150 αλογα ψαρωσα αμεσως λεω παει το ειπιαμε αναβει πρασινο το πλακωνει αυτος εγω χαλαρα με περιμενει τον λεω με τριτες τα δινουμε και το αφησα χαλαρα πισω ξανα το ιδιο με δευτερα παλι το ειχα χαλαρα μου λεει κατι εγινε δε πηρε τη ταχυτητα ωσπου του ξανατρεχουμε πολαριστα αυτος δευτερα εγω τριτη γιατι δεκαταλαβα τι μου ειπε, μου φευγει μπροστα και παλι τον περασα!!!Τι να πω ειναι δυνατον μου φανηκε πολυ περιεργο και τον ρωτησα ρε συ σιγουρα εχει 150 αλογατα!!!!Και μου λεει στο τελος οτι εγω μαλλον το εχω προγραμμα!!!!Τον χαιρετησα και εφυγα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν είναι βενζίνη,τι στα διάλα 2 μηνες πάντα κωλοβενζίνη βάζουμε?πάντα 100στάρα.

Dimake ρε φίλε έχουμε ανοίξει και με παιδιά δικά μας,και δεν δικαιολογέιται να χάνει το cupra.

Ακομα και το παιδι με το rc είχε μείνει *μη επιτρεπόμενη λέξη*,πίστευε οτι η διαφορά θα ήταν κολώνα,και ήταν 2 αμάξια.

Από τότε που μπήκε το intercooler...πρίν το αμάξι έπαιρνε μέτρα για κουστούμια.

Στους μπάτσους στο Ο.Χ έχουμε γίνει φιλαράκια πλέον,χθές μας λέει "ρε λαμόγια πάλι εσείς εδώ,αστους να φύγουν" χαχαχαχαχαχα.

Αύριο έχει μοναξιά με 30άρα garrett,tsi και πίπες μπλέ,20vt power

Τρώω την μακαρονάδα μου και ανεβάζω τα βίνδεα.

Link to comment
Share on other sites

Σχόλασα απο την δουλειά,κατευθείαν μπανάκι και σκοτάδια...

Ραντεβού με τον nektario21,με την καυλί@ρικη passatara,και βούρ για γέφυρα.

Την παρασταση την έκλεψαν οι μπάτσοι που μας τα σπάνα μισή ώρα,φύγαμε,και ξαναγυρίσαμε...

Ξαναμάζεψε κόσμο βέβαια.

Την παραστάση επίσης έκλεψε και η Ibizara...

Πρώτα λοιπόν πατάει το ibiza με ένα starlet τετραπετάλουδο,γδυμένο φούλ,170 άλογα.

Τα άλογα του ibiza κάναν πάρτυ στην διαφορά,ωστόσο ο ιάπωνας επέμενε.

Πρώτες ρόλλ λοιπόν 40 χιλιόμετρα,2 κόντρες,2 νίκες,1 γερμανός μοιράζει τσάι.

Πρώτη κόντρα:

H κόντρα τραβηγμένη απο την γέφυρα:

Η ίδια κόντρα σε in car

Η δευτέρη κόντρα,πάλι απο πρώτες ρόλλ 40 μιας και το στάρλετ είπε οτι έχασε ταχύτητα.

Kαι το βίντεο της δεύτερης κοντρας in car.

Loading....η άλλη εβδομάδα είναι γεμάτη τρέλα.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Απογεμάτακι πάμε την cuprara οverload,πάμε σχιστό να το δοκιμάσουμε και όντως σε μερικά πατήματα,όταν κούμπωνε η τρίτη,η πίεση απο 1.4 έπεφτε στο 0.8!

Αυτή λοιπόν ηταν η εξήγηση γιατί χαναμε.

Το πρόβλημα είναι η σκάστρα,η οποια θα αλλαχτεί με μια forge.

Ωστόσο κάναμε ενα update διότι μπήκε intercooler,και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι.

Το αμάξι πάει καλύτερα,στα ψηλά.

Φέυγουμε και πάμε Ο.Χ.

Βρίσκουμε ένα λευκό golf vr6,το παιδί είπε οτι ηταν πρώτο στάδιο 200 άλογα+.

Οπότε ανοίξαμε 2κάβαλοι και οι 2.

Πρώτες ρόλλ,και στα 3 πατήματα το cupra μπροστά με διαφορά 1 αυτοκίνητο και κατι ψηλά...

Σήμερα η cuprara θα πάει σκοτάδια να δούμε τι κάνει :D

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η σημερινή βράδυα στα σκοτάδια.

Απο 700κόκια ο καθένας,άδεια,πινακίδες και δίπλωμα 1 μήνα.

Και όλα αυτά γιατί περάσαμε με 150-160 κάτω απο την γέφυρα.

Με τις υγείες μας...

Link to comment
Share on other sites

Μετά λες για μένα :p

Eσύ ρε μλκ είσαι κωλόφαρδος με τις εκλογές :D

Εμάς,έγραφε πράγματα,ξαναέγραφε χαχαχαχαχαχα

Τσιμπάτε και 2 βίνδεα με το VR6.

[media/]

[media/]
Link to comment
Share on other sites

Eσύ ρε μλκ είσαι κωλόφαρδος με τις εκλογές :D

Εμάς,έγραφε πράγματα,ξαναέγραφε χαχαχαχαχαχα

Τσιμπάτε και 2 βίνδεα με το VR6.

[media/]

[media/]

Απλά εμένα μου τα πήραν για ένα μήνα και τα πήρα πίσω στις 5 μέρες, λεπτομέριες , πάντως με μάθανε και εκεί :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια ερώτηση....

Γνωστός με vw bora,1.6 άνοιξε με kia ceed 1.4 και ήταν 1 αμάξι μπροστά το bora,απο στάση κιόλας.

Όταν του είπα να ανοίξουμε με την πασσατάρα μου λέει εσύ είσαι 1.8,θα φάω κολώνα???

Ισχύει κάτι τέτοιο?η βάρκα μου 125 άλογα μπορεί να ρίξει έστω και ένα καπό σε kia ceed 1.4?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια ερώτηση....

Γνωστός με vw bora,1.6 άνοιξε με kia ceed 1.4 και ήταν 1 αμάξι μπροστά το bora,απο στάση κιόλας.

Όταν του είπα να ανοίξουμε με την πασσατάρα μου λέει εσύ είσαι 1.8,θα φάω κολώνα???

Ισχύει κάτι τέτοιο?η βάρκα μου 125 άλογα μπορεί να ρίξει έστω και ένα καπό σε kia ceed 1.4?

Ρε είσαι απελπισμένος :p , να σου φέρω το panda του κουμπάρου μου να το περάσεις να χαρείς λίγο? χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Ρε παίδες μια ερώτηση....

Γνωστός με vw bora,1.6 άνοιξε με kia ceed 1.4 και ήταν 1 αμάξι μπροστά το bora,απο στάση κιόλας.

Όταν του είπα να ανοίξουμε με την πασσατάρα μου λέει εσύ είσαι 1.8,θα φάω κολώνα???

Ισχύει κάτι τέτοιο?η βάρκα μου 125 άλογα μπορεί να ρίξει έστω και ένα καπό σε kia ceed 1.4?

Δεν θέλω να ξεχάσεις, στην επικείμενη αναμέτρηση ,πως είπαμε ότι κάνουμε το αυτόματο να σπινάρει. =@

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ξεχάσεις, στην επικείμενη αναμέτρηση ,πως είπαμε ότι κάνουμε το αυτόματο να σπινάρει. =@

Μην ανυσηχείς αγορίνα μου,το έχω προπονήσει,βάζω και λίγο χειροφρενάκι και το αμάξι φέυγει κομμάτια.

Βέβαια τα δισκάκια δεν ξερω τι γνώμη έχουν,αλλά είναι ιερός σκοπός...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.