Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

σκιστο Χρησταρα το εργαλειο!

για να δυναμωσε λιγο ακομα να μυραζει περισσοτερο πονο!!!

Ευχαριστώ γιώργαρε.

Μιας και στην ατμοσφαιρα έχεις εμπειρία,λύσε μου μια απορία.

Εμένα σε τι στροφές με συμφέρει να πατάω?

 

Συνήθως πατάω 1ες 30 (3.500rpm)

2ες 60(3.500 rpm)

3ες 100(4.000 rpm)...

 

Ποιο ψηλά πρέπει η ποιο χαμηλά?

Κόφτη έχω 6.700.

Link to comment
Share on other sites

1ες πιστευω ειναι μια χαρα.ουτως η αλλως δυσκολα να βρεις κανενα να πατησει πανω απο 30 εκτως και ειναι κανα Χοντα.

τωρα για τις αλλες νομιζω ειναι χαμηλα.δεν ξερω που βγαζει και την ροπη του το πασσατ αλλα επειδη ειναι 18αρη πιστευω λιγο πιο ψηλα.

εγω θα σου ελεγα και λιγο παω απο 4000.

απο την αλλη ειναι να τα βρεις και με τον αλλον.

βασικα κανε ενα απλο παραδειγμα.πατα μια μονος μου με 2ες απο 3500 και πατα και απο 4000 να δεις τι αισθηση σου δινει

Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι δοκιμές που έκανα πρίν λίγο....

Με 2α μου φάνηκε οτι το μέγιστο "γκαζι" το δίνει στης 4.500-4.800.

Ποιο κάτω "lagάρει¨λιγο....

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο με φίλτρο στον παπά πιστέυεις θα δώ διαφορά στο πάτα που υστέρω λόγω σασμάν?

Θα αυξηθεί η καταναλωση αισθητα?

Ψηλά το αμάξι θα πηγαινε λιγο καλύτερα?

λογικο.οσο πιο ψηλα τοσο πιο καλα.
και εμενα πανω απο 4500 στροφς θελει.πιο κατω ειναι ψωφιο

Link to comment
Share on other sites

φιλε τιποτα απο τα 3.

αν και η εισαγωγη παιζει πολυ σημαντικο ρολο στα ατμοσφαιρικα θ πρεπει να φτιαξεις κατι μελετημενο.

τωρα το να αλλαξεις μονο το φιλτρο πιστευω περισσοτερο ψυχολογικο ειναι.

φτιαξε ενα προγραμματκι να δεις καποια διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου ειχε παρει πανω απο 3 αυτοκινητα

 

Για τι αμάξι μιλάμε; Και τι μοτέρ; Πάνω από 3 αυτοκίνητα μόνο με πρόγραμμα ή με ένα ολοκληρωμένο ΦΠΕ ;;

Link to comment
Share on other sites

3 αυτοκίνητα μόνο με πρόγραμμα?Δε νομίζω, και πως το μέτρησες είχες βάλει μόνο πρόγραμμα και πάτησες με εργοστασιακό?Γιατί συνήθως ξεκινάς με εξάτμιση και εισαγωγή και φτιάχνεις το εκάστοτε πρόβλημα ανάλογα

Link to comment
Share on other sites

το αυτοκινητο για τις δοκιμες ηταν ενα μαμα swift sport.

οταν ημουν λοιπον βαρελακι JR και catback Φ48 πατησα για ναδω τι διαφορες εχω πριν και μετα το προγραμμα.

οποτε το πολο ΦΕ και το ss μαμα με ελαχιστα χλμ.το αποτελεσμα κολωνα μπροστα το ss.

βαζω το προγραμμα και ξαναπαταμε.το ss με καμια 10000χλμ.οπως ακριμως ειχαμε πατησει και την πρωτη φορα με αποτελεσμα το ss μπροστα μισο με ενα αμαξι.

το προγραμμα ειναι Ανδριαννακης κονσερβα δλδ τιποτα το ιδιαιτερο!

ημουν υπερ ευχαριστημενος.

και ψαχνοντας λιγο ολο και κατι ανακαλυπτω!

ειχα πατησει και με μαμα 6ν,εγω φπε και ημουν και δικαβαλος.

η αληθεια ειναι οτι τσουλαγε οταν ηταν φπε παρα πολυ καλα

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

Ώπα κάτσε! Πόσα km είχε το μοτέρ όταν πάτησες με το ΦΕ Πόλο;

Και στα πόσα km του μοτέρ έβαλες το πρόγραμμα; Στα 10.000km? 

Μετά πάλι με το ίδιο Πόλο να φανταστώ πάτησες και λες ότι πήρες 3 αμάξια!

Έχε υπόψιν σου ότι το μοτέρ μέχρι τα 10-12.000km ανοίγει και πάει όλο και καλύτερα !

Link to comment
Share on other sites

Ώπα κάτσε! Πόσα km είχε το μοτέρ όταν πάτησες με το ΦΕ Πόλο;

Και στα πόσα km του μοτέρ έβαλες το πρόγραμμα; Στα 10.000km? 

Μετά πάλι με το ίδιο Πόλο να φανταστώ πάτησες και λες ότι πήρες 3 αμάξια!

Έχε υπόψιν σου ότι το μοτέρ μέχρι τα 10-12.000km ανοίγει και πάει όλο και καλύτερα !

Το swift είχε 10000 χιλίομετρα

Link to comment
Share on other sites

Ώπα κάτσε! Πόσα km είχε το μοτέρ όταν πάτησες με το ΦΕ Πόλο;

Και στα πόσα km του μοτέρ έβαλες το πρόγραμμα; Στα 10.000km? 

Μετά πάλι με το ίδιο Πόλο να φανταστώ πάτησες και λες ότι πήρες 3 αμάξια!

Έχε υπόψιν σου ότι το μοτέρ μέχρι τα 10-12.000km ανοίγει και πάει όλο και καλύτερα !

βιαβασε λιγο καλυτερα τι εχω γραψει

εγω εχω το πολο για αρχη.

και αυτα τα λεω οτι πηρα και να εχω υποψιν μου παλι καλα που μου τα ειπες γιατι δεν τα γνωριζα.

στο δικο μου αμαξι το προγραμμα τοσο εδωσε.οποιος το πιστευει το πιστευει.

μην αρχισουμε παλι τις ααναλυσεις απο τους δηθεν ειδικους!πως εχει γινει εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

βιαβασε λιγο καλυτερα τι εχω γραψει

εγω εχω το πολο για αρχη.

και αυτα τα λεω οτι πηρα και να εχω υποψιν μου παλι καλα που μου τα ειπες γιατι δεν τα γνωριζα.

στο δικο μου αμαξι το προγραμμα τοσο εδωσε.οποιος το πιστευει το πιστευει.

μην αρχισουμε παλι τις ααναλυσεις απο τους δηθεν ειδικους!πως εχει γινει εδω μεσα

Mpoukou το πρόγραμμα σου έδωσε γιατί είχες ήδη φίλτρο και catback μεγαλύτερο.Οπότε ο Ανδριανάκης προσάρμοσε το πρόγραμμα στα εκάστοτε δεδομένα.Με πρόγραμμα και μόνο ένα αυτοκίνητο δεν μπορεί να αποδώσει!Μην κολλάς, δεν αμφισβήτησε κανείς τα λεγόμενα σου άλλωστε έχεις και video στο youtube για του λόγω του αληθές

Link to comment
Share on other sites

Mpoukou το πρόγραμμα σου έδωσε γιατί είχες ήδη φίλτρο και catback μεγαλύτερο.Οπότε ο Ανδριανάκης προσάρμοσε το πρόγραμμα στα εκάστοτε δεδομένα.Με πρόγραμμα και μόνο ένα αυτοκίνητο δεν μπορεί να αποδώσει!Μην κολλάς, δεν αμφισβήτησε κανείς τα λεγόμενα σου άλλωστε έχεις και video στο youtube για του λόγω του αληθές

wolfsburg συμφωνω.το προγραμμα ειναι κονσερβα,ο Ανδριαννακης δεν πειραξε τιποτα.απλα απο εκει που τα φερνει ειναι για να δουλευουν για φιλτρο,εξατμιση.

εγω απλα παραθετω μια δοκιμη για το τι εδωσε το προγραμμα,σιγουρα αφου φορουσα και τα αλλα πραγματα.για να μην κανω δυναμομετρηση απλα να δουμε τι πραγματικα κανει στο δρομο και τι εχει κερδισει.

στο μονο που διαφωνω ειναι οτι με μονο προγραμμα δεν μπορει να αποδωσει.δεν εχω χειροπιαστες αποδειξεις απλα απο αυτα που εχω δει και εχω ακουσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν τουρπάτο θα μπορούσε να αποδώσει με πρόγραμμα μόνο γιατί θα ανέβαζες την πίεση του τούρμπο.Ατμοσφαιρικό με πρόγραμμα μόνο δεν αποδίδει!Πολύ απλά

Link to comment
Share on other sites

βιαβασε λιγο καλυτερα τι εχω γραψει

εγω εχω το πολο για αρχη.

και αυτα τα λεω οτι πηρα και να εχω υποψιν μου παλι καλα που μου τα ειπες γιατι δεν τα γνωριζα.

στο δικο μου αμαξι το προγραμμα τοσο εδωσε.οποιος το πιστευει το πιστευει.

μην αρχισουμε παλι τις ααναλυσεις απο τους δηθεν ειδικους!πως εχει γινει εδω μεσα

 

Γι αρχή την ειρωνεία σου δεν την κατάλαβα,αν θες μπορείς να μου την εξηγήσεις !

Δήθεν ειδικός δεν το παίζω,απλά προσπαθώ να καταλάβω τι θες να πεις !

Αναλύσεις δεν έκανα,απλά προσπάθησα να καταλάβω αυτά που λες... Οι ειρωνείες δεν χρειαζόντουσαν,θα μπορούσες εξαρχής να είσαι ξεκάθαρος,να καταλάβουμε κι οι υπόλοιποι που δεν ξέρουν για τ'αμάξι σου,τι παίζει... 

Καλή σου μέρα!

Edited by Stam GT
Link to comment
Share on other sites

Γι αρχή την ειρωνεία σου δεν την κατάλαβα,αν θες μπορείς να μου την εξηγήσεις !

Δήθεν ειδικός δεν το παίζω,απλά προσπαθώ να καταλάβω τι θες να πεις !

Αναλύσεις δεν έκανα,απλά προσπάθησα να καταλάβω αυτά που λες... Οι ειρωνείες δεν χρειαζόντουσαν,θα μπορούσες εξαρχής να είσαι ξεκάθαρος,να καταλάβουμε κι οι υπόλοιποι που δεν ξέρουν για τ'αμάξι σου,τι παίζει...

Καλή σου μέρα!

πολλες φορες ο γραπτος λογος παρεξηγητε!

ειρωνια νομιζα εισεπραξα και με ειρωνια απαντησα!

οποτε το ξεκιναω απο την αρχη χωρις ειρωνιες.

οταν αποφασισα να βαλω προγραμμα στο πολο μου ενω ημουν φιλτρο και catback ειπα να δοκιμασω με ενα swift sport με ελαχιστα χλμ για δω τι πραγματικα μου εδωσε στο δρομο.

οταν ημουν ΦΕ μου εκανε το swift 1 κολωνα.

οταν εβαλα το προγραμμα και σε συνδιασμο του ΦΕ ξαναπατησα με το ιδιο ακριβως swift με περιπου 10.000 χλμ,που σημαινει οτι ειχε ανοιξει το μοτερ,με αποτελεσμα το swift μπροστα με μισο με ενα αμαξι.

οποτε στο δικο μου το προγραμμα σε συνδιασμο των αλλων 2 μου εδωσε 3 αυτοκινητα και μπορει και παραπανω

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Eμ' καλά, δεν ήξερες, (για τον ορθογραφικό έλεγχο της Google), δεν ρώταγες;
AlphaNuEpsilonPhiThetaIotaNuOmicronMuAlp
 
:laugh:
 
(γενικά το λέω...)

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες ο γραπτος λογος παρεξηγητε!

ειρωνια νομιζα εισεπραξα και με ειρωνια απαντησα!

οποτε το ξεκιναω απο την αρχη χωρις ειρωνιες.

οταν αποφασισα να βαλω προγραμμα στο πολο μου ενω ημουν φιλτρο και catback ειπα να δοκιμασω με ενα swift sport με ελαχιστα χλμ για δω τι πραγματικα μου εδωσε στο δρομο.

οταν ημουν ΦΕ μου εκανε το swift 1 κολωνα.

οταν εβαλα το προγραμμα και σε συνδιασμο του ΦΕ ξαναπατησα με το ιδιο ακριβως swift με περιπου 10.000 χλμ,που σημαινει οτι ειχε ανοιξει το μοτερ,με αποτελεσμα το swift μπροστα με μισο με ενα αμαξι.

οποτε στο δικο μου το προγραμμα σε συνδιασμο των αλλων 2 μου εδωσε 3 αυτοκινητα και μπορει και παραπανω

 

Τώρα σε κατάλαβα !

Σε καμιά περίπτωση δεν ειρωνεύτηκα στο πρώτο μου post !

Αν πρόκειται για ένα Polaki που χα δει στην γέφυρα,πάει μπάλα,να το χαίρεσαι ! (Y)

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά τα ibizakia με τα 101 που πάνε?Ειδικά αυτά που είναι κ πρώτο στάδιο τύπου Top Gun?Δεν τους έχει πει κανείς ότι άλλο ντίζα και άλλο ηλεκτρόγκαζο?Έχω σταματήσει να μετράω πόσα έχω αφήσει πίσω!Παρεπιπτόντως το καινούριο Leon πολύ όμορφο.Είδα ένα από κοντά χθές

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σε κατάλαβα !

Σε καμιά περίπτωση δεν ειρωνεύτηκα στο πρώτο μου post !

Αν πρόκειται για ένα Polaki που χα δει στην γέφυρα,πάει μπάλα,να το χαίρεσαι ! (Y)

καμια φορα δημιουργουνται παρεξηγησεις απο το πουθενα χωρις να υπαρχει λογος.

δεν ξερω φιλε μου δεν πολυ ανεβαινω δυστυχως τωρα.

να'σε καλα και καλες διακοπες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.